Zvučnici za C3

diegos

Well-known member
S obzirom da se ne razumijem bas najbolje u auto akustiku, pitat ću ovdje, sigurno netko zna više od mene. :D
Razmišljam da li ugraditi neke druge zvučnike sprijeda (u vrata + tweeteri), iz razloga da dobijem kvalitetniji zvuk, ne treba mi sad da mi probije uši jer mi neka ekstremna glasnoća nije bitna. :)
Pa možda za početak staviti nekakve sisteme, npr. ovako nešto:

http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/hertz_Dieci_DSK_165_tech.pdf

Sad su u autu tvornički ugrađeni zvučnici. I ima li ovo uopće smisla bez zasebnog pojačala? (Možda bi kasnije stavio i pojačalo.)
HU je Pioneer DEH-6400BT.
:whistling:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Pričekaj koljegu "Isusa"...on je stručnjak po tom pitanju ;)

Možeš mu šibnut i pm :whistling:
 

Isus

New member
HU je ok, to je najvaznije, odg mi na ova pitanja:

Koju vrstu glazbe slusas?
Do koliko novaca bi isao za par zvucnika?
Da li si planirao dampirati vrata ili samo zamjeniti postojece zvucnike?
 

diegos

Well-known member
Od glazbe svašta, rock, pop, dance, house, techno...
Koliko sam uspio naći na internetu, ovi komponent sa skretnicom i tweeterom posebno su bolji od koaksialnih, pa razmišljam o takvoj verziji. Gore navedeni Hertz su oko 500kn, pa bi to moglo proći što se tiče cijene (ne znam baš kako se kreću cijene inače).
Dampiranje navodno dosta pomogne, pa ako se to stvarno isplati onda da (dynamat?).

E da, a gdje se uopće razdvajaju žice iz HU-a prema zvučniku u vratima, odnosno gore prema tweeteru? :whistling:
 

saba

New member
da dignem temu iz mrtvih i ja bi u svoj C3 stavio neke zvučnike, kontam ništa posebno, ništa strašno čisto da bude malo bolji zvuk.
Stavljao bi ih u vrata a možda i neke visokotonce gore, samo moram viditi jel imam provučenu instalaciju.
Pa eto za početak može preporuka nekakvih zvučnika za parsto kuna.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kod mene jesu žice u tabli gore na rupama, samo nema zvučnika..
I ja bi uzel ta dva visokotonca, neznam točno ni dimenziju..
ima na ebaju sigurno, ako tko to zna onda je to Ivan :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mogu bacit oko, al iskreno zvučnike i ozvučenje još nisam diplomirao :D

Meni su tvornički zvučnici u Citraću ok, mislim da bi se bolji efekt postigao dampiranjem vrata nego promjenom zvučnika. Samo ako se nema tih 6 tvorničkih, naravno mora gore nešto drugo...
Poprilično sam siguran da je negdje na forumu već bilo o dimenzijama... al nemogu sjetit di. Bacit ću oko na citroen.service za dimenziju

.........

evo, dalje guglajte sami, konkrete stvari nisam kompetentan preporučit.

 

Lix

Active member
iz osobnog iskustva mogu samo reć da neke bolje zvučnike od onih iz metroa za 200 tinjak kn u skoro svakog manjeg citrača nema smisla stavljat, imao sam u saxu dvosistemce neke iz metroa sada su hertzovi basevi i visokotonci sa skretnicama i iskreno da ima neke razlike - nema, frend u c3 ista stvar, stavio 11" zvučnike napred naravno rađene su custom ploče na vratima i isto nije bio neki zvuk dok se nisu stavile drvene distance i dampirala vrata, tako da ako itko misli slagat nešto ozbiljnije u c3 (ili nečem slične veličine od citroena) moja preporuka je da dampira vrata, e sada šta mislim pod ozbiljnije, pa mislim na to da će stvarno osjetit bas kad mu lupi zvučnik a ne da basa kao ima samo zato jer auto zvoni ko padela i jer se tapicirungi od vrata tresu, toliko od mene :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Bez lavora i protvanja u bunkeru nebu ništ od masaže leđa :D
a za u vrata i tablu su onda dobri i oni stari papirnati.. :D
 

Lix

Active member
nećeš dobit bravi bas ono da kompresiju osjetiš bez dampiranja vrata, jedino šta kaže krky, škatulu u bunker i ćao, sa ovim dvosistemcima ćeš dobit bolji zvuk, i čut ćeš kad bas lupi i to, al opet nema tu onog puhanja i punog zvuka, nema kompresije, nadam se da shvaćaš
 

saba

New member
sve kužim. ni netražim puhanje i to, samo malo bolji zvuk od ovoga što sada imam.

sad me zanima dali stavljati dvosistemske, trosistemske ili šta već u vrata
ili da idem na opciju dvosistemske u vrata a visokotonce gore ?
 

Lix

Active member
najbolja opcija je naravno odvojeni visokotonci od baseva, srednji + niski ili samo niski u vrata i visokotonac gore, samo je i najskuplja čini mi se
 

Dalibor

Dado Tornado
jesu li na C3 tvornički dolazili jensen zvučnici?

koliko mm promjera su visokotonci ispod prednje šajbe, i mogu li se oni samo spojiti na one pripremljene žice, odnosno da li funkcioniraju te žice koje su tamo dovučene? :D


DODATAK:
visokotonci pod šajbom su 25 mm, i pioneer ih je radio u svojem kitu zvučnika za citroen i peugeot:

 

Dalibor

Dado Tornado
ima ih na ebayu, amazonu...
koštaju oko 80 funti...
ali nisam baš nešto istraživao,
vjerojatno su to stariji modeli zvučnika pa bi se možda našlo i povoljnije...

na hrvatskom webu nisam ih našao...
na njuškalu samo tweeteri koštaju po 200 kn...
 
Na vrh