C-Elysee - Peski "Mrki"

Franz

Well-known member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

OK se auto doima. Sve Elysee kaj sam vidil na cesti izgledaju mi ono Dacia style jefinoća, ovaj tvoj ne izgleda socijalno. Dal zbog boje, felgi ili opreme, al mi ok djeluje. Ništa lošije od prosječne C-četvorke. Koliko si ga platil, ak se smije znat javno? :angel:
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

OK se auto doima. Sve Elysee kaj sam vidil na cesti izgledaju mi ono Dacia style jefinoća, ovaj tvoj ne izgleda socijalno. Dal zbog boje, felgi ili opreme, al mi ok djeluje. Ništa lošije od prosječne C-četvorke. Koliko si ga platil, ak se smije znat javno? :angel:
Pošto radim u jednom dučanu, danas je ispred bil bijeli i sivi. Sivi još dobro izgleda, samo kaj je ovaj imal nosače na krovu :confused: pa nije baš nekaj, a bijeli je baš ono, jeftinjara... oba dva su bili seduction pa vjerovatno zato. Ali zato, dok sam bil u ZG pred salonom, bil je jedan bijeli exclusive i izgleda ok. Crna boja mu baš stoji zbog linija a i zbog tog paketa opreme. Izgleda skuplje nego kaj stvarno vrijedi. Ugrubo, čisti auto je došao 109 tisuća, s zaštitom za pragove i filcane tepihe ali bez rege, osiguranja, trokut, prva pomoć i inox nosači za tablice.
 

gule

Active member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Ondje pored vozačkih vrata, malo se odvojio tepih? Ondje gdje su onako ružno udarili ona dva pvc čepa...

Mislim ne bih da kvarim radost, ali to im je standardno, valjda netko u tvornici kratko reže tapiseriju...

Inače ta klima je samo digitalna, nema automatiku...
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Ondje pored vozačkih vrata, malo se odvojio tepih? Ondje gdje su onako ružno udarili ona dva pvc čepa...

Mislim ne bih da kvarim radost, ali to im je standardno, valjda netko u tvornici kratko reže tapiseriju...

Inače ta klima je samo digitalna, nema automatiku...
Gdi si ti to videl? :D ja gledam na slikama i ne vidim
da, samo je digitalna, tj. poluautomatska.

ali da, fali par centi. mada ništ se nije odljepilo
 

Cutac

Prèkaroš
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Kako se namješta smijer puhanja?
Vidim da imaš čovječuljka, ali ne kužim šta radiš. U c4 su 3 tipke sa strelicama, a ovdje jedna. Jel stišćeš pa prebacuje ili?

I lijep auto moram priznati! Nek te lijepo služi! :)
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Ode moja garaža :( ne znam zakaj ali neće staviti glavnu fotografiju i neće, tj. neće ni jednu a ne samo glavnu :mad:
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Mislil sam da bude baš gumena ili bar neki čvršći materijal, ali poslužit će, ipak ne vozim previše toga u bunkeru.

 

lukazg29

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

kako pereš ti svoj ?
ja sam danas ručno prao, i na kraju dok operem i isperem idem brisat s onom krpom od jelenje kože no nikako da mi se makne trag di sam brisao, kao da se vidi kapljice vode tocno... ne dok ovako gledaš, nego kad kut pogodis dok sunce piči baš se kuži.. jel ti svoj pereš ručno il kak i kaj koristiš ,kakav sprej il vosak ? :confused::confused:
 

