C3 hdi by Krky zamijenio za 207 1.4 16v VTI LPG

DS9

Active member
EDIT DS9
Izvinjavam se - tek sada vidim da je ovde reč o Pgt. benzincu/lpg - ali verujem će i pored toga moj komentar nekome koristiti.


Zamjenjen kuplung
Potisni ležaj mi se tako reč raspal....
740kn set kuplunga LUK,
Luk je prema servisnim uputstvima (1999.-2008., za mlađe mi je nepoznato) prva ugradnja kod HDi varijanti, dok je Valeo za benzince - iako obe firme proizvode i za dizele i benzince. Valjda im je u PSA tako lakše da se u fabrici ne bi hvatali za pogrešan set pri montaži. Kada se prvi put menjao set kvačila/kuplunga (neposredno nakon kupovine polovnog auta starog pet godina) na mom autu je zatečen Luk.

Bio je korektan, lamela je verovatno mogla da se voza još 10000-15000 km, potisni/druk lager sasvim u redu - ali je osnovni problem bio što je papučica /pedala bila vrlo teška za pritiskanje, odnosno korpa je otvrdnula pa je mojoj ženi to bio ozbiljan problem (kasnije je još par članova CFS prijavila da su imali iskustvo da Luk vremenom (nekoliko desetina hiljada km) značajno otvrdne a ja sa nadam da to neće biti slučaj i kod tebe).

Tada smo (dakle 2011.) stavili Valeo, a nakon oko 55,000 km tj. 5 godina uglavnom gradske vožnje pojavili su se znaci proklizavanja lamele.

Delovalo je kao da je lamela gecrkt - ali se uspostavilo da smo pogrešili što pri zameni kvačila nismo promenili i jeftini (Corteco - oko 5evra) semering spojničke osovine, koji je raslokan između ostalog i zbog značajnog lufta menjača jer je manji ležaj spojnice bio u problemu (a koji smo sredili ovih dana) - pošto je procurelo ulje i ovlažilo korpu i lamelu. Nadam se da se to dobro vidi na donjoj slici, jer je masno.



Zbog toga smo ponovo menjali set.
Dole je slika starog i novog semeringa, a merenje noniusom/šublerom je pokazalo da je prečnik novog manji za 1.5 mm u odnosu na stari kroz koji je procurivalo ulje.



Prema dokumentaciji/specifikaciji, novi semering bi trebao da je prečnika 24 mm, ali je merenje pokazalo da je on 23 mm, dok je stari bio 24,5 mm.



Suština priče je da je pri promeni seta kvačila uputno zameniti i jeftini semering spojničke osovine.
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Meni se taj semering raspao, kao i potisni ležaj i vilica poderala...
Sve sam uzeo novo, jedino kaj mi je lamela za 1cm manja od one koja je bila u nutra....
 

Krky

Lakerski profesionalac
Eti ode i moj pežoac 207 VTI :wub::p:eek:
Nisam bil baš oduševljen u taj 1.4VTI motor, imal je 140tkm a trošil mi je 1l ulja na 1500km:disgusted::disgusted::( nešto je ulja prolazilo kroz iberlauf u usis, jer na poklopcu je ona tako zvana membrana ili kak se to zove, propuštala je ulje kroz iberlauf u usis, a dio ulja je prošlo kroz katike i gumice ventila..... i krkyca ga utopio za solidnu svotu novčanica...

I sad nastavak priče :D, da... normalno da ne hodam peške po svetu :D
Nekaj sam pridal i otišel u Nemčinu po neka kola:D
Dopeljal sam BMW kupe 118, 2.0d 105KW 143ks 6 brzina, 2008g sa 230tkm 99% autoban...
Izašlo me auto sa davanjima i regom 6020€
BMW prodajem, i imam se namjeru vratiti mirnim vodama i za te pare kupiti C4 II, 1.6hdi :p:wub:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Krkyyyyyyyyyyyyy :D
Ovo da ga prodaješ i vraćaš se na C4 :stovanje: Al priznaj, ni bembi se ne vozi tako loše :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ide ljepo, bez prigovora :D ali ja sam obiteljski čovijek :D
Uletel je jeftino, a imam neke kupce za njega, pa nisam mogel da ga ne zemem i denem nekaj evurčića u lisnicu :D:D
U potragi sam za dobrim C4 II sa nešt malo boljom opremom :p:wub:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa da osluškuje svaki dan neče li čut kakav death rattle ispod haube :D
2.0hdi i šiškaj roža :cool:
 

diegos

Well-known member
Dopeljal sam BMW kupe 118, ... sa 230tkm

...

BMW prodajem, i imam se namjeru vratiti mirnim vodama i za te pare kupiti C4 II, 1.6hdi :p:wub:
Dobra odluka :D

Mocno izgledaju ti bmw-i ako imaju bolju opremu i jace motore, ali mali je to auto, skup, nepraktican... :D

Svejedno mozes okacit neku sliku bembare [emoji14]
 

Krky

Lakerski profesionalac
Samo HDI dolazi u obzir, 2.0 su ređi, pa ih je teže pronač dobre, tak da bude ok i 1.6hdi, možda naiđem na onu jaču verziju, ako ne, bude dobar i ovaj obični, bitno mi je da ima bogatiju opremu....

Evo bevariše motor werke :D:cool:









 
Na vrh