Vuče desno kod ubrzanja

Fan

Member
Pozdrav,
već neko vrijeme čujem kloparanje sprijeda, jaki udarac kada je volan okrenut pri prelasku preko nečega.
Sad mi je pri ubrzanju počeo vući desno uz paljenje lampice ESP.
Koje bih dijelove trebao kupiti za popravak?
 

Cutac

Prèkaroš
Prvo sam pomislo na homokinetički, ali mogao bi biti i krajnik ako vuče, ne znam baš da bi radi homokinetičkog vuklo.
Jel puca u pravilnim intervalima kad smotaš puni i kreneš s mjesta? S autom parkiranim uhvati kotač na 9 i 3 i klimaj ga da vidiš jel ima lufta.

Mislim, može i dif biti, najbolje je da odeš kod mehaničara.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pusti rađe dijelove za mehaničara, nema smisla ovako napamet kupovati po meni :thinking:
 

Fan

Member
Kad lijevi kotač primim i klimam, osjećam luft i da lagano tuče. Desni možda malo.
Nije homokin., ne lupka stalno i ne pri skretanju. Lupka i škripuće po neravninama.
Seleni će biti, kugle... ali ne znam što točno, ionako bih sve zamijenio, ima 200 tkm i nije skupi. Salo ne znam točno što kupiti, koje bokove ovjesa, koje kugle, da li ležaje amortizer i sl.
 

Cutac

Prèkaroš
Kad lijevi kotač primim i klimam, osjećam luft
Ili krajnik ili spona krajnika/letve.

Lupka i škripuće po neravninama.
To mogu biti amortizeri, kape i/ili spone stabilizatora.


ionako bih sve zamijenio
Salo ne znam točno što kupiti, koje bokove ovjesa, koje kugle, da li ležaje amortizer i sl.
Kažem ti, odi mehi da vidi u kakvom je što stanju.
Mislim, možeš ići na sigurno i uzeti spone stabilizatora i letve, krajnike, kape amortizera, vilice sa selenima, ali zašto bi.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Imam slican problem, ali ne kod ubrzanja. vec tokom voznje, volan ima tedenciju da se zaokrene na desno. A kad se drzi pravo, skrece levo :). Isao sam nedavno na optiku, podeseno sve, ali mi se cini da nije volan odvajao, i da ga nije centrirao :). No, vrlo je promenjivo, jutros recimo, bilo sve ok, na 90km/h sam pustio volan. Juce, u povratku, pomislio sam da duva vetar sa leve strane, jer je jace vukao u desno. Prvom prilikom idem da centriraju volan. Sve ovo sra*je je nastalo kada su menjali gume zadnji put.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovo su nove gume :), mislim, kupljene su u oktobru 2018. Mozemo reci da su nove, šara je ok. sve je bilo ok, dok ih nisu vracali na felne. Pre svega je kod njih uradjena optika trapa, jer je i ranije malo vukao, i to je tada bilo reseno. Zamajavao sam se idejom da imam 2 seta guma. Pa sam u proslo prolece montirao letnje gume, nije mi se svidelo kako se auto ponasa, volan tvrd i ostalo. Trajno sam odlucio da vozim univerzalke. I vratili su ih sa cuvanja, trebali da zamene, nisu obelezili ili se obrisalo gde je koja bila. Tog dana sam opet kod njih uradio kontrolu trapa, rekose sve ok. Od onda vuce u stranu blago. presao sam tako jedno 12000km ;D, ako ne i vise. Pre mesec dana odem kod nekih sto imaju trenutno najbolju opremu, ne znam da li imaju i znanje. Racunar pokaze malo odstupanje, mogu okaciti izvestaj, ne umem da ga protumacim. Rekose posle 500-1000km da navratim na kontrolu. Ja sam presao za mesec dana jedno 1300km, pa cu ici na kontrolu. Auto sada, nekad vuce u desno, i ne mogu da procenim da li je do puta, ili opet do optike. Kad postavim volan da stoji pravo(90km/h) onda auto ide u levo :). Otici cu da mi stave volan da stoji pravo, i da zamene prednju desnu sa zadnjom desnom.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Juce sam bio do pumpe, i naduvao gume, sad je situacija dosta bolja. Ne mogu vise da procenim da li je do nagiba puta, jer nekad ide ravno, nekad vuce na stranu. sobzirom da uvek na istoj relaciji vuce na stranu, rekao bih da je put nagnut :). Volan jedino ne stoji idealno pravo kada idem pravo :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja sam na Corolli imao sličan problem. Optiku sam radio pet puta, minja gume, rotira gume, pumpa gume, praznija gume... Stavlja tuđe gume za probu, ništa. Iša u dva servisa i na tehnički... Niko ništa ne vidi. Kad bi kočija, zna je često i zavrnit volan na livo za 20 stupnjeva. Nigdi lufta, amortizeri dobri, auto nije nikad razbijen. Lik kojemu sam ga proda je reka da je to do ležaja amortizera. On ih je prominija skupa s amortizerima i ništa. Opet isto. 🙄

Ćaća je ima problem na Passatu B7. Kod kretanja se auto baca u desnu stranu da si ga jedva vraća natrag. Poluosovina na 220.000 km je otišla.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovde drzi pravac, zaista je stabilan u krivinama, volan ne bezi, ne ljulja kao čamac :). Samo je to primetno, da u nekim situacijama blago vuce na desno. Kazem, posle poslednje optike, i duvanja guma, do 70km/h nema nikakvih problema. jutros 90km/h pustio volan, ide kao stela.
 
Na vrh