Franz

Well-known member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

no nikako da mi se makne trag di sam brisao, kao da se vidi kapljice vode tocno... ne dok ovako gledaš, nego kad kut pogodis dok sunce piči baš se kuži
Nisam najpametniji po tom pitanju, al nekako mislim da bi to mogao biti tzv. "konzervacijski" sloj kojim je zašprican. To bude ti se ispralo s vremenom. Nešto slično je bilo i na mojem C4
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Ja svoj perem u praonici gdi je posebno vosak stavljeni. Normalno prvo vruća voda s šamponom da se sve odmoći i onda ga operem. pa onda ide vosak i na kraju ispiranje. Odlična je praonica i tam stalno perem. U slučaju ulja, to mi se jako vidlo na bijelom golfu dok sam ga imal, opral sam ga temeljito i onda s spužvicom sam ga ručno obrisal tak da izađe nakupina ulja i onda sam opet s vručom vodom prešel. Blistali su se :D
A ovo ti je kak ti je franz rekel, tak je i meni bilo prvih 2-3 puta.
Jedini problem kod crne boje je kaj se sve vidi :D svaka packa na vratima, nutra i vani, i pjesak, pogotovo ako si negdi prešel po prašini i onda je lagana kišica opala :D to je najnezahvalnilja boja za održavanje ali hebaj ga, odlično izgleda u crnoj boji tak da nije problem se malo potruditi :D
 

Dalibor

Dado Tornado
idem brisat s onom krpom od jelenje kože no nikako da mi se makne trag di sam brisao, kao da se vidi kapljice vode tocno... ne dok ovako gledaš, nego kad kut pogodis dok sunce piči baš se kuži..
briši s jelenjom kožom koja dobro sažmikana, znači da se iz nje ne cijedi, i svako malo je sažmiči da se ne cijedi
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

kako pereš ti svoj ?
ja sam danas ručno prao, i na kraju dok operem i isperem idem brisat s onom krpom od jelenje kože no nikako da mi se makne trag di sam brisao, kao da se vidi kapljice vode tocno... ne dok ovako gledaš, nego kad kut pogodis dok sunce piči baš se kuži.. jel ti svoj pereš ručno il kak i kaj koristiš ,kakav sprej il vosak ? :confused::confused:
Važno ti je da auto nije na suncu kad uklanjaš kapljice. Sunce brzo od kapljica ostavlja bjele tragove kamenca. Dok ti je novi auto koristi samo šampone koji sadrže vosak, a u auto praone na valjke ne idi. Osim one sa rućnim pranjem miniwash praonama tamo možeš cca svako 4pranje navoskat poslje pranja i isprat, onda se sljedeča tri-četiri pranja jednostavno pere a i kapljice ti onda skližu sa laka. I lako ti ga je prebrisati sa jelenjom krpom.
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Važno ti je da auto nije na suncu kad uklanjaš kapljice. Sunce brzo od kapljica ostavlja bjele tragove kamenca. Dok ti je novi auto koristi samo šampone koji sadrže vosak, a u auto praone na valjke ne idi. Osim one sa rućnim pranjem miniwash praonama tamo možeš cca svako 4pranje navoskat poslje pranja i isprat, onda se sljedeča tri-četiri pranja jednostavno pere a i kapljice ti onda skližu sa laka. I lako ti ga je prebrisati sa jelenjom krpom.

Istina, tak nekak slično ja radim ;)

Mjeril sam potrošnu i ispala mi je ovak. Puni tak od 50 litri po putnom računalu je bilo 4.9 a po mojem izračunu je bilo 5.9. Dakle, putno griješi za 1 litru, al to budem probal sad opet provjeriti s punim tankom.
 

Peski1986

New member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Ma rokal sam ga do granice izdržljivosti :D možda ostala litra dvije, koje nisam uračunal u ukupnu potrošnju. Moguće da je i manje, tj. ja znam da je manje, al bolje da si ja računam da je više pa me iznenadi višak novci u novčaniku nego da se dogodi obrnuta situacija xD
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: C-Elysee by Peski "Mrki"

Ma rokal sam ga do granice izdržljivosti
idi radije do rezerve vidi u knjižici koja ti je rezerva ali misli da je za tvoj auto 4L. pa računaj onda 46L i to če ti biti točno. sad ovisi i o tome koliko auto ima km. jer neka stvarna potrošnja mu je tek na 4-5tkm
 
Na vrh