Zamjenski kljuc (seljenje elektronike) za C3

d04d

New member
Zamjenski kljuc (premjestanje elektronike) za C3

Dakle trenutno imam klasicni gnjusobni kljuc



koji se poceo raspadati.
Zanima me ima li netko iskustva s prijenosom elektronike u novo (po mogucnosti fensi kicosko flip) kuciste?

Znaci nesto poput ovoga:

http://details.tui21.com/obd/citroen-modified-flip-remote-key-shell-2-button-5494.html#.Ugn1iX365QI
http://www.ebay.co.uk/itm/Folding-Remote-Key-Case-for-CITROEN-C3-C4-Picasso-FLIP-/170933780271?pt=UK_Car_Parts_Vehicles_Automobila_ET&hash=item27cc727f2f
http://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-2-BUTTON-FLIP-C2-C3-XSARA-REMOTE-KEY-FOB-CASE-/170684278454?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27bd9366b6
http://www.ebay.co.uk/itm/Folding-Remote-Key-Case-FOB-for-CITROEN-C1-C4-C2-C3-Xsara-Flip-Switchblade-/180730718417?pt=UK_Car_Parts_Vehicles_Automobila_ET&hash=item2a1463e8d1
http://www.ebay.co.uk/itm/Citroen-2-BUTTON-C1-C2-C3-Xsara-Picasso-2-Button-Remote-Key-Fob-Flip-Case-/170852225188?pt=UK_Car_Accessories_Safety_Security&hash=item27c79610a4

Prvi i drugi su mi vizualno najatraktivniji, a ako vec mjenjam (s obzirom da je klasicni kljuc odvratno imati u djepu), volio bih da to slici na nesto.
Imate li mozda nesto drugo za preporuciti? Neki best buy na koji nisam naletio, eventualne opaske na sto pripaziti i obratiti paznju, mogu li se ovakva kucista kupiti i kod nas i gdje (narudjba mi nije problem, al volio bih to srediti sto prije, pa ukoliko razlika u cijeni nije prevelika uzeo bih ga i tu).
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
ja sam sebi mijenjal u ovaj 3 po redu, elektronika ide super u njega i onaj kod, jedino sam išel ključaru 15kn kaj mi je po mojem izbrusil ono kaj ide u bravu, i prva liga je, koliko sam primetil da se nebude tak lako pohabal jer su metalne tipke, fino kromirane
imaš na njuškalu po 100kn ak ti se ne čeka 30 dana da iz kine dojde
 

d04d

New member
izrada kljuca samo 15 kn? gdje?

gledao sam po njuskalu i cijene su od 150 kn pa na vise (odbijam platiti 2-3x visu cijenu), ukoliko znas gdje bih mogao pronaci istog poput tog s treceg linka za 100 kn uzimam odmah.
 

Krky

Lakerski profesionalac
izrada kljuca samo 15 kn? gdje?

gledao sam po njuskalu i cijene su od 150 kn pa na vise (odbijam platiti 2-3x visu cijenu), ukoliko znas gdje bih mogao pronaci istog poput tog s treceg linka za 100 kn uzimam odmah.

u KC ti klučari rade za sitniš, kriza je:D
 

d3000

New member
Moje iskustvo od prije tjedan dana...
Isto naručio preko e-baya kućište, došlo za 3 tjedna , sve promijenio i nema nikakvih problema.
Cijena punih 25kn svezajedno!! :)

Nemaš kaj ... iz starog kućišta izvadiš elektroniku i kod koji je u ćošku te premjestiš u novo kućište.
Isto tako preseliš stari ključ u novo kućište, zavrneš vijak i to je to.
Ovo novo kućište sam dodatno malo zalijepio sa super ljepilom na kontra strani od šerafa da se slučajno ne odvoji.

