Zamjena LED dnevnih svjetala ?

LjubimaCIV

New member
Pozdrav svima.
Nisam našao ovu temu, pa ne znam je li itko imao ovaj problem.
Radi se o facelift C4 modelu iz 2015 godine. Dnevna LED svjetla ne svjetla isto, čak kad je sunčan dan skoro da se i ne vidi da je upaljeno, odnosno problem je vjerovatno relativne prirode, jer možda da i lijevi svjetlo slabo kao sada desni manje bi se primjetilo.
Koliko sam vidio kao da ima neka dva reda ledica i kao da na desnom ne radi taj jedan red, jer se lagano vide ladice dok ma lijevom save blijesti mliječno bijelom bojom. 😁
Ima li tko iskustva sa zamjenom? Cijena?
 

gudelj

Member
Pozdrav svima.
Nisam našao ovu temu, pa ne znam je li itko imao ovaj problem.
Radi se o facelift C4 modelu iz 2015 godine. Dnevna LED svjetla ne svjetla isto, čak kad je sunčan dan skoro da se i ne vidi da je upaljeno, odnosno problem je vjerovatno relativne prirode, jer možda da i lijevi svjetlo slabo kao sada desni manje bi se primjetilo.
Koliko sam vidio kao da ima neka dva reda ledica i kao da na desnom ne radi taj jedan red, jer se lagano vide ladice dok ma lijevom save blijesti mliječno bijelom bojom. 😁
Ima li tko iskustva sa zamjenom? Cijena?
Mogao si uslikat :D ..i pošto je LED, nije sigurno jeftino. Pošalji šasiju pa provjerim.
 

LjubimaCIV

New member
To je od uvijek tako ili je sad krenulo? Jesu oba fara origigi?
Probaj pitati ovu ekipu za savjet:
https://www.facebook.com/popravakfarova
Nisam prije primjetio...dok mi ljudi nisu poceli govoriti...kad je suncano vrijeme kazu mi da ne radi, valjda sto je lijevi far dominantniji...a ja sam svaki put provjeravao u garazi gdje je ipak sjena...uvijek radilo...:D
Jasno je da na lijevom faru nedostaje dio LED svjetla...
Pitanje je samo želiš li to popravljati (tj. isplati li se)?
Hvala...
Ovlašteni servis (BiH) kaže 1.190 KM je far...cca. 600 eura...cijena komplet fara...jer se to mijenja u kompletu...ne moze se zamijeniti samo LED ...a cini mi se da je tako i s drugim automobillima...da citreon nije iznimka...
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa nije predviđen popravak... ali ljudi se snalaze. Za recimo Kie se može naručiti sa Aliexpressa mali kontroler ledica koji rikava... s donjje strane fara se izreže mali otvor, zamjeni i zadihta. I opet sve radi... zato velim, pitaj ekipu koja bi mogla znati.

Zamjenski novi je cca 350€... skupo, al jeftinije
 

LjubimaCIV

New member
Jasno je da na lijevom faru nedostaje dio LED svjetla...
Pitanje je samo želiš li to popravljati (tj. isplati li se)?
tek sad vidim da se na lijevom slabo vide ove diode...to je zbog kuta slikanja ocito...sve je ok s lijevim...ali kad pogledate desni...slabije svijetli...ne onako mlijecno bijelo...zato nisam ni ja odmah skuzio...ne znam uopce od kad je to tako...ali na desnom kao da ima u dva reda ta ledica...i ako se bolje pogleda onda donja kao ne radi...gore je mlijecno bijela...a dolje je slabija bijela...blijedo bijela...ako se moze tako reci...
Pa nije predviđen popravak... ali ljudi se snalaze. Za recimo Kie se može naručiti sa Aliexpressa mali kontroler ledica koji rikava... s donjje strane fara se izreže mali otvor, zamjeni i zadihta. I opet sve radi... zato velim, pitaj ekipu koja bi mogla znati.

Zamjenski novi je cca 350€... skupo, al jeftinije
Hvala...pogledat cu...
samo sam misilio da je netko vec imao isti problem ovjde na forumu...vec prosle godine su govorili da se slabo vidi...dakle auto je bilo staro...5 godina i nesto manje od 200.000 km na satu...provjerenih...iz dva izvora...vozeno 3 godine po 60.000 km...postavljam samo pitanje isplativosti...nemogućnosti zamijene LED...ovako nek radi kako radi...a pokusat cu se raspitati da vidim u slucaju da skroz otkaze...da imam alternativu za ovlašteni...jer mi sada stvarno ne pada na pamet dati doliku lovu...prakticki...10-15% vrijednosti auta...
 

markan1000

Well-known member
Ne znam, ako se može voziti i bez tih LED svjetala, a vjerujem da može, cifre od 700 do 1200 EUR su mi ipak malo too much. dodaj još par stotina EUR i možeš odvesti mog C3. Garantirano bolja kupnja nego dva fara :cool:
 

LjubimaCIV

New member
Ne znam, ako se može voziti i bez tih LED svjetala, a vjerujem da može, cifre od 700 do 1200 EUR su mi ipak malo too much. dodaj još par stotina EUR i možeš odvesti mog C3. Garantirano bolja kupnja nego dva fara :cool:
Upravo tako i ja razmišljam...radije ću paliti svjetla kratka...svaki dan...nego dati 600 eura...😁...jest da je ovako automatski pali gasi...svjetla...a može se e i to da riješiti u servisu...da umjesto LED svjetla pali kratka automatski...i 600 eura ostaje u džepu...
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih pokušao rastaviti i doći do toga. Ali i ako ne uspiješ, neka svijetli sa rupom, šta, bitno da se vidi.
 
Na vrh