Zamjena Display-a

mladenbl

New member
Pošto nisam uspjeo da nadjem sličnu temu a i nekoga ko se sjetio ( ili isto razmišljao kao ja ) da vidim da li postoji mogućnost da se zamjeni trenutni display sa novim koji bi bio iz modela 2015, koji je osjetljiv na dodir.
Samo me malo buni, nisam siguran da li postoji C5 koji ima originalni touch screen display?
Zanima me da li se tako nesto može izvjesti a da sve ostalo radi kako treba sto se tiče multimedije.
U prilici sam da za male pare kupim touch screen display iz C5 koji bi postavio umjesto svog.
Prodavac tvrdi da je to originalni display iz gore navedenog modela.

P.S: Prije 10-tak dana sam u ovlastenom servisu uradio update software-a.
 
Posljednje uređivanje:

pokra89

Well-known member
Zadnja linija c5, od 2015.naovamo ima touch display, tako da je vjerojatno to to, a sad koliko su kompatibilni... Èisto sumnjam.
 

mladenbl

New member
Ovaj momak sto prodaje tvrdi da moze, a kako sam kaze vec je prodao dva display za modele 2010 i 2012 godinu.
Kada malo bolje razmislim, i ja kontam sada koliko su kompatibilni :confused:
 

Milosh

Test
Možeš ga ugraditi ako ćeš ugraditi i ostatak sistema (HU (navigacija i radio)), a ovako, vjerujem da neće raditi sa tvojim HU.
 

mladenbl

New member
Èek, starije verzije nemaju ni touchscreen ni "joystick"(ala MMI) za upravljanje?
Ima "jojstik" na kontrolnoj ploci od multimedije. Kod mene je ovaj tip multimedijalnog sistema sa integrisanim hard diskom.
Jojstik se nalazi na ovoj sici malo iznad mjenjaca, mislim da ce se vidjeti koliko toliko :D

 

mladenbl

New member
Aha. Ne izgleda kao najergonomskije rješenje, ali bar je neko.
Ovako na prvu izgleda mozda lose, ali kada se pocne koristiti, nije lose... srebreni krug sluzi za Scroll, krstic sluzi sa gore, dole, lijevo i desno i u sredini je OK :D
Ovo sto si ti postavio je multimedia bez internog hard diska.
 

gambler072

C5 enthusiast
Ovo sto si ti postavio je multimedia bez internog hard disk
Ovo sto je cutac postavio je RT4/RT5 i oba modela imaju hard disk, joystick je druga prica...

A sto se tice postavljanja samog ekrana bez HU, tj. uparivanja sa postojecim, mislim da nema nista od toga, cak i non touch ekrani sa c5 se u vecini slucajeva ne mogu kombinovati, osim ako ne dolaze uz isti HU
 

mladenbl

New member
Eee kad smo kod update-a jesi radio samo mape ili si komplet racunar update-ovo?kakve su novosti,imal poboljsanja,koliko para?
Radio sam mape i kompletan racunar. Posle toga sam uradio jos update mjenjaca, kao nekakva zadnja verzija koja ima za moj mjenjac. Radio sam sve to u EFEL Motors-u generalnom zastupniku Citroena za Crnu Goru u Podgorici. Cijena za kompletan software sa radom je 200 Eura.
Sto se tice update navigacije, ucrtan mi je auto put Prnjavor - Banja Luka, kao i kompletna dionica auto puta Sarajevo - Zenica.
Na verziji koja mi je bila prije nedostajao mi je je jedan dio auto puta od Zenice prema Sarajevu. Tacnije, kompletna Zenicka dionica.
Sto se tice svega ostalog, neznatne su razlike, naravno na bolje. Sve u svemu, zadovoljan sam sa ovim update-om.

Ovo sto je cutac postavio je RT4/RT5 i oba modela imaju hard disk, joystick je druga prica...
Ovo sto je Cutac postavio, identican enterijer ima kolega i nema hard disk.
Navigacija mu ide preko SD kartice. Moguce da to zavisi od paketa opreme :confused:
 
Posljednje uređivanje:

nsmajic

New member
I kod mene je isti uređaj kao na slici, i ima hdd. To je uređaj Navidrive RT4 bez bluetooth-a, sa utorom za SIM karticu (po mom mišljenju bezveze). Navidrive RT5 isto izgleda samo ima bluetooh umjesto SIM kartice.
 

gambler072

C5 enthusiast
sa utorom za SIM karticu (po mom mišljenju bezveze)
U tom periodu kada je napravljen uredjaj vjerovatno je izgledalo kao najnaprednija tehnologija :grin::grin::grin: rt5 je puno bolja opcija, mada i on sluzi samo za pozive, ne podrzava reprodukciju audio sadrzaja. Ne znam da li sam 2 puta ubacio sim u player, povezem mobitel preko auxa i eto i muzike i poziva :)
 

nsmajic

New member
U tom periodu kada je napravljen uredjaj vjerovatno je izgledalo kao najnaprednija tehnologija rt5 je puno bolja opcija, mada i on sluzi samo za pozive, ne podrzava reprodukciju audio sadrzaja. Ne znam da li sam 2 puta ubacio sim u player, povezem mobitel preko auxa i eto i muzike i poziva
Ne znam, meni se ne sviđa ideja da aux kabal ide od pretinca gdje je utor do mobitela a i na taj način za pozive se koristi mikrofon od mobitela i ne mogu se koristiti komande na volanu za javljanje. Puno više bih volio da je RT5, jer bluetooh bi mi i trebao samo za pozive, a muziku reprodukujem sa USB-a.
 

mladenbl

New member
Ja ne znam koja je oznaka mog multimedijalnog sistema, ali znam da imam bluetooth sa kojim mi je vezan telefon kada sam u autu. To mi iskljucivo sluzi da pricam kada sam u voznji.
Na pocetku sam to koristio cesto, a sada sve manje i manje.
 
Na vrh