:)
 

d04d

New member
kljuc je stigao, ovaj, premjestio sam elektroniku, bila je tlaka nagurati je da gumbi idealno sjednu, ali nakon par pokusaja sam uspio i daljinsko od/za/kljucavanje radi.
naravno napravljena je i i montirana kopija maca/kljuca (originalni kljuc samo bez elektronike sam si sacuvao za rezervu).

ukratko sve je divno i krasno, ALI imam neobjasnjiv problem.
ne mogu upaliti automobil s novim kljucem, mogu verglati do besvjesti, ali auto se ne zeli upaliti.
usputno napominjem kako nikada nisam imao nikakvih problema s paljenjem automobila, dapace motor se uvijek pali maksimalno unutar sekunde od danog kontakta.


sa starim kljucem kao i uvijek bez ikakvih problema pali od prve, ali s novim jednostavno nece, odnosno uspio sam ga upaliti samo jedan put i to nakon sto sam prvo upalio auto sa starim kljucem, izvadio ga i odmah stavio novi i upalio.

mozda je bitno pa da napomenem:
odkljucavanje preko brave funkcionira, kljuc ne ulazi savrseno glatko kao original, ali ne bih rekao da pretjerano zapinje.


zna li netko u cemu bi mogao biti problem?



najslicnije mom problemu na sto sam naletio je na donjem linku, samo nazalost nema konkretnog rjesenja
http://www.forum.hr/showthread.php?t=750747


ispravka, tek sada primjetih da topic s linka ima i drugu stranu gdje se prica o transponderu, njega nisam dirao (u biti ga nisam niti primjetio) tako da cu sutra vidjeti mogu li ga staviti u novo kuciste, odnosno jel problem u njemu , do sada nisam znao da tako nesto uopce postoji, fensi "nova" tehnologija :)
 
Posljednje uređivanje:

Konrad

New member
gle jednostavno si se shebo, trebas preko Lexie kodirati tu kemiju od novog kljuca...jer ti je upoznat samo stari kljuc i normalno da nece upaliti na novi

a kad si vec htio novi kljuc mogao si u Cityu kupiti kuciste kakvo je original
 

d04d

New member
koje je svrha ovakvih "savjeta"? ja mozda nemam pojma o cemu pricam, al vidim da niti ti nisi daleko.

transponder je premjesten u novo kuciste i sve radi.
 

Konrad

New member
gle...metalni dio ti je kopija...dalje nemam o cemu pricati...kakav transponder? trebas se spojiti s Lexiom, moras znaci kod za BSI koji je jedinstven za svaki broj sasije (ako nemas KOD karticu moras u servis da ti po broju sasije daju kod ako ce htjeti, ako ne morat ces naruciti novu kod particu koja kosta par sto kuna), napraviti kodiranje kljuceva i onda ce tek paliti auto...jer racunalo BSI ti ne prepoznaje kljuc i ne dozovljava racunalu motora da pokrene ubrizgavanje

ili odi u servis i nek ti upoznaju kljuceve

da znas neke stvari o meni znao bi da nisam daleko od ovog...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
al vidim da niti ti nisi daleko.
Zamolio bih da se pod svaku cijenu izbjegnu "povišeni tonovi", a neko omalovažavanje da i ne spominjem.
Tec ti je dao vrlo konkretan savjet i ničim te nije uvrijedio.
 

Koko

Well-known member
Nadjoh ovu temu u vezi zamjenskog kljuca ( kucista ) za C3, pa me interesuje dali je jos neko imao problem sa zamjenskim kljucem, posto mi je juce stiglo kuciste sa "skakavcem" u koje hocu da prebacim elektroniku i narezem bajonet prema originalnom kljucu.



 

szahtila

Well-known member
Nisam još imao prilike prebacivati Citroen ključ, ali jesam neke druge marke. Nije dovoljno prebaciti samo elektroniku s tasterima, u kućištu ima i jedan mali valjak veličine cca 2x5 mm bez kojega nećeš upaliti motor, raditi će samo otključavanje i zaključavanje

U videu je taj dio prikazan na 1:50
 

Koko

Well-known member
kljuc je stigao, ovaj, premjestio sam elektroniku, bila je tlaka nagurati je da gumbi idealno sjednu, ali nakon par pokusaja sam uspio i daljinsko od/za/kljucavanje radi.
naravno napravljena je i i montirana kopija maca/kljuca (originalni kljuc samo bez elektronike sam si sacuvao za rezervu).

ukratko sve je divno i krasno, ALI imam neobjasnjiv problem.
ne mogu upaliti automobil s novim kljucem, mogu verglati do besvjesti, ali auto se ne zeli upaliti.
usputno napominjem kako nikada nisam imao nikakvih problema s paljenjem automobila, dapace motor se uvijek pali maksimalno unutar sekunde od danog kontakta.



