Zamjena običnih sjedala kožnima

promuckaj

New member
Pozdrav svim dobrim ljudima sa foruma.

Nedavno sam kupio komplet kozna sedista iz exclusive-a i resio sam da ih ubacim u moj c5 koji ima obicna sedista. Sto se tice struje to mi ne predstavlja toliki problem da dovucem ako treba i relej + osigurac, samo me zanima da li se ko odavde sa foruma konkretno igrao sa time na c5 i ima li konkretnih iskustava iz prve ruke sa ovim sedisitima ?

Inace brzim uvidom primetio sam da mi je konektor ispod tih novih-koznih sedista isti(onaj zuto-narandzasti) kao i na ovim sto su mi sada u autu, pa eto jos jedne radoznalosti, da li to znaci da moj auto pak ima nekakvu pripremu za elektro sedista ili je to standard kod njih, da dzekovi budu isti ali raspored zica i kolicina istih drugacija, u zavisnosti od modela i opreme ?

Hvala unapred.

EDIT: Bas sam prebrojao zice, na novim sedistima ih ima 16(dve su duple), dok na starim imam 8(gde su takodje dve duple), dakle predpostavljam da nije situacija plug & play, odnosno mozda bi i radila ako se samo spoji sa postojecim dzekom uz odsustvo mozda nekih stvari kao sto su grejanje i masazer ?
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Koliko znam, sve zice i instalaciju treba dovlaciti do vrata i nije bas lahan posao ako se dobro sjecam jedne teme o tome na jednom stranom forumu
 

zeemax

Member
Pozdrav svim dobrim ljudima sa foruma.

Nedavno sam kupio komplet kozna sedista iz exclusive-a i resio sam da ih ubacim u moj c5 koji ima obicna sedista. Sto se tice struje to mi ne predstavlja toliki problem da dovucem ako treba i relej + osigurac, samo me zanima da li se ko odavde sa foruma konkretno igrao sa time na c5 i ima li konkretnih iskustava iz prve ruke sa ovim sedisitima ?

Inace brzim uvidom primetio sam da mi je konektor ispod tih novih-koznih sedista isti(onaj zuto-narandzasti) kao i na ovim sto su mi sada u autu, pa eto jos jedne radoznalosti, da li to znaci da moj auto pak ima nekakvu pripremu za elektro sedista ili je to standard kod njih, da dzekovi budu isti ali raspored zica i kolicina istih drugacija, u zavisnosti od modela i opreme ?

Hvala unapred.

EDIT: Bas sam prebrojao zice, na novim sedistima ih ima 16(dve su duple), dok na starim imam 8(gde su takodje dve duple), dakle predpostavljam da nije situacija plug & play, odnosno mozda bi i radila ako se samo spoji sa postojecim dzekom uz odsustvo mozda nekih stvari kao sto su grejanje i masazer ?
Koji c5 je u pitanju? Jesi riješio? Meni loše sjedalo vozača pa mi isto pada na pamet
 

sir.Oliver

Well-known member
ljudi , dobro razmislite , prije no što zamijenite sjedala . koža je zimi ledena a ljeti vruća .... a koža uz to traži i održavanje / mazanje da ne bi popucala .
ja lično to nebih nikada uradio ....
 

Milosh

Test
Ni ja. Imam kožu trenutno ali uvijek ću ubuduće radije izabrati platnena sjedišta. Pored ovoga navedenog ljeti/zimi (što apsolutno stoji), jednostavno su platnena puno prijatnija. Koža ne diše, i to se baš osjeti na komforu ljeti.
 

sir.Oliver

Well-known member
a što se tiče " nedostajućih " žica u konektoru .... osim grejanja , možda je postojala varijanta opreme i sa automatski podešavajućim sedištima .... senzorom opterećenja ( zauzetosti ) sedišta . ( zbog airbaga suvozača )
 
Na vrh