Zebra.hr - pouzdana trgovina?

Milosh

Test
Pozdrav ljudi,

Tražim da kupim potezno nagibnu pilu, tačnije ovaj Metabo model, i našao sam je u ovoj trgovini, ali nikad čuo za njih, pa me zanima jesu li vam poznati i treba li bježati od njih?

Cijena je jako jako povoljna.

Kod nas je ta pila inače 2800 kn, a trenutno se može naći na akciji za 1800 kn, a ovdje je još značajno jeftinija!

https://zebra.hr/shop/cijena/metabo-ks-216-m-lasercut-chopsaw?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Naziv Zebra otkriva našu ljubav prema životinjama i prirodi. Osim što smo već desetljećima vegetarijanci, s nama “radi” i jedna mačkica koja, osim što ima tri imena, obožava grebati i nadgledavati svaki naš korak. Čak i privatnici imaju šefa iznad sebe :)



Neki tip po imenu Mačkica im je šef.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ne znam ništa o konkretnom web shopu, ali ja sam generalno odustao od domaćih NN web-shopova. U Hrvatskoj svaka druga-treća obitelj danas ima "web shop" i "news portal".

Ovo je jedan post koji savršeno sumira i moje iskustvo zbog kojeg sve domaće web-shopove redom zaobilazim. Odnedavno su tu i neki veliki distributeri auto dijelova. Slična priča.

 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
pa me zanima jesu li vam poznati i treba li bježati od njih?
Ne poznajem ih, al vidim da je firma registrirana od 2007. i vrte milijunski promet... Znači ''postoje'' i podliježu svim zakonima.
A što se cijene tiče, u Sloveniji je 140€, nači da bi i ova naša mogla niže... 2800kn mi zvuči kao nečija fikcija
 

Milosh

Test
Ja nisam siguran je li ta "redovna" cijena od 2800 koja piše u našim web trgovinama samo da se navuku naivni, ili je stvarna. S druge strane, ipak je Metabo, pa me ne bi čudilo da stvarno toliko košta. Koliko sam vidio, i Bosch i Makita kreću od tih (ili još viših) cijena.


Da, vidio sam i ja da su registrovani u ZG, imaju dvije online trgovine, zebru i neku indigo-svijet.hr, gdje prodaju knjige i čudotvorno kamenje. :rolleyes:

Takođe vidim da imaju Paypal i CorvusPay kao načine plaćanja. Paypal može svako koristiti, ali za ovo drugo mislim da se mora biti registrovan, tj. imati firmu. Znam da je tako sa PikPay (monri.com) servisom, vjerujem da i za Corvus vrijedi isto. Plus, nešto razmišljam, ako platim preko Paypal-a, vjerovatno me i PayPal štiti ako se nešto odlučim žaliti.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Plus, nešto razmišljam, ako platim preko Paypal-a, vjerovatno me i PayPal štiti ako se nešto odlučim žaliti.
To sam ti baš htio reći. Na tvom mjestu bih svakako platio preko paypala (ako cijena nije uvećana za PP transakcijsku maržu). U slučaju nekog natezanja si "pokriveniji" nego kroz nekakav domaći kartični payment gateway.

P.S. Zar baš niti jedan trgovac u BIH nema tu pilu po sličnoj cijeni?
 

Milosh

Test
Ma moja je greška. Toliko sam požurio zbog te cijene da nisam dobro vidio ni oznaku modela ni sliku, zamalo da kupim pogrešnu pilu. :ROFLMAO:

Ovo je KS a meni treba KGS. Ovo je samo preklopna a meni treba potezno preklopna. :D

Našao sam je kod nas za 200 Eura, sa tri godine garancije. U HR je 250, a u Njemačkoj 170 Eura, tako da je ovo u BiH dobra cijena.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ovo je KS a meni treba KGS. Ovo je samo preklopna a meni treba potezno preklopna.
Ne kužim se u alate, ali priča mi odmah s cijenom nije sjela. Realne razlike u cijeni, za istu stvar, mogu biti oko 10-15 post max. Preko 40 posto razlike u cijeni može biti samo drugi proizvod. :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Radim s takvom metabo preklopno poteznom pilom, nije loša, al nakon god dana nije više precizna kolko je bila, dobila je luft u svakom smijeru tak da na nju sad sječem samo gluposti! A preporučam da je fiksiras /ugradiš na stol neki ako imaš mjesta 😉
 

Milosh

Test
Radim s takvom metabo preklopno poteznom pilom, nije loša, al nakon god dana nije više precizna kolko je bila, dobila je luft u svakom smijeru tak da na nju sad sječem samo gluposti! A preporučam da je fiksiras /ugradiš na stol neki ako imaš mjesta 😉
Jel radiš baš sa ovim modelom?

Ja sam inače mislio uzeti Einhell ali mislim da je Metabo u svakom pogledu bolji i kvalitetniji. Šta znam, koliko sam gledao i čitao recenzije svi je hvale, naročito preciznost, ali ja je neću koristiti profesionalno, samo povremeno.

Imaš li neku bolju za preporučiti u tom cjenovnom rangu?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Da baš ovaj, za povremene poslove ti je dostatna i neš nać bolje za te novce. Dosta je bolja od npr. parksideove! Ja ju koristim dost često pa sam ju uspio razbucat 😊
 
Na vrh