Xantia Upute

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Xantia - PDF uputstva


Poruka Moderatora:
U nastavku teme...
 

Rajko

New member
Literatura

Da li sam na pravom mestu. neznam ali obraćam se svima koji hoće i mogu pomoći. Naime radi se o tome da imam Xantiu 1,8i 16V ali nemam nikakvo uputstvo za nju da bi mogao nešto uraditi oo sistemu "sam svoj majstor". Pokušavao sam doći do željene literature ali osim pokušaja i nekoliko prevaranata koji su uvaljivali ko zna šta samo ne ono što meni treba. Zato se obraćam forumašima za pomoć.
 

Cutac

Prèkaroš
Kod mene ima Activa.
Plava, ljusti se bezbojni, fali lajsna suvozackih vrata, unutra nisam gledao. Dizel.
Koliko to vrijedi?
 

Cutac

Prèkaroš
Primjetio sam Xantiju Activu na parkingu. Vidim da izvana nije u dobrom stanju, pise HDI na gepeku i zanima me koliko okvirno vrijedi takav auto.
 

Ax boy

Well-known member
Hm mislim da je Activa izlazila samo sa 3.0v6 motorom, dizel nema sanse,tesko. A HDi bez obzira na sve, maksimalno 12 000 kn, 13 hajde ako je ocuvana, vise ne. Benzinke da ne spominjem uopće, te jos manje. Activa jedino moze nesto vrijediti vise od 6.000 kn, medu bas kolekcionarima.
 

tihach

Member
Active su bile 2.0 TCT i 3.0V6 što se tiče benzinaca,a za dizle 2.0Hdi i čini mi se 2.1 Td.
Dal je još koji dizl bio, ne znam,al sve se može provjerit na guglu!
A cijene mogu bit svakojake, kod nas i nisu nešto na cijeni,al vani ovisi o prodavaču i kupcu. Znam da je jedan bugarin nedavno kupio jednu u Portugalu, a taj "izlet" ga je podosta koštao. Al on je htio Activu pod svaku cijenu, i očito ju može uvest u Bugarsku, za razliku od nas.
Moraš bit entuzijast za tako nešto u više pogleda.:D
 

tihach

Member
Hmmmm...

Èuj, ako je vlasnik nije adekvatno održavao, onda se vrlo vjerojatno može dogoditi da je nećeš doživjet u pravom svjetlu.
A danas,pogotovo kod nas, ima jako malo ljudi koji bi neke stvari na njoj znali složit. Mislim prije svega na hidrauliku. A sve to košta, plus činjenica da nekih dijelova više nema za kupit pa se vlasnici snalaze kako znaju i umiju. Znači: "Do it yourself"
Ali ako želiš postati pravi "Activator", samo je nebo granica.:grin:
 

Dalibor

Dado Tornado
xantia activa je dolazila sa 2,0 turbo i v6 motorom, na dizelima je to eventualno vrsta opreme za neka tržišta ako netko nije samoinicijativno zakačio oznaku.

a nažalost sto posto sam uvjeren i da više niti nema activa u hrvatskoj, barem ne u potpuno ispravnom stanju, kao niti ZX-a 2,0 16V :(
 

Dark0

New member
zantia 1.6i 93.god.

Treba mi pomoc imam xantiu 93.god. benz. automobil je super i jako sam zadovoljan jedina stvar koju ne mogu da otklonim su nagli prekidi ili trzaji na motoru kada radi na ler gasu konstantno drzi 900 obrtaja ali ne radi glatko nego neravnomerno ostro trza majstor kaze da je do struje .Promenuo sam svecice pa kablove nije nista od toga u voznji redi lepo bez problema samo mi kida zivce na ler gasu pa vas molim ako je neko imao slican problem da mi odgovori.PS: majstor kaze da sad treba da vidim mozda je razodnik i ako nije sve tako u nedogled a sve to kosta.Molim za savet pozzzz
 
Na vrh