Zamjena tvorničkih zvučnika (novi C4)

Cutac

Prèkaroš
Rekao sam da bez suba nije dobro.
E bome je, naredale se pjesme na mobitelu i Alpina na 66% snage radija jako dobro zvuči!
I ovo je bilo na granici preglasnoga, ali došlo mi je :D

Rešetke zvučnika su se ugrijale, a kada sam na suncu, plavi zvučnici se baš baš vide, lijepo izgleda :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ja distorziju nisam primjetio.
Osjeti, osjeti, lijepo udara. Nema vibracija(neželjenih, kada i metal vrata svoju frekvenciju proizvodi) jer imam dampirana vrata :cool: :D, ali osjeti se na autu da udara. I na papučicama se osjeti :D
No, taj bas je tu nauštrb srednjih tonova. Nije da ih nema, ali ima ih manje nego kada bas stavim na 0(držim ga na +4). Tada(na 0), basa također ima, ali je "studijski" - jako dobar(ne jak, ali ima nastup) kada auto stoji, no kada krene, ispere se.

Za izvrstan zvuk(koliko to može biti) dok auto stoji - sve na 0, a za izvrstan(opet, koliko može biti) u vožnji, sve 0, bas +4.
 

Totti

AS Roma fanatik
Ja čisto sumnjam da bih išta dobio prostom zamenom zvučnika. Zvuk je užasan, jedan u top 5 najgorih koje sam imao priliku da čujem u novijim automobilima. Što je najcrnje, na prošlom C4 bez navi je to bilo barem 30% bolje. Izgleda da je sam uređaj teško đubre što se zvuka tiče :hm:
 

ce4II

Prodajem drva
pročitao sam temu par puta, ali...jbg lakše pitati :D

u pitanju je C4 II- exclusive koji ima 6 zvučnika.

Želja mi je staviti koaksijalne iza, naprijed komponentne i sub ispod sica, te dampiranje vrata.
Takodjer mijenjao bi head-unit u navigaciju, ali volio bi da ima koliko toliko snage da pogoni sve to, da nemoram stavljati pojačalo.

Da ne seruckam previše...budget cca 4000 kn za ozvučenje bez navigacije za sada, ako mi mozete preporučiti nesto.

tnx :whistling:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja bi ti preporučio da se obratiš profesionalcima, solidnu listu imaš :D

Baš imaš volju to sam slagati ili?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
O izolaciji se već pisalo, baci oko. Tako nešto bi se usudio raditi, ali što se tiče ozvučenja... Puno je tu elektronike i žica, dao bih profićima da slažu
 

Doomsday

U prolazu...
Aj da malo quotam sam sebe... :D

Mac Audio serija, napravljenu baš da zamijene oriđiđi zvučnike na HU... Papirnate membrane, nisu najdugovječnija opcija, ali obično najbolje rade sa HU i imaju najljepši zvuk sa malo snage...

https://www.mac-audio.de/en/products/product-finder/loudspeakers/165-mm-speakers/mac-mobil-street-16.2

https://www.chipoteka.hr/artikl/129553/auto-zvucnici-mac-audio-mobil-street-162-8011805131

Originalne odvojene visokotonce, ako su ispravni, ostaviš di su i bili... Neće smetat, a pomoći će... Imaš tu jednu teoriju kako dodatni visokotonci, podignuti u visinu ušiju, ne rade problem već pomažu visokotoncima u vratima koaksijalno postavljenima na midbas...

https://jlaudio.zendesk.com/hc/en-us/articles/204374090-Imaging-Tweeters

Tako da, ovi Mac Audio Mac Mobil serija bi mogli bit OK uz orginalni HU (Head Unit)
I onda još ovo...

https://www.chipoteka.hr/artikl/134173/auto-subwoofer-aktivni-mac-audio-micro-cube-108-d-ispod-sjedala-8011806023

možeš uzet signal sa oba zadnja zvučnika, ne sa jednog nego oba, pogledaj u uputstvu, iako tamo kaže Front, ali isto je ako uzmeš Rear...

Što se remote paljenja tiče, kad priključiš High Power ulaze sa zvučničkim signalom, ovaj sub ima opciju da detektira struju na tim ulazima, i onda upali pojačalo, tako da ne moraš spajat remote nigdi...

Znači, samo moraš povuć struju direkt sa baterije za glavno napajanje, on se sam pali kad osjeti na zvučnicima signal, nije velik a dobro će odrađivat posao, mislim da bi sweet spot za odrezat low pass mogao bit oko 80Hz, gain ćeš morat odredit pokušajem i pogreškom, ali imaj na umu, kako signal za sub uzimaš sa zvučničkih terminala, na njega utječe sve što podesiš u BASS području na HU...
Da, direkt sa baterije ide glavno napajanje, i na taj vod moraš postavit osigurač od 15A...
...

Isto tako ti može inteligentno ubacit osigurač na + negdi odmah prilikom ulaska u kabinu, da je relativno blizu baterije, da je lako doć do njega u slučaju potrebe, a da nije u prostoru motora... Pritom mislim da moraš samo + vodit od baterije, - ilitiga masu oli ground možeš nać kvalitetno negdje i bliže...
Nije mi se dalo ponovo kucat, evo ovo bi ti ja preporučio uz originalni HU, cca. 2170,00 kn uz još ponešto kabela i sitnarije... Ako te šta još zanima, pitaj...

Ako ideš na kvalitetnije zvučnike, pojačalo ti ne gine, jer ih nije tako lako pokrenut i šteta je to zakačit na orignal HU... I o tome sam pisa, ali stvarno ima previše kombinacija i mogućnosti, pa ako ideš na tako nešto, radije nađi profi ekipu i ugradi neku kombinaciju kako treba...

Što god odlučiš, sa srećom...

:)
 

smmania

New member
montirani su još jučer,stanu po ps-u iako treću rupu treba bušit ne poklapa se na zvučniku...hmmm šta se tiče zvuka,nisam ništa dampirao tako da basa nekog značajnog nema ko ni u originalu (iako kad izađem van a pustim glasniju muziku cijeli auto se trese),distorzije zvuka više nema na glasnom slušanju šta je bio slučaj sa originalnim zvučnicima i da isjeko sam si cijele ruke sa panelima od vrata (slomio sve skupa tri kopče)

u planu je još sub ispod sica montirat... al poslje sezone od sad sam na motoru :)
 

Doomsday

U prolazu...
Odlično, baš mi je drago...! :)

Meni nikako da to dođe na red, mislim isto ubacit 2 para tih zvučnika...

Ma mora i to jednom na red...

Valjda...

:D
 
Na vrh