Alat kod rezervnog kotača pune veličine

Cutac

Prèkaroš
Dakle zanima me što vi imate od alata jer ovo izgleda kao da je pola ukradeno.

Slika je loša jer je mobitel uploadao na SkyDrive pa sam onda opet skidao.



Poruka Moderatora:
Post uređen. http://www.citroenforum.hr/citrocafe-177/tutorial-postavljanje-slika-na-forumu-2392/
 

linkres

New member
Dakle zanima me što vi imate od alata jer ovo izgleda kao da je pola ukradeno.

Slika je loša jer je mobitel uploadao na SkyDrive pa sam onda opet skidao.
a kaj ti više treba?;)

fićo je imal ključ 10 i 13
ključ za svječice
i šarafciger, s jedne strane plosni s druge križni:grin:
 

deda

New member
Kakav alat,gdje ti živiš,kupi si staru Ladu pa ćeš dobit kištru alata s njom,jer ju je ionak svakih sto km trebalo šarafat.Da imaš sav moguć alata i znanje,na cesti si na današnjim autima ne možeš pomoć,samo kotač promjenit i to već dosta njih nemaju.Jedino kad stane,trebaš imati mobitel i par sto € u đepu da možeš pozvat i platiti šlep službu.
 

Cutac

Prèkaroš
ima li na tvom autu išta čime si zadovoljan :confused:
Ma zadovoljan sam svime, zaista, ali volim kopati pa eto :eek:


a kaj ti više treba?;)

fićo je imal ključ 10 i 13
ključ za svječice
i šarafciger, s jedne strane plosni s druge križni:grin:
Ništa mi više ne treba. Nedaj Bože da se treba zamijeniti kotač ili šlepati nekoga, sve je tu.
Kakav alat,gdje ti živiš,kupi si staru Ladu pa ćeš dobit kištru alata s njom,jer ju je ionak svakih sto km trebalo šarafat.Da imaš sav moguć alata i znanje,na cesti si na današnjim autima ne možeš pomoć,samo kotač promjenit i to već dosta njih nemaju.Jedino kad stane,trebaš imati mobitel i par sto € u đepu da možeš pozvat i platiti šlep službu.

Ne mislim na gedore, ključeve i šta ja znam, nego mi se čini kao da ima mjesta koja su oblikovana za neku alatku. Tipa šarafciger, ali nema ga.

Mogu skinuti kotač i staviti novi, promijeniti metlice brisača, žarulje, i nadoliti vodu za stakla. Znam da je to sve što mogu s onime što sam dobio uz auto. Nisam niti očekivao ključ za skidanje filtra ulja ili sl. To mogu napraviti u kućnoj radionosti. Također, nisam očekivao set alata, nego ovo što tu i jest..
 

Damaj

Active member
Nisam niti očekivao ključ za skidanje filtra ulja ili sl. To mogu napraviti u kućnoj radionosti.
Nema tu više ključa, sada ti treba gedora velike dimenzije i veliki nastavak. Od alata u kutiji mislim da ti fali plastični ključ-polugica za skidanje naplataka i žuti držač za izmjenu osigurača, a kako je to univerzalna kutija za sve modele, tko ima alu felge dobije još i poseban nastavak za skidanje sigurnosnog vijka protiv krađe.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Oni sa alu felgama bi trebali imat i onu žutu "štipaljku" za skidanje ukrasnih kapica sa šarafa :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Nema tu više ključa, sada ti treba gedora velike dimenzije i veliki nastavak. Od alata u kutiji mislim da ti fali plastični ključ-polugica za skidanje naplataka i žuti držač za izmjenu osigurača, a kako je to univerzalna kutija za sve modele tko ima alu felge dobije još i poseban nastavak za skidanje ati:cenzura::cenzura::cenzura:nog četvrtog sigurnosnog vijka protiv krađe.
Znam da smo na burazovoj Elantri skidali filtar nekakvim ključem koji ima lanac koji obujmi filtar i onda skidaš.
Kao alatka za skidanje kazete/kranca na biciklu.

Ti imaš alu-felge? Ja nemam, pa pitam da li imaš to za ratkape?

Ovaj vijak protiv krađe, ati???nog, ne mogu naći prosti izraz koji tu odgovara. Kako se zove vijak? Možeš rastaviti na slogove? :D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
nego mi se čini kao da ima mjesta koja su oblikovana za neku alatku.
Mislim da je taj kalup univerzalan za različite vrste nužnih alata po modelima, pa zato u nekima nešto "fali". Koliko vidim, imaš sve potrebno.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dakle zanima me što vi imate od alata jer ovo izgleda kao da je pola ukradeno.

Slika je loša jer je mobitel uploadao na SkyDrive pa sam onda opet skidao.

kak je to Francuz mogel sfušat tog gepeka sa farbanjem, kaj mu je bilo još za deci farbe :D:D to se na golfu nemre videt:D:D
 

rodzonis

New member
a kaj ti više treba?;)

fićo je imal ključ 10 i 13
ključ za svječice
i šarafciger, s jedne strane plosni s druge križni:grin:
a šarafciger jedino i isključivo se može koristiti uglavljen u prozor, da pri vibracijama ne padne skroz dole:grin:
 

Damaj

Active member
Znam da smo na burazovoj Elantri skidali filtar nekakvim ključem koji ima lanac koji obujmi filtar i onda skidaš.
Kao alatka za skidanje kazete/kranca na biciklu.
Ti nemaš klasični filter nego "šolju" u koju se umeće filter bez metalnog plašta, a gornji plastični dio šolje odvrčeš gedorom (24 ili čak i većom, nisam siguran).


Ti imaš alu-felge? Ja nemam, pa pitam da li imaš to za ratkape?
Na prošlom c4 sam imao alu felge i da napomenem nikada nisam vidio ukrasne kapice vijaka, kako Mirda kaže, jer alu felge imaju plastični poklopac u sredini koji prekriva vijke. Na ovom novom nemam alu felge nego naplatke i imam plastičnu polugicu za skidanje naplataka.

Nije to sfušano,namjerno je tako ofarbano.
Da deda u pravu si, namjerno je tako obojano da se ne može imitirati tvorničko bojanje.
 

Marko

Well-known member
Ti nemaš klasični filter nego "šolju" u koju se umeće filter bez metalnog plašta, a gornji plastični dio šolje odvrčeš gedorom (24 ili čak i većom, nisam siguran).
Plastična je pa pazi dok stežeš da je ne pretiraš ili otrgneš. Kak je to super kaj taj umetak košta ko da kupuješ 24 karata zlato dok su oni strai metalni filteri za par desetaka kuna - proizvođači si misle pa gle ekološki smo i još kupca dobro po džepu rebnemo. :meh:

@Cutac - sve si dobio što ti je potrebno za korištenje i održavanje vozila. :cool:
 
Na vrh