Xsara Picasso gasi se u leru

Fract

New member
Pozdrav ,
Do sada nisam nikad koristio forum jer me moje zlato stvarno služilo bez prijekorno, ali zadnjih mjesec i pol dana stoji kod lokalnog mehaničara koji inače radi u ovlaštenom citroen servisu, ali je i on sad već lud jer ne može skužiti kvar.
Sve je počelo sa engine fault greškom koja je upućivala na EGR ventil i njega promjeni i autic radi 14 dana da bi se ponovo pojavio engine fault. Nakon toga mijena se prednja lambda sonda (navodno postoje dvije :)), zatim motorčić ler gasa i opet ista stvar. Sad već ludi i on i ja zovem drugog majstora za pomoć da nam možda ukaže na neki dio koji je propustio i ispričam ja njemu sve šta smo mijenjali i on kao iz puške kalpna gasa na usisnoj grani u isto vrijeme mehaničar se čuo sa kolegama i oni mu vele isto. Kreće nabava te klapne i ne bi vjerovali nema za kupit nova za moj model :), tražim neke rabljene i nađem, stigne klapna on je montira i kaže opet isto. Auto se upali drži gas i nakon par minuta kad se ugrije ugasi se :(.
Da li ima neka dobra dušica koja se susrela s takvim problemom pa binam mogla ukazati i odvesti nas na pravi put. Mehaničar stalno spominje da se boji da nije kompjuter otišao. Hvala svima na savjetima

Patrik
 

Fract

New member
Koji točno motor?
Pumpa goriva, nju niste gledali?
1.8 16V benzinac, ne nismo gledali pumpu goriva, greške koje su se javljale su upučivale na sondu, motorić egr iako je i majstor spominjao i pumpu goriva - u rezervaru ako se ne varam,
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je, trebala bi biti u rezervoaru... i vidim da map senzor nije spomenut, na usisnoj
 

Fract

New member
Tako je, trebala bi biti u rezervoaru... i vidim da map senzor nije spomenut, na usisnoj
Hvala Ivane sav info prenesem majstoru da vidim kaj bu rekao, još jednom puno hvala
Evo mali update, danas ujutro zove majstor da izađem na ulicu, ugledam njega dolazi sa picassico stane ja se ukrcam i probna vožnja. Auto prede, ne gasi se u leru niti u vožnji i tako napravimo par krugova, pitam ja kaj je radio kaže ništa, jučer ga išao pomaknut i kaže on upali ga i prebaci auto na drugu lokaciju i vidi da se ne gasi pa ga ostavi malo upaljenog i dalje sve ok. Zatim napravi vožnju po kvartu sve 5 i tako danas ujutro prije nego je mene nazvao isto napravio vožnju i došao po mene. Naravno ne pišem ja to sve bez vraga, uzeo ja auto otišao do kuma bio jedno 3 sata kod njega krenem po ženu upalim a on se krene mučit, mislim si ja pada snijeg hladno, pa mu malo treba kad ono vraga opet ista stvar krene se gasit u leru ili ćim stisnem kuplung prije semafora ili skretanja. Dok se vozi počne i cukati ako mu ne date dovoljno. Opet sam na početku priće.
ivan222 ivan222 - map sensor stavljen novi i isto se ponaša - hvala ostaje još pumpa ili ne daj bože kompjuter.

Lp,
Patrik
zaboravio sam navesti da je vjerojatno majstor radio neki reset možda da upari klapnu, jer sam primjetio da mi je sat bio postavljen na 12h umjesto na 24h :)
 
Posljednje uređivanje:

madox4444

New member
I ja kako sam zamjenio pumpu (ne cijelu nego samo motorni dio u mehanizmu) nakon 3-4tjedna mi se twze pali nakon duzeg stajanja (nakon 5-6 sati) ili upali i ugasi..cak mi je i jednom u voznji zastekao gas..tj stisnem gas on skoro nista..tako da se nadam da je do pumpe goriva.. btw mora se skinutbrezervar da sevdodje do nje..
 
Na vrh