Visa 11RE by "hmrkovic"

hmrkovic

New member
Nedavno sam kupio Visu 11RE, čak sam do Slovenije potegnuo :) ,pa me zanima kako stojite s rezervnim ili viškom dijelova.Najkritičnije su mi stražnje opruge ,nigdje ih nema za nabaviti a moje su dosta korodirale.
A možda će mi trebati i spojler i još pokoja sitnica...



 

chuck

Member
zadnji amortizeri su vjerojatno sveti gral za Vise, jer je umjetnost to pronaći, prije svega gornje nosače u koje uđe voda i blato te strunu, a onda nastradaju i amortizeri i zadnje mulde. Nažalost njih nemam viška. Za svoju sam kod Autodijelovi Dado uspio nabaviti novu razvodnu kapu sa rotorom, kablove, svjećice, zadnje pakne, sajle ručne kočnice, zadnje kočione cilindre pa ih svakako preporučam. Ako bilo kako mogu pomoći da se jedna Visa vrati u život biti će mi drago.
 

hmrkovic

New member
Još zapravo ne znam kakvo je stanje,dok se sve ne rastavi, ali opruge ne izgledaju dobro.Inače, Visa vozi kao nova samo joj je 53000km :)
 

deda

New member
Amortizere možeš naručiti i kod nas,Lagercomerce,opruge očisti i pofrabaj,ne stradaju one samo tak,tanjuri za mulde se daju sklepati,isti tak i šalice na zadnjim muldama se daju fino popraviti.
 

hmrkovic

New member
Pa,da.Upravo se tako i nadam napraviti!
Amortizera znam da još ima ali ne planiram ni mjenjati jer su o.k. (inače,auto je tehnički u Sloveniji prošao bez problema)
Na ovjesu jedino planiram izmijeniti "silent" blokove, škripe...
 

Randy5

Active member
Hmrkovic, ja bih molio koju sliku u garažu. I ako si registrirao ljepoticu, koliko troškova si imao otprilike prilikom unosa iz Slovenije? Ja gledam jednu Clubicu u NL :wub:
 

hmrkovic

New member
Nisam još legalizirao Visu, fali joj još par mjeseci do 30g.Kada prođem cijeli proces obavezno ću napisati kako to sve ide i koliko košta jer za sada sve odgovore ne mogu dobiti ni od mjerodavnih osoba...
Inače gledao sam i ja po stranim oglasnicima da se pronaći dobra prilika ali to brzo ode...Konkretno iz NL troškovi transporta su barem 1000 eura!
Na kraju sam pronašao čak 3 dobre, odjednom u Sloveniji a dugo nije bila nijedna.Ni sada opet nema...
 

Randy5

Active member
Gledam već dugo onu za 1500€ na Autoscout-u, blizu je Nijmegena, možda bi mi gazda ostavio prostora na prikolici da ju sâm "doteglim", ali nikako da skupim lovu. Fali mi još 1400 trenutno :D
Dobro mi izgleda ona iz Vukovara na Njuškalu, već dvije godine je oglašena, sad je spuštena s 1100 na 500 €, ali nije klubica.
Ova Tvoja izgleda kao iz dućana! Ima li konzervu sa strane (žmigavci) ili ručice?

Ustvari, prema godištu pretpostavljam da je novija instrumentna tabla, jer je 1986, ne?
 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
Ona sa satelitima je ljepša,ali ova druga je bolja,a i sve ti paše od C15,jer kad sateliti krepaju,mogu te samo ja spasiti.
 

Randy5

Active member
Već sam vidio po slikama rabljenih da satelit ne "paše" po boji ostatku ploče. I ona koju sam htio kupiti pa odustao zbog Saxa imala je plavkastu konzervu, a instrument ploča žućkasta. :)
Ali ako ikad dođem do love... Klubica je poseban auto, zbog mašine i unutrašnjosti.
 

hmrkovic

New member
Slike uvijek varaju..zato je jako nezgodno potegnuti recimo do Nizozemske a kad ono... :)
Zašto vam je drag dvocilindarski model? Ja sam ju imao prilike probati i nikako mi nije legla,slabija oprema, nikakav motor a trošio je i duplo više od 1124...Možda jedino zvuk ,za ljubitelje 2CV &Co :):):)



ORGA broj otisnut i na vjetrobranu! Nisam to nikad vidio,vjerovatno je to rutinski skidano prilikom dekonzervacije novog automobila a ovdje netko preskočio i ostalo..

Dakle,šta je sa postavljanjem slika na forum?Nikako mi ne ide...
OK,izgleda da treba neko vrijeme da "prorade"
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
kada se ode na link koji si stavio za sliku otvori se internetska stranica sa slikom,
to nije link same slike,
da bi dobio link slike koju hoćeš staviti moraš desni klik na sliku i onda kliknuti na Open image in new tab,
i onda je taj novi tab samo sa slikom link te slike
 

deda

New member
Clubica da je kolješ do jaja ne može s:cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:ati više od 5l na sto,a ide 140km/h bez problema.Dalje,nikad nikakvih problema nemaš sa tim motorom,održavanje jednostavno da jednostavnije ne može biti,a 11RE ima za:cenzura::cenzura::cenzura:acije kolko hoćeš,pogotovo kad ti krepa dihtung glave,pa ono ulje zajedno karter-mjenjač,itd...Uostalom clubica je još uvjek "pravi" Citroen,dok ostale već imaju pugove motore i mjenjače.
 

Randy5

Active member
Hmrkovic, pila je krasna, želim Ti da je sa što manje troškova postaviš na cestu. Tko zna, možda ću imati priliku da me jednom provozaš u njoj. Inače, ima na forumu - Citro Cafe - tema za pomoć postavljanja slika uz pomoć internet stranice Imgur. Bilo bi dobro da prije Copy-paste malo smanjiš rezoluciju slika.

Deda, volio bih da se još koji put vidimo, da popričaš s mojom ženom. Uvijek si dobrodošao u Varaždin.
 

hmrkovic

New member
Pa ne znam, meni se ne sviđa ali i inače nisam neki ljubitelj 2CV,AMI-ja..
Otprilike 50% ljubitelja Vise je za 2 cilindraša i uvijek povedem raspravu zašto baš ta verzija :)
A Visa je sama po sebi čisti derivat Peugeota 104 s posebno "Citroenovski" podešenim ovjesom!
Unutrašnjost:

Moja garaža iz snova,eto:

Ovo tražim,ako netko ima.Najčešće se nađe u novijim C15,kućište za prednje zvučnike;


Randy5 ; ako slučajno navratiš u Slavonski Brod, vožnja u Visi i CX-u zagarantirana!:)
 

deda

New member
Hm,ovaj CX mi nekak poznat,baš bi volio znati odakle ti?

Klubica nema baš nikakve veze sa 2cv autima,osim malo nabrijanog boxer motora.Uopće se ne kuži kaj ju tjera.Mora da si ti vozio neku raštelanu.
 

hmrkovic

New member
Naravno da su bile raštelane,imale su već godina... :)
Cx-a imam već više od 10 godina, znao sam se pojaviti na susretima bivšeg CKH.Prije toga je auto bio u ZG, kupio sam ga od majstora u Citroen servisu u Tratinskoj,koji ga je opet kupio od nekog....A originalno je auto prodan u Cimosovom servisu Bosanskom Brodu 1980-tih, čovjek koji ga je tada prodao sada živi u Sl.Brodu i održava mi taj auto.
 
Na vrh