Vibracija papučica

Larry

Member
Pozdrav kolege vlasnici C4,

relativno nedavno sam postao vlasnikom C4 Coupe 1.6 16v, kupljen od poznanika koji je ujedno bio prvi vlasnik i auto je iznenađujuće očuvan.

No primjetio sam jednu pojavu koja je nekada jače, a nekada slabije izražena. Isprva sam mislio da se to meni samo pričinjava, no na trenutke zna biti vrlo neugodno - papučica gasa kao da lagano vibrira tijekom vožnje, iliti slikovitije da prikažem, osjećaj je kao da se vozite po cesti koju su 'istrugali' da se ne bude skliska, ili kao da je stari jako grub asfalt. Moram još detaljnije provjeriti koliko je to ovisno o broju okretaja motora.

Da li se netko susreo s tim, da li je to uobičajena pojava, da to ignoriram ili može upućivati na dotrajalost nekih komponenti?... ili sam ja lud? :)

p.s. stavljene su i nove ljetne gume u međuvremenu pa njih kao uzrok možemo eliminirati.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bilo bi valjda i drugih simptoma, jel trese što oko nje?

Ali bar bi zamjena trebala biti jednostavna... konektor i tri šarafa
 

Larry

Member
@Cutac
Ne znam koji bi simptomi bili da je nosač motora upitan, pretpostavljam da bi to već sigurno skužio.

@ivan222
Nisam primjetio da još nešto trese, no probat ću u vožnji na konstantnoj brzini vidjeti osjeti li se i na drugim papučicama. Npr. na volanu ništa ne osjetim, volan je miran k'o more u bonacu.
 

Larry

Member
Probao sam sada malo na otvorenoj cesti i primjetio da se dosta osjeti i na papučici kuplunga (nisam do sada primjetio zbog načina na koji se pritišće papučica kuplunga - brzo stisni, pusti...). U vožnji sam samo lagano stisnuo kuplung, držao tako i osjeti se. Ne bih se čudio da netko od vas isproba na mom autu i kaže da je to sasvim normalno :)
 

Larry

Member
Ako sumnjate na nosač getribe, koliko je problematično provjeriti ga? (vizualno, prodrmati ga, lupati, rastaviti pola auta?) Iskreno, ne znam napamet niti gdje se nalazi taj nosač.
 

ivek

Member
Imam isto 1.6i 16V i vibracije se osjete na papučici gasa ako se kutija od zračnog filtera ne vrati ispravno u svoje ležište. Nekako kabeli prolaze iza nje i onda se izgleda malo dodiruje i lagano prenosi vibracije na papučicu gasa. Dakle probaj skinuti kućište filtera zraka i pogledaj iza kabele. Kod mene je to bilo uzrok vibracija.
 

Igor1105

New member
Ja sam od juče imao isti problem sa blagim, jako malim vibracijama na sve 3 papučice, veoma neprijatan meni osećaj, pogotovu na kvačilu kad se stisne do kraja. Auto je 2.0hdi c4. Neverovatno, ali u pitanju je bio onaj plastični poklopac motora koji se toliko tresao, i prenosio dalje te sitne vibracije. Od 4 onih gumica kojima plastični poklopac naleže na motor, 3 su bile propale... Zamenio ih i vibracije nestale.
 

Larry

Member
Bok ekipa, na kraju se nisam time puno bavio, navikao sam s vremenom. Kada ću imati vremena i volje pogledat ću taj poklopac motora i kutiju filtera za usis.

Drago mi je barem da smo pobrojali potencijalne uzroke pa će i nekom drugom pomoći tko ima isti problem :)
 
Na vrh