Zvučnci

Doomsday

U prolazu...
Zamaraš se nepotrebno...

U auto akustici zvučnici su gotovo uvijek na deklariranih 4 Ohma, a snaga, na tvorničkim instalacijama je praktički nebitna, tj. samo će te zbunit...

Ako želiš samo promijenit prednje zvučnike, bez bilo kakvih drugih intervencija u tvorničku instalaciju, ja bi ti preporučio ove:

https://www.mac-audio.de/en/products/downloads/mac-mobil-street-16.2

Jako dobro rade sa tvorničkim radijima... Èak i ako imaš ugrađene odvojene visokotonce tvornički u autu, slobodno ih stavi iako imaju koaksialno ugrađene visoke na sebi, tvornički visoki će ti ostat kao dobri supratweeter-i za pravilno usmjerenje visokih tonova...

Poprilično su povoljni a odlična zamjena za tvorničke, tako da bi na tvom mjestu ubacio ih i nazad... Kod nas se nađu za malu lovu... Npr...

https://www.chipoteka.hr/artikl/129553/auto-zvucnici-mac-audio-mobil-street-162-8011805131

I nemoj uzimat model F, nemaš potrebe uzimat taj model sa plićim profilom kaveza, može bit skuplji a lošije svira, stanu ti i ovi bez F...

Valjda...

:D
 

cipiripi

New member
Evo da iskoristim ovu temu, izmjena zadnih zvučnika, iskopčao konektor za treće stop svjetlo da mogu odići panel i pristuputi zvučnicima, i sada ne znam vratiti jer ne vidim mjesto gdje se ukopča (moram napipati jer je prostor skučen).
Ima li tko sliku koja prikazuje gdje se nalazi mjesto za taj konektor, da sada još ne kemijam sa skidanjem i trećeg svjetla, ionako sam pola auta raskopao😁
Hvala svima!
Post je automatski spojen:

Evo, skinuo lampu i popravio sve.
Hvala svima!
 
Posljednje uređivanje:

robi64

New member
Jedno pitanje kojih dimenzija su prednji zvučnici u elysee-u 2020.g. 1,5hdi motor to pitam jer bih zamjenio za neke kvalitetnije jer ovi su takoreći bez basova sad možda je to i radi radija koji sam promjenio tj.mutimedije pa ako netko zna i da li bih dobio nešto promjenom zvučnika uopće recimo ugradnjom bose zvučnika
 

Prilozi

Colnago

Active member
Donator foruma
Jedno pitanje kojih dimenzija su prednji zvučnici u elysee-u 2020.g. 1,5hdi motor to pitam jer bih zamjenio za neke kvalitetnije jer ovi su takoreći bez basova sad možda je to i radi radija koji sam promjenio tj.mutimedije pa ako netko zna i da li bih dobio nešto promjenom zvučnika uopće recimo ugradnjom bose zvučnika
Prije cca 6 mjeseci sam naletio na Focal koji idu u PSA relativno jeftine ali site iz GB pa nisam siguran kako će to proći s carinom
Peugeot Focal Tweeter Various Models - 9809350780 - Peugeot Parts Direct
 

robi64

New member
jer može slika i postupak zamjene zvučnika ako ima netko prednjih a može i zadnjih kao i izgled i dimenzije da znam kupiti
 
Na vrh