Vukovar 18.11. 1991.

Ax boy

Well-known member
Bio je Vukovar. Bio je grad. Imao je svoju Vuku i svoju obalu Dunava. Imao je svoje barokne palače i svoje trgove. Svoje ulice i mostove, drvorede i parkove. Imao je svoje dvorce i tvornice, predgrađa i nebodere. Imao je sedamsto godina i osamdeset tisuća stanovnika. Bio je Vukovar. Bio je grad. 😍😍😍😍.

Na današnji dan 18.11.1991., srbočetničke jedinice, namjerno kažem tako jer ( nije to bila nikakva jna, niti jugoslavenska, niti narodna jer je pucala i ubijala svoj narod a pogotovo nikakva armija jer prava vojska ne razara, ne ubija, ne pljačka, ne kolje, ne siluje, ne masakrira narod svoje zemlje koju "kao čuva i brani njene granice". Takve zločine rade samo bande i zvijeri. Osobe bez imalo srca i duše. Zločini počinjeni padom i neposredno nakon pada Vukovara... Rekao je jedan mudar i hrabar čovjek : To se nije moglo narediti, to je djelo samog vraga i sotone. To je prelazilo granice same mržnje prema hrvatskome narodu...

Pao je nakon 87 dana, nakon 3 mjeseca neprekidnog granatiranja Vukovara
Naši su se ljudi, naši vojnici hrabro borili za svaku kuću, ulicu, trg, park.

Nisu ga četnici mogli nikako osvojiti dok ga nisu u potpunosti razorili.

Vukovar 1991. :

Protjerano je nesrpsko stanovništvo. Ljudi su izbačeni, istjerani iz svojeg grada, svojih domova. Samo zato što su Hrvati, jezivo☹☹
Međutim ima jedna stvar i istinita činjenica :
Nije osvojen nikada - kako neki krivo govore jer zdravom logikom i zdravim ljudskim razmišljanjem... Ne osvaja se ruševina niti išta znači ući u razoren grad, kao neki "osloboditelj". Od koga i od čega?? On je jednostavno razoren do zadnje cigle. Tek su tada uspjeli ući u njega. Jednostavno su to postale ruševine i ući u takav grad, smijući se i "biti ponosan" na razaranje svojeg dojučerašnjeg grada ali i grada u koji su neki došli izdaleka uništavati ga i ubijati ljude, znak je i odraz najvećih barbara i terorista kakvih bih se i sami Turci iz vremena Osmanlijskog carstva sramili i zgražali...

Vječna slava i hvala svim hrabrim ljudima, hrvatskim vojnicima i vojnikinjama koji su dali ono najvrijednije što su imali a to je zdravlje ali nažalost neki i život kako bi Lijepa naša bila slobodna, samostalna i neovisna i kako bi njihova djeca živjela i stvarala novu i ljepšu budućnost.

Grad je možda razoren, kuće i zgrade srušen ali ono stvarno i istinski važno a to je naša duša i srce, srce svih Hrvata, naš duh. Ono što krvnici u sebi nisu nikada imali. To jednostavno srpski agresor nikada nije uspio srušiti niti ubiti..
Grad, to ste vi.

18.11.1991.- 18.11.2020.
Nikada, nikada zaboraviti !!! 😫😭😭🙏🙏🙏🙏
Bože čuvaj Hrvatsku, naš stoljetni dom 🙏🙏
 

Prilozi

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni je rodbina sa kevine strane iz Negoslavaca, prababa je bila iz Vukovara. Posle su se naselili u Rumu. Rat je dobar jedino ratnim profiterima koji su nikli kao pečurke posle tog svog zla. Strašno, jako je strašno sve to.
Pokoj dušama svim žrtvama tog zla.
 

