Visa II Electrique by cubi

cubi

New member
Pozdrav svima, jednako onima koji će ovo dočekati s oduševljenjem kao i onima koji će ovo dočekati s prijezirom i pogrdama, a i svima onima između :)

Još jedna Visa II Club koja je nebrigom vlasnika čekala svoj kraj pod prešom... ipak će živjet i dalje, s novim srcem :)














 

fullcool

New member
Jel neko pravio kakav izračun cijene vožnje na struju u usporedbi sa benzinom.
Ni struja nije besplatna, jedino ako nije iz solarnih ćelija.
 

brezC4

New member
Jel neko pravio kakav izračun cijene vožnje na struju u usporedbi sa benzinom.
dalo bi se napraviti kad bi se znalo kolika je voltaža i struja punjenja što na primaru što na sekundaru trafoa koji fila bateriju. i naravno tvornički predviđen kapacitet baterije.

jadna visa.... vidi se da joj nije bilo lako ovih godina, sva je iščvokana sa svih strana :)
 

cubi

New member
Prosječna potrošnja elektroauta ove veličine i mase je oko 0,14 kWh po kilometru, odnosno 14 kWh za 100 km. Uz ekonomičnu vožnju može i manje. Većinom se vozi danju, a puni noću. Pa vi računajte :)
 

fullcool

New member
Jel to teoretski tako ili je izračunato u praksi, jel u praksi više puta moraš usporavati i ubrzavati, pa imaš gubitke zbog grijanja samog el.motora, pa samopražnjenje baterija, pa grijanje kabine kad je hladno.
Kakve baterije misliš stavljati i koliko bi bio težak auto na kraju sa baterijama.?
 

brezC4

New member
pa grijanje kabine kad je hladno.
vidiš vidiš.... kako se grije kabina kod auta sa električnim motorom?

Prosječna potrošnja elektroauta ove veličine i mase je oko 0,14 kWh po kilometru, odnosno 14 kWh za 100 km. Uz ekonomičnu vožnju može i manje. Većinom se vozi danju, a puni noću. Pa vi računajte
moraš zanemariti potrošnju kad radi na baterije. potrebno je znati koliko je potreno toj istoj bateriji da se napuni.
 

Dalibor

Dado Tornado
Jel neko pravio kakav izračun cijene vožnje na struju u usporedbi sa benzinom.
100km do oko 10kn (ovisi o bateriji).

vidiš vidiš.... kako se grije kabina kod auta sa električnim motorom?
ima onih žica koje se griju prilikom prelaska struje.
to sumanuto troši struju.
inače ima tih žica za kupiti, samo što trebaš paziti jer povuku priličnu amperažu.
kada sam nešto sa njima radio na izvoru od 12V, mislim da mi je kalkulacija izašla poprilično ampera.
neki električni auti imaju male svjetlosne čelije samo za klimatizaciju unutašnjosti jer na nju odlazi veliki dio potrošnje struje el. vozila.
 

brezC4

New member
kada sam nešto sa njima radio na izvoru od 12V, mislim da mi je kalkulacija izašla poprilično ampera.

P=U×I [W]
pa ti sad vidi...ako je snaga velika, mora biti i velik struja ako ti napon ostaje na 12V, jelte



ova zadnja slika: jel to isti taj auto? ;)
 

chuck

Member
Vidim da već jako dugo nema nikakvih novosti oko ovog svemirskog broda. Ima li kakvih pomaka? Bilo bi mi jako drago vidjeti napredak. :cool:
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ja sam vidio auto neki dan na rotoru. Tako sam i našao ovu temu. Inače se ne palim na Visu, ali vidim da ima pravih entuzijasta. I još kada vidiš natpis na 5. vratima Electronique u original fontu, onda je jasno kolika je to ljubav u pitanju :)
Ja sam zazujao da je original. Koliko sam uspio vidjeti auto je vrlo uredno pratio promet i naravno ništa se ne čuje.
 

greensky

New member
Jel to ovaj?
Slikano tamo negdje početak ljeta... zaboravih postati :rolleyes:

Auto izgleda više nego odlično! Bio sam u žurbi pa nisam više fotki napravio...

uživajte...




 

Dujo

New member
Ovakvo cudo je imao prijateljev otac..Znam da je bio poprilicno "skrt" i pazio na svaki "dinar" dojc marku/kunu,vec sto se sve trosilo tih godina..Sjecam se kada ga je predavao njemu da je govorio samo o "lampicama" za potrosnju,koliko se sjecam zuta i crvena (mada nisam siguran,negdje oko volana su bile pozicionirane)..Rekao je sine vozi i nemoj slucajno da ti se koja lampica upali,onda trosi ko' sumanuta..
Pa gdje ces to govorit "momku" za kojeg tek ziFot pocinje..
Znam samo da kod prijatelja se te lampice od "potrosnje" nikada nisu gasile a ne palile.. ROFL
Pa gdje ces to govorit bas sinu..eeee :D :D
Kojim slucajem da je imao ovog "teslu" nebi danas hodao pjesice zbog "rasipnog" sinceka.. :D

Ovo ko' napravi nek mu je sto sreca da ga nez'drma struja kad zavergla!! :D :D
 
Na vrh