Antifriz

linkres

New member
Bok društvo, na mojem Medi C4 Hdi 2012.g. fali antifriza, na mimimumu ili čak ispod.
Koji dodati, naravno ziher je u pitanju Total, ali koji? Koncentrat ili gotovi?

Pozdrav
 

Zmix

New member
Koncentrat ni slucajno, potrebno ga je razrediti sa destilovanom vodom u odgovarajucoj razmeri.
Sipaj G12 i vodi racuna da bude iste boje.
 

AX-ja

èudo jedno
Koncentrat ni slucajno, potrebno ga je razrediti sa destilovanom vodom u odgovarajucoj razmeri.
Sipaj G12 i vodi racuna da bude iste boje.
sad je to jako diskutabilno..
tko kaze da je njemu u autu destilirana voda,volio bih vidjet one koji su u to 100% sigurni,koliko ih ima???

stavi antifriza koliko fali da bude do MAX..
kao sto zmix kaze pazi samo boju,ove price o destiliranoj pusti djeci.
 

Zmix

New member
Koncentrovani antifriz drži samo do -8 stepeni, a kada se razredi sa destilovanom vodom u odgovarajućoj razmeri onda drži i na debelom minusu.
U prevodu, voda ga "aktivira".
Kupiš litru koncentrovanog G12 antifriza odgovarajuće boje i razrediš ga u odnosu 1:1 (1 litar vode u 1 litar antifriza), sipaš i teraš!
 

Automatic

Well-known member
Koncentrovani antifriz drži samo do -8 stepeni, a kada se razredi sa destilovanom vodom u odgovarajućoj razmeri onda drži i na debelom minusu.
U prevodu, voda ga "aktivira".
Kupiš litru koncentrovanog G12 antifriza odgovarajuće boje i razrediš ga u odnosu 1:1 (1 litar vode u 1 litar antifriza), sipaš i teraš!
Izmjeri stari antifriz kojiko drži ,i možeš slobodno dotočit koncentrata dopola litre,ako fali više razrijedi ga 1-1 .Pazi koji stavljaš jer se nebi smio mješat sa antifrizom koji je na drugoj bazi .Mora biti ista .Ne znam dali znate da bi se antifriz morao mjenjat svake tri do četiri godine bez obzira dali drži do -40.Nakon tog vremena dolazi do oslobađanja nekih elemenata u kemijskom spoju samog antifriza te počinje nagrizat materijal,aluminij pogotovo.I u mom autu je najvjerojatnije stari ali me baš to ne dira previše.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Meni je u 7mj bilo ispod min 1cm, izmjeril sam ga drzi -42 suno sam mu za litru kisnice i doslo je do maximuma drugi dan izmjerih drzi do -38, znaci ako bude potrebe podnesel bu on jos jednu litru kisnice, bas sam pogledal po servisnoj knjizurini mjenjan je 2009g
 

Kanader

Active member
Evo provjerih svoj antifriz u sjveže kupljenoj rabljenoj Xari Picasso.
Vidim da je crvene boje.
Kod majstora izmjeren rezultat bolji od -50 stupnjeva,
To navodno nije dobro jer je prejak i nagriza aluminijski blok motora.
Kog vraga da radim?
Da probam ispumpati antifriz iz ekspanzione posude i uguram unutra destilirane vode pa ponovno izmjerim?
Ili da negdje drugdje ispustim?
Navodno bi trebao biti oko -35 stupnjeva da bi bilo o.k.
Motor 1.6 16V.
 
Na vrh