Ax boy

Well-known member
Meni je rodbina sa kevine strane iz Negoslavaca, prababa je bila iz Vukovara. Posle su se naselili u Rumu. Rat je dobar jedino ratnim profiterima koji su nikli kao pečurke posle tog svog zla. Strašno, jako je strašno sve to.
Pokoj dušama svim žrtvama tog zla.
Zaista pokoj žrtvama tog zla kojeg su glupani, političari iz Beograda započeli a onda isprali sa nebulozama i glupostima mozak ljudima. Srećom, i među Srbima je bilo časnih ljudi koji su branili Lijepu našu. Svoj tzv. Kućni prag 👍👍
 

sir.Oliver

Well-known member
Bio sam tamo u ožujku 92-ge ..... stvarno jezivo .... borovo .... Borovo selo ..... Vukovar .... Negoslavci , Mirkovci , Cerič ..... Djeletovci , Mikluševci ..... i ko zna koja sela još .... bio sam prevodilac novinarima iz istočne europe ..... u maju 92 ( točnije od 15.05.1992 ) sam nastavio raditi sa slovačkim bataljonom UMPROFOR - a .....
Bio sam i u Trpinji , na Trpinjskoj cesti , Osijeku ....
 

Cutac

Prèkaroš
Budale su budale, nebitno koje nacionalnosti.
Moj stari, dragovoljac kojega je rat uništio, da je živ bi se složio. Kreteni našli bolesne ljude željne nanošenja boli, dali im oružje i to je to, nedužni ljudi najebali jer je bilo pojedi ili budi pojeden.

A luđaka i bolesnika je bilo i ima ih sa svih strana, po meni nije u redu označavati ih nacionalnošću, rasom, ...
 

Ax boy

Well-known member
Bio sam tamo u ožujku 92-ge ..... stvarno jezivo .... borovo .... Borovo selo ..... Vukovar .... Negoslavci , Mirkovci , Cerič ..... Djeletovci , Mikluševci ..... i ko zna koja sela još .... bio sam prevodilac novinarima iz istočne europe ..... u maju 92 ( točnije od 15.05.1992 ) sam nastavio raditi sa slovačkim bataljonom UMPROFOR - a .....
Bio sam i u Trpinji , na Trpinjskoj cesti , Osijeku ....
Na kojoj strani, za koga heheheh 😎😎
Izvukli robijase iz zatvora i dali im puške. Tragedija jedne države
Jest, ti su među paravojnim bili najgori. Krimosi i lopovi najgora zvjerstva radili. Pravi četnici su bili zapravo robijaši i psihički poremećeni ljudi i prije rata, jer Ovčaru nitko normalan nije mogao narediti tj, zločine sa Veleprometa recimo.

Ima priča o tom, Vilim Karlović
Kako sam preživio Ovčaru, pa Zdravko Edi Vladisavljević, Rom iz Vukovara koji je starijeg brata spasio muke...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam cuo pricu da je u Vukovarskoj banci bilo 7 000 000 maraka u trezoru, za kriminalce dovoljan razlog da krenu tamo. Gledao sam mnogo dokumentaraca vezanih za Vukovar. Kako su srpski menadzmenti vodili fabriku obuće u Borovu, pa proizvodnju prebacivali za Sombor, lično se bogatili i unistavali tog giganta. Lično nikad nisam bio tamo, znam da mi je stari sa setom pričao kako je to lep grad bio(Vukovar).
Da se razumemo, u ratu obe strane rade dobre i loše stvari, nema čistih. Narod je taj koji najviše nastrada i nažalost tu je bilo kao u Lenjingradu. Jedini način da mi kao novije generacije( ja sam 1985) napravimo korak napred jeste da otvoreno pricamo o tome. Ne moramo živeti u senci nasih sunarodnika. Niko od nas nije odlučivao sta ce biti. Mi smo objekti prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Jedini nacin da krenemo napred i da prestanemo sa pričama o partizanima, ustasama, četnicima i da se okrenemo budućnosti, jer je to jedini pravi put.
Moramo biti pametniji, kako se takvo zlo nikad više ne bi ponovilo.
Vracam se na temu Crne mambe, jedine prave mambe :)
 

