C3 umire polako, a 'doktori' ne pomažu

RI-C3

New member
treba bi dati 100 kuna za dijgnostiku najmanje.Ma nema šanse neka svijetli koliko hoče.Motoru to ne smeta.Auto mi ima tek 42 000 km i već hebe sa tim lampicama upozorenja,svašta.
 

Konrad

New member
C3 nije imo frke s tim...nije to berlingo i xsara...

makar mozes iz svih konektora povadit one shuntove/limice...imas u COMM-u, ispod sjedala ako imas bocne jastuke, kod suvozacevog airbaga iznad ladice ako se ne varam...
 

Konrad

New member
treba bi dati 100 kuna za dijgnostiku najmanje.Ma nema šanse neka svijetli koliko hoče.Motoru to ne smeta.Auto mi ima tek 42 000 km i već hebe sa tim lampicama upozorenja,svašta.
ako nece placat kupi si ju pa sam radi...kaj da ti drugo kazem
 

RI-C3

New member
ako nece placat kupi si ju pa sam radi...kaj da ti drugo kazem
ma platiti ću ja dijgnostiku za neki ozbiljniji kvar ,ali za zračne jastuke zaista se ne isplati.
Ok hvala na savjetima.Provjerit ću te kontakte ispod sica,makar ni neznam gdje su,nikada nisam ni gledao ispod sica.

Sjećam se na pugu 206 mi se tako upalila lampica i svejtilila je oko 10 dana i onda se ugasila sama od sebe,tko zna možda mi tako bude i ovdje.
 

RI-C3

New member
neznam dal imam bočne zračne jastuke ,mislim da imam ,ali stvarno nisam siguran.trebao bi pogledati u knjižicu a to mi je u autu.Sutra kad stignem ću malo pogledati u knjižicu pa tamo vjerojatno piše.
Imam gotovo svu opermu u autu pa vjerojatno i te bočne jastuke.
Gdje se može vidjeti dali je pukla žica??Sorry ako je glupo pitanje,ali zaista se ne razumijem u elektroniku auta.
 

Konrad

New member
imas zavojnicu ispod volana gdje su zice namotane da se moze vrtit zavojnica sa volanom, mozda je tu prekid, mozda je u zicama u volanu...mozda je centrala riknula...

sta ce ti knjizica, pa pogledaj bocni dio prednje sica izmedu sica i stoka...jel ima plastika na natpisom AIRBAG ili ne...

moze biti da se instalacija u sicu poderala ako struze na kostur sjedala...
 

superhrvoje

New member
danas mi se upalila lampica airbega??
dali se to može nekako riješiti bez da idem mehaničaru??
Meni ne smeta ta lampica al zanima me u čemu bi mogao biti uzrok??
jesi vozio lance ili nešto drugo odispod vozačkog ili desnog sica?
provjeri konektore. ja sam bio tako odspojio konektor. iako konektor nije problematičan, ako ga izvučeš van onda (gle čuda) ne radi
 

RI-C3

New member
Nisam se stigao jučer javiit na forum.Samo da kažem da lampica ne svjetli ni danas ni jučer,svjetlila je samo jedan dan.Nisam ništa dirao,sama od sebe se ugasila,e sad pitanje je dali će se opet upalit ili ne,javim u svakom slučaju.

Ta elektronika je stvarno banana,ali nema veze volim ja svoj citrač.
Svaki auto ima mušice pa mora i moj:)
Daj bože da budu ubuduće sve ovakvi bezazleni kvarovi.
 

RI-C3

New member
Kada mi auto daje neko upozorenje uvijek je uz neku lampicu i glasan zvučni signal "biiiip" koji me uvijek strefi kao lagani infarkt dok vozim .
Nevolim ga nikako čuti jer znam kada ga čujem da je neko sranje u pitanju.:D
 

superhrvoje

New member
Kada mi auto daje neko upozorenje uvijek je uz neku lampicu i glasan zvučni signal "biiiip" koji me uvijek strefi kao lagani infarkt dok vozim .
Nevolim ga nikako čuti jer znam kada ga čujem da je neko sranje u pitanju.:D
nda. poznato. ali meni ovaj istim takvim tonom javlja i za pregorene žarulje. poseban biser - javljanje od -3 do 3 stupnja uz poruku na ekranu da ga je strah leda. super.
ful korisno, tako i tako vidin da je vani friško. to sam se naučio ignorirat.
dok sam auto imao ovamo na zapadu, jedan radio je imao skoro istu visinu tona i to mi nii bilo drago - jer čuješ zvuk, a na ekranu ništa.

uglavnom odvikneš se pa ti više ne smeta taj zvuk.
 

1587 VTS

New member
Nevolim ga nikako čuti jer znam kada ga čujem da je neko sranje u pitanju.:D
ROFL

nda. poznato. ali meni ovaj istim takvim tonom javlja i za pregorene žarulje. poseban biser - javljanje od -3 do 3 stupnja uz poruku na ekranu da ga je strah leda. super.
Poznato mi je to jos od C2. Meni je bilo fora :grin: A na novom C3 su lopovi sve to ukinuli, samo ispise obavijest za "risk of ice" (koju obicno i ne vidis u tom trenutku) bez zvucnog signala. Do sad sam cuo da, uz obavijest, svira samo za rezervu goriva. Za ostalo ne znam - do sad srecom nisam imao priliku cuti - i bolje mu je da se ne igra bzvz jer ako me naljuti, nece bit dobro :grin:
 
Na vrh