Čudni zvukovi (krckanja) prilikom kretanja i zaustavljanja

alasko

New member
Pozdrav forumaši. Evo javljam se u vezi problemčića na mom C5 za koji se iskreno nadam da neće pretvoriti u problem. Možda se već netko ranije susreo sa sličnim pa molim takve a i one pronicljiva uma da mi daju koji koristan savjet.

Naime, prije nekoliko tjedana sam uočio da mi se prilikom kretanja i naglijeg zaustavljanja čuje neka vrsta krckanja. Zvuk se čuje bez obzira da li je auto u brzini ili leru. Inače, u ujednačenoj vožnji ili laganom zaustavljanju zvuk ne čuje. Dakle, pretpostavljam da se čuje samo kada je veće opterećenje na mehaniku. Zvuk mi je teško locirati jer se prenosi na armaturu pa se jednom čuje kod mjenjača a drugi put na centralnoj konzoli (nemam pojma koji je izraz ispravan za ono gdje se nalazi mali milion tipki :grin:) a treći put negdje na kotačima.

Bio sam u servisu ali tamo nisu uočili ništa čudno.

Unaprijed hvala.
 

Zmix

New member
i tip na servisu mi je rekao da samo vozim bez brige ali kud baš da se gremlini nasele u moj citrač.
Nije samo u tvom Citroenu, veruj mi...
Na kraju krajeva nešto mora i da se čuje. :cool:
Je*em ti auto u kojem se ništa ne čuje! :D
 

alasko

New member
Zanimljivo je da su zvukovi malo tiši nakon žustrije vožnje. Nekidan odlučim ponovno otići do majstora i taman dođem kod njega kad ono skoro pa se i ne čuje. Idem u subotu ponovno.

Netko je spomenuo remenicu na radilici ali mislim da nije u tome stvar jer se čuje i u leru i kad ugasim auto u vožnji i svašta nešto.

Mislim da je nešto s podvozjem. Zadnjih dana je zvuk sve glasniji. Više ne pomaže niti ventilator na 2 i glasna muzika :-(

Jel mi može netko preporučiti nekog zaista dobrog citroen eksperta u okolici ZG.

Pozdrav.
 

brezC4

New member
U totalno kontroliranim uvjetima. Na poligonu u 1 iza ponoći ;-)

aha...

nego, kad budeš kod mehaničara i otkriješ o čemu se točno radi, svakako javi na forumu. čini mi se da se ovo učestalo događa (barem koliko sam primjetio po netu)
 

xvatac

New member
hidroulicni podizac verovatno ostecena guma tj manzetna pa iscurela grafitna mast ...zameniti manzetnu i napuniti je novom mascu
 
Na vrh