sir.Oliver

Well-known member
to Ax - pažljivo pročitaj što sam napisao .... nisam bio vojnik . bio sam prevodilac najprije novinarima a okončanjem sukoba i dolaskom slovačkog bataljona UNPROFOR - a , prešao sam raditi kod njih kao prevodilac ..... iz čega proizilazi da nisam nosio uniformu , nisam bio naoružan ..... a što misliš , zašto sam sve to radio ? ako miliš da je zbog love , griješiš ... lova nije bila bog zna šta .... otkrit ću ti tajnu .... tražio sam prijatelje , koji su prije sukoba živjeli na teritoriji SR Hrvatske . napominjem , nisu bili svi Hrvati..... neki su bili mešanci , neki bunjevci , neki srbi .... ali većina njih ( nas ) se izjašnjavala kao Jugosloveni ...... imena ne pominjem zbog toga što mnogi ( većina ) nije preživela rat .... koliko vas zna ko je bila doktorka Bosanac ? nju sam lično sreo .... rukovali se i pričali ko normalni ljudi ......
a svima koje to zanima .... nisam bio ni na jednoj strani .... nisam bio učesnik rata , već samo njegov promatrač .....
ali , ostavimo se politiziranja .... nije to cilj ove teme ..... cilj je prisjećanje na jednu tragediju i njene žrtve . BILO I NE PONOVILO SE ....... nikada i nikome .
na žalost , stjecajem okolnosti , i ja sam se našao u tom vrtlogu ..... vidio sam previše , doživio sam .... ali , neću sada o tome ..... this is long story .... kojoj ovdje nije niti vrijeme niti mesto .... tužna je to priča .... BILO I NE PONOVILO SE ..... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
.... ako imate mogućnost , volju .... upalite barem jednu svijeću i pomolite se za sve žrtve tog ludila ......
 
Posljednje uređivanje:

Ax boy

Well-known member
Ok
to Ax - pažljivo pročitaj što sam napisao .... nisam bio vojnik . bio sam prevodilac najprije novinarima a okončanjem sukoba i dolaskom slovačkog bataljona UNPROFOR - a , prešao sam raditi kod njih kao prevodilac ..... iz čega proizilazi da nisam nosio uniformu , nisam bio naoružan ..... a što misliš , zašto sam sve to radio ? ako miliš da je zbog love , griješiš ... lova nije bila bog zna šta .... otkrit ću ti tajnu .... tražio sam prijatelje , koji su prije sukoba živjeli na teritoriji SR Hrvatske . napominjem , nisu bili svi Hrvati..... neki su bili mešanci , neki bunjevci , neki srbi .... ali većina njih ( nas ) se izjašnjavala kao Jugosloveni ...... imena ne pominjem zbog toga što mnogi ( većina ) nije preživela rat .... koliko vas zna ko je bila doktorka Bosanac ? nju sam lično sreo .... rukovali se i pričali ko normalni ljudi ......
a svima koje to zanima .... nisam bio ni na jednoj strani .... nisam bio učesnik rata , već samo njegov promatrač .....
ali , ostavimo se politiziranja .... nije to cilj ove teme ..... cilj je prisjećanje na jednu tragediju i njene žrtve . BILO I NE PONOVILO SE ....... nikada i nikome .
na žalost , stjecajem okolnosti , i ja sam se našao u tom vrtlogu ..... vidio sam previše , doživio sam .... ali , neću sada o tome ..... this is long story .... kojoj ovdje nije niti vrijeme niti mesto .... tužna je to priča .... BILO I NE PONOVILO SE ..... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
.... ako imate mogućnost , volju .... upalite barem jednu svijeću i pomolite se za sve žrtve tog ludila ......
Imaš pravo, politika nije ovdje nego Citroën auti ali na današnji dan sjećanje na žrtvu i stradanje Vukovara i svih hrvatskih branitelja, civila...
Nisam mislio ništa loše, bitno da je svako čovjek. Koje je nacionalnosti, to opće nema veze. Ljudi su ljudi ili neljudi, zvijeri. Treće nema. Ime i prezime su samo slova na papiru.
Živio prijatelju, btw...
Koji voziš Citroën? 😎😎😎
 
Na vrh