VW USA otkrivena prevara

La Marche

Iskreni optimist
Od jučer auto svijet pun vijesti o otkrivenom dobro skrivenom programu nekih VAG diesel motora koji za vrijeme testiranja drastično smanjuje dušikove spojeve u ispuhu.
Otkrili u USA, procjenjuje se da je oko 480.000 takvih automobila samo u USA prodano.
Ne stavljam link, ima ih na stotine. Ako ikoga ovdje zanima VAG detaljnije, lako će naći.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bar ne ubijaju ljude, kao neke druge firme... zaboravit će se brzo.
 

markan1000

Well-known member
i maksimalna kazna koja im prijeti je navodno 18 milijardi dolara. a ljude možda ne ubijaju izravno, ali piše se kako su razine nekih ispušnih plinova bile 40 puta veće od dozvoljenih
 

Dalibor

Dado Tornado
još mi je bilo čudno da se JETTA TDI prodaje u USA,
kad se zna što ameri misle o čađarama,
a ja naivan nakon gledanja testa pomislio da su stavili neki veeeliki filter u auspuh

L.O.L
 

La Marche

Iskreni optimist
To sve ide pod:
Vorsprung durch Technik
ili kako u Americi Audi koristi slogan:
Truth in Engineering

I eto... došao njihov "truth" na svjetlo dana. Jako je to opasno kad u sloganima koristiš izraz koji te kasnije lupi po glavi. Jeste li primijetili da je nakon one afere u USA Toyota malo ohladila s reklamiranjem svoje nepogrešivosti? Bar koliko ja primijetim.

Ali, vlasnici Citroena su ih sve odavno pročitali.
Neka VAG-u njihovi kupci, svatko zna zašto kupuje koji auto; zašto kupiti muda pod bubrege, imam ja svoj slogan:

Moj sljedeći auto bit će Citroen. Ili DS.


P.S. Odličan slogan Vorsprung durch Technik zapravo je smislio Englez.
Sir John Hegarty iz Bartle Bogle Hegarty reklamne agencije i to još početkom 80-ih. Audi slogan koristi od sredine 90-ih.
Nagađam da su se tih desetak godina pogađali oko prava korištenja tog slogana.
P.P.S. He-he, na riječ "muda" dežurni cenzor ne reagira!
 

gule

Active member
Nemojte biti naivčine...tko zna kakvi rakovi se skrivaju u PSA aditivima za Fap i slično...

Rugati se njima, bilo bi kao smijati se nekome tko je slomio nogu...a svi hodamo svaki dan...
 

La Marche

Iskreni optimist
Svatko je nedužan dok se ne utvrdi da je kriv.
PSA nije uhvaćen, VAG je.
Ne znači da sam i ja lopov zato što je moj susjed krao.
Ako uhvate PSA, onda ćemo o tome.
Greška se može potkrasti, bezbroj puta je to bilo, ovdje nije riječ o grešci, nego o teškoj prevari vrijednoj milijune dolara.

Riječ je o namjerno ugrađenom i dobro sakrivenom programu ugrađenom s ciljem da se prevari i tom prevarom ostvari bolji plasman na američkom tržištu (otprilike tako Guardian piše).

Donekle usporedivo s korištenjem sredstava koja prikrivaju korištenje nedozvoljenih sredstava u sportu. Ako koristiš nedozvoljena sredstva, uvijek postoji mogućnost da je to slučajno. Ako koristiš sredstva koja prikrivaju korištenje nedozvoljenih sredstava, ne može biti riječ o slučajnosti, već o očitoj namjeri varanja.

Ne sumnjam da VAGov PR već naveliko troši milijune na smanjivanje štete.

Osjeća li se tu i peta kolona na citroenforumu? :)
 

La Marche

Iskreni optimist
Zašto nisi i :) citirao?
Vrlo je dobar za smirivanje strasti, za koje baš i ne vidim da su se nešto rasplamsale. Dakle još jedan preventivni :)
 

Citru

New member
Nemojte biti naivčine...tko zna kakvi rakovi se skrivaju u PSA aditivima za Fap i slično...

Rugati se njima, bilo bi kao smijati se nekome tko je slomio nogu...a svi hodamo svaki dan...
aditiv je kancerogen
 

markan1000

Well-known member
najbolje nam je da se odmah ubijemo, a ne kasnije lagano umiremo u mukama. kancerogeno je meso, ali i voće i povrće. kancerogeno je željezo, ali i plastika... da ne nabrajam sad dalje
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pa, da. Bitna je samo ekspozicija kancerogenim materijalima i, vjerojatno još i važnije, genetska predispozicija na koju nitko od nas ne može utjecati. :cool: Neke ljude je pojeo rak pluća, da se cigareti i kemikalijama nisu ni približili cijeli život, a neki puše i po 60 godina, a pluća im zdrava ko u maratonca. :) Sve je to kako ti padne grah. :)
 

deda

New member
Ak se odma kokneš niš od tebe,ovak delaš,kupuješ i upotrebljavaš kancerogene materijale i klopu,pa se razboliš,pa onda plačaš doktore i ljekove i kojekakve drangulije za zaštitu svega i svačega i misliš kak buš vječito živel i na kraju kad više nema koristi od tebe,skuriju te,a i to rodbina mora platiti.Naravno ak te prije negdje ne čope i iskoriste ko donatora,na kojem se opet debelo zarađuje.
 

toma

Active member
Kako vedra tema xD xD i tako pišu portali da će ovi fino fasovati. Èak se spominje i PSA i još par kompanija i tako da....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vidim krenulo se u svakakvih smjerovima s temom hehehe

PSA je što se ovog tiče u odličnoj poziciji... ne izvoze u USA na sreću i nisu dio njihove istrage. Pitanje je što će se desit sa istragama u UK i Fra, ali sumnjam da će si te zemlje pucat u nogu.

Sporo će ju rezati, kako je i najavljeno. Dizel je očito pred krajem životnog puta... Evo Daimler objavio da će kroz narednih 10 godina sve dizele u ponudi zamijenit hibridima.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kako ste krenuli ova tema će postati znanstvena i raspravljati će se o raku debelog crjeva:eek:

Æovik zapoćeo temu o vw prjevari i to su priznali. A vi otplovili u medicinski forum.
Ništa me to ne čudi prije su u autoindustriji sjedili ljudi koji su i sami znali ćesto zamastiti ruke razvijajući određeni model, to su bili ljudi koji su to radili iz strasti i volili su ta vozila.

Danas u autoindustriji sjede preplaćeni menađeri koji se ne odvajaju od raćunala i svojih menađerskih milijunskih ugovora. I ništa im nije sveto već samo bankovni raćun.
I zato danas imamo ovu temu o prjevari i zagađenju.

I ne sekira me vw već će njih pogurati nafni magnati.

Iz primjera gdje možete redovno vidjeti gdje je netko zastupnik i uvoznik npr. Citroëna a vozi audi, vw ili nešto treće. Vam govori o tome koliko on zastupa određenu marku. A tako je gotovo kod svih dilera automobila.
 
Na vrh