sa starim kljucem kao i uvijek bez ikakvih problema pali od prve, ali s novim jednostavno nece, odnosno uspio sam ga upaliti samo jedan put i to nakon sto sam prvo upalio auto sa starim kljucem, izvadio ga i odmah stavio novi i upalio.

mozda je bitno pa da napomenem:
odkljucavanje preko brave funkcionira, kljuc ne ulazi savrseno glatko kao original, ali ne bih rekao da pretjerano zapinje.


zna li netko u cemu bi mogao biti problem?



najslicnije mom problemu na sto sam naletio je na donjem linku, samo nazalost nema konkretnog rjesenja
Zbog loše napravljenog ključa strgao mi se komp. u autu? - Forum.hr


ispravka, tek sada primjetih da topic s linka ima i drugu stranu gdje se prica o transponderu, njega nisam dirao (u biti ga nisam niti primjetio) tako da cu sutra vidjeti mogu li ga staviti u novo kuciste, odnosno jel problem u njemu , do sada nisam znao da tako nesto uopce postoji, fensi "nova" tehnologija :)
Milosh Milosh

Evo ovakav ( boldovano ) koji je imao pokretac ove Teme davne 2013.?
Nisam još imao prilike prebacivati Citroen ključ, ali jesam neke druge marke. Nije dovoljno prebaciti samo elektroniku s tasterima, u kućištu ima i jedan mali valjak veličine cca 2x5 mm bez kojega nećeš upaliti motor, raditi će samo otključavanje i zaključavanje

U videu je taj dio prikazan na 1:50
Da znam za transponder, jer sam vec prebacivao sve iz starog polomljenog ( propali dugmici ) kucista u novo, ali originalno i sve je bilo ok. (y)
 

Milosh

Test
S szahtila Nije transponder takav kod svih auta. Kod Ford Focusa npr. jeste, dok je kod C5 drugačiji.

Taj transponder koji je prikazan u videu i takav isti kod Ford Focusa su zapravo samo neka vrsta kristalnog oscilatora, kojem ne treba napajanje da bi radio. Zato se sa takvim ključevima auto može upaliti i ako je baterija u ključu prazna.

Kod C5 je sam transponder zalemljen za pločicu sa ostatkom elektronike (pogledaj prikačenu sliku).

Ne znam koja je varijanta transpondera kod C3.

Koko Koko Ako je sve uredno prebačeno iz starog ključa, i kao što szahtila reče, ako transponder nije predaleko od brave, ne bi smjelo biti problema.
 

Prilozi

Koko

Well-known member
S szahtila Nije transponder takav kod svih auta. Kod Ford Focusa npr. jeste, dok je kod C5 drugačiji.

Taj transponder koji je prikazan u videu i takav isti kod Ford Focusa su zapravo samo neka vrsta kristalnog oscilatora, kojem ne treba napajanje da bi radio. Zato se sa takvim ključevima auto može upaliti i ako je baterija u ključu prazna.

Kod C5 je sam transponder zalemljen za pločicu sa ostatkom elektronike (pogledaj prikačenu sliku).

Ne znam koja je varijanta transpondera kod C3.

Koko Koko Ako je sve uredno prebačeno iz starog ključa, i kao što szahtila reče, ako transponder nije predaleko od brave, ne bi smjelo biti problema.
Kod C3 prva serija transponder je u oblozi kljuca u blizini bajoneta i neovisan je od elektronike, tako da auto moze upaliti bez elektronike koja sluzi samo za daljinsko otkljucavanje - zakljucavanje vrata. ;)
Narezan bajonet, prebacena elektrtonika i transponder...Probano, sve 5. :)

 
Posljednje uređivanje:

Koko

Well-known member
Kod C3 prva serija transponder je u oblozi kljuca u blizini bajoneta i neovisan je od elektronike, tako da auto moze upaliti bez elektronike koja sluzi samo za daljinsko otkljucavanje - zakljucavanje vrata. ;)
Narezan bajonet, prebacena elektrtonika i transponder...Probano, sve 5. :)

Danas stigao iz PRC i rezervni set okvira za standardni kljuc od C3 dva komada. ;)

 
Posljednje uređivanje:
Na vrh