Zamjena homokinetičkog zgloba

daracc991

New member
Poz ekipa,eo tream brzu intervenciju :-(
Xantia 2.0hdi 66kw 99.g s2
Trebao mjenjat kod majstora domaćeg desnu manžetu i desní krajnik.
Krajnik rješen,ali kad je otvorio mangetu(napukla je)vidio je da je kineticki dobio po tamburi,kosuljica,i da mi nebi stavljo radi moje sigurnosti.Kolege smo tako da :)
Problem je u tom što sam zvao tokica,kresu i oni mi nude poluosovinu koja je 1000-1500kn,a u íntercarsu ímaju kineticki 375kn i to naručit moram
pa me zanima iskustva ako je netko radio,dali moze samo kineticki ili komplet poluosóvina?
svi komentari dobrodosli,savjeti
LP Dario
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dali je kos skretanja škripal kinetički?
ako nije, ja bi staru mast van, novu na njega i gas dalje..
nemre ti se ništ dogodit osim počet škripat kad malo jače moraš kod kretanja..
i kad počne škripat, ja sam se znal dalje vozit po par mjeseci..
čuj, ak imaš viška para, najlakše je kopit i stavit novo.. :D
 

daracc991

New member
mislim da je malkec poceo skripat,al nisam siguran.
ubiti vozio sam na neizbalansiranoj gumi jedno mjesec dana,puknuta mangeta malo dole bila i taj krajnik je bio s:cenzura::cenzura::cenzura:an,pa je lupao.
moguce da je dobio kineticki.
jer može on u vožnjí zblokat, tj tóčak?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Manđeta je bila poderana a vani mokri kolnik i opralo ti je kinetički pa je ostal na suho, i zato se je počel malo čuti..
Po meni samo novu mast i on bude ko nov..
još nisam čul da se kome kinetički ozul da bi auto bil nepokretan..
u ostalom on se ne vrti, već kompletna poluosovina, a križ u kinetičkom je toliko jak da nisamjoš čul da ga je tko zdrobil, osim u sudaru..
Po meni samo nova maščoba i gaasss.. :D
 

daracc991

New member
hmm,tak bi í htjeo da je najbolje.
al eto cuo sam se s majstorom,i kaze mi da mi nije pametno,jer je napukla košuljica,i da se nebi u voznji zaglavíla poluosovina pa da mi u mjenjaču nebi polomilo?a onda jos vece sranje
 

daracc991

New member
e pa bed je u tome što,izgleda se mora cijela poluosovina mjenjat,jer je tak na francuzima??
neznam nemam iskustva s tim nešt extra,pa me zanima to,ili kinetički se moze?
jer zvao sam tokic,a.krešo i aks ovlaštenog za peug/citr. i kazu mi samo kompletna poluosovina da ide
 

Krky

Lakerski profesionalac
mora bit zeger koji drži kinetički, jedino ponekad teško ide pa je potrebno celu poluosovinu skinut, i na pank pa udri mujo po tarabama..
jedino da tvoj model ima komplet sa poluosovinom :confused: u to sumljam..
za to ti budu stručniji dali odgovor.. ;)
 

daracc991

New member
ma skinio je majstor kinetički.
ali je bed sto nema ga nigdje za kupit jedino intercars,od njih 5/6.
kontaktirao sam ASK koncesionara za peug/Citro i kazu mi samo da na francuze idu kompletne poluosovine?
neznam ni sam jer ono cekam nekoga ko zna tocno po mom modelu,to je s2 zadnja verzija i hdi nemam pojma mozda se razlikuje od ostalih xantia ?
neznam jer bi se moglo pripasat od TDi (1.9 ili 2.1)??
 

mridikul

New member
Nije Xantia, nego C5, ali je homokinetički.
Na novu godinu sam kretao iz ulice i nekaj počelo strugat, smotao volan na jednu stranu, na drugu, probao krenut i samo nešt puklo i auto ukopan na mjestu. Izadjem van a kuglice iz homokinetičkog se šeću po ulici.... :whistling:
(da budem iskren, prije mjesec-dva je nešto škripalo malo ali je prestalo, otišao provjerit na servisu rekli da nije ništa pa sam nastavio vozit)
Na auto otpadu majstor uzeo cijelu poluosovinu i presložio, jel isto navodno samo homokinetičkog nema :rolleyes:
Igra je bila oko 800kn.
 

daracc991

New member
a dobro da homokineticki xD neda mi se pisat :)
a meni za xantiu isto tako se cini da ce bit cjela ova polusovina.
izgleda cu i ja trazit polovnu :)
samo me zanima da li bi pasalo sa 2.0hdi 80kw na moju 66kw.
mislim da bi trebalo,ali opet hocu bit siguran a ne dat pare u zrak
 

daracc991

New member
eo danas cu probati procitati bacit par slika zgloba.
al kolko mi se cini mora ic kompletna po0luosovina :/
jer mi moze neko usporedit prednju lijevu poluosovinu s mog 2,0hdi xantie,tipa od 1.9td ili 2.1td motora od xantije,ili c5 hdi 1 verzija ?
 
Posljednje uređivanje:

lageros-zg

New member
Evo ja bih molio broj šasije da vidim što se točno po mikrofilmu nudi i koji je točan OE broj za dotični dio i kako je to postavljeno u originalu i što se zapravo nudi.
A onda ću i baciti neku okvirnu ponudu svega toga što je moguće pouditi.

LP

Anđelko

Lageros d.o.o.
 

daracc991

New member
eo me,napokon vremena uvatio

eo prvo slika homokinetickog kako je dobio po tamburi


image upload no compression

ovaj tjedan planiram kako god rjesit to,najbolja solucija mi je polovno.
sad cijela poluosovina ili homokineticki vidit cu sta uleti :)

jer svi nude poluosovina,homokinetickog nema za posebno.
cijena je od 1200(auto kreso) do 1700 (tokic)
i original citroen (3300),te reparirana polusovina (2200)kn
to mi je puno para u ovom trenu i mislim da moze i polovna sa nekog razbijenog dobro sluziti.
eto zube nisam brojao na homokinetickom,tako da neznam.

Broj šasije je :
VF7X1RHYF72275413

anđelko eo ti broj sasije pa slobodno provjeri,ako mi molim te usput mi mogao dati i broj zubiju na homokinetckom :)

svaki komentar,savjet dobrodosao :)
pogrjesit nemozete
LP Dario
 

Automatic

Well-known member
Nemrem vjerovat da niko od forumaša nema poluosovinu,kaj onaj iz okolice Osijeka(lukavec), nema ništa.Bum ti ja pogledal ko dade gdje ja uzimam djelove ili u PA,pa ako ima javim
 
Na vrh