Zablokirao poklopac tanka

DanielZg

New member
Nisam mislio da će mi se treći dana ovo dogoditi, ali kaj je tu je. Događa se i najboljima. Kad potegnem ručicu za otvaranje poklopca, ništa se ne događa. Nisam baš nešto pametno našao po yt-u pa molim pomoć kako pristupiti ovom problemu i riješiti ga?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj kroz gepek doći do njega, mora postojati neki back up sistem za otvaranje
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
postupak je sledeći :
u gepeku ( leva strana ) se ukloni tapacirung kako bi imao pristup .....
skineš gumenu masku ( čep kroz koji prolazi sajla )
gurneš prste , napipaš završetak sajle i okreneš ga za cca 90
Svaka čast.
 

DanielZg

New member
postupak je sledeći :
u gepeku ( leva strana ) se ukloni tapacirung kako bi imao pristup .....
skineš gumenu masku ( čep kroz koji prolazi sajla )
gurneš prste , napipaš završetak sajle i okreneš ga za cca 90
Hvala na uputi, tek sam sad pročitao, a već sam ga otvorio prije. Uglavnom skinuo sam tapicirung kako si napisao, vidio čep i sajlu i nisam dalje ništa dirao. Onda sam uzeo plastičnu polugu za skidati gume na biciklu i zataknuo je između poklopca rezervoara i lima, povukao ručicu za otvaranje poklopca i otvorio se. Primjetio sam da bi problem mogao biti u tome što je sam poklopac jako klimav, izgleda da je izašao iz ležišta. Pri otvaranju i zatvaranju ona ruka od poklopca koja ide do panta stuže po plastici od plastičnog kućišta (gdje se nalaze čepovi) i pri potezanju ručice snaga federa nije dovoljno jaka da otvori poklopac. Ako je to to, onda moram vidjeti kako vratiti vrata u ležište...
 
Na vrh