Upit oko Berlinga!

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
TROMOST/ZATRZAVANJE U HLADNOM STARTU(1.6 eHDI 92KS)!

Zna li netko zašto je Berlingo (bar naš) trom(tj.zatrzava,"cupka") pri hladnom startu,pogotovo kad zahladi!Jel svima tako(zbog ulja) i sl?Ili je meni to možda zbog tipa mjenjača (EGS 6),ručni....ali elektronika upravlja!Dali malo konja ima,pa zato......!Ili je nešto drugo!Molim pomoč!
 
Posljednje uređivanje:

hrc

Member
dali redovito servisiraš, dali je mjenjan filter goriva, koliko km.. mogu biti dizne, ako je eHDI pretpostavljam da je relativno nov, mjenjač ne bi trebao imati nikakve veze sa time.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Uredno servisiran,filter zamijenjen,oko 260 000 km,nisam nikad štedio na autima!Uvijek “najbolji” dijelovi!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ulje u mjenjaču, mjenjano?
Ja bi dao i injetore pregledati uz to.

Ako se naglo počelo dešavati, možda je problem s gorivom? U vašem kraju svega ima...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ulje u mjenjaču nije mijenjano,kao doživotno,iako bih ga radije promijenio!Kako se injektori pregledaju!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa to doživotno :D
Odi ga izmijeniti. Injektori se mogu djelomično pregledati preko dijagnostike, no za ozbiljan posao treba ih skinuti i dati ih stručnom servisu na pregled.
U svakom slučaju, najbolje ti je da odeš kod nekoga koji ima iskustva sa Citroenima
 

hrc

Member
s obzirom na kilometražu, injektore svakako, u pravilu do 200k km drže, trebalo bi napraviti dijagnostiku i čišćenje, eventualno reparaciju a možda je i koji za zamjenu.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Moguče!Moram provjeriti!Radije ču zamijeniti ako neki zeza!Kad je mašina topla-nikakvih problema!Dijagnostiku sam si kupio,čekam da dođe!Što je najgore što se može dogoditi,ako su injektori!Trebam na duži put za Božić,a neželim nabrzinu kod nekog fušera.....HVALA JOŠ JEDNOM!Ulje ču svakako promijeniti....
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
s obzirom na kilometražu, injektore svakako, u pravilu do 200k km drže, trebalo bi napraviti dijagnostiku i čišćenje, eventualno reparaciju a možda je i koji za zamjenu.
Veče!Malo pregledavam svoje stare teme,pa sam naletio na ovaj gdje je preporuka pregleda injektora,i da se mogu djelomično provjeriti putem dijagnostike!Molio bih uputstvo u kojem dijelu diagboxa da to potražim!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Možeš da pogleda korekcije na diznama.
Bacim pogled!HVALA!Često ga koristim,ali je po meni malo nepregledan,i težak za snalaženje!Neke opcije su doslovno zakopane!Možda je nadogradnjama to malo preglednije napravljeno!Ja sam na v7.83,neznam do koje verzije je moguče odraditi nadogradnju trenutno!
 

Mrki5

Well-known member
Hoćeš najnoviji diagbox, već instaliran, samo ga pokreneš preko virtuelne mašine ? Radi na Vin 7 64 bita, 8,64 bita i 10, 64bita.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Može ako imaš neki link!Što znači najnoviji?Vidim da je sad neka 9 verzija,i čak su i Opel ubacili!Trenutno vrtim normalno instaliran,nije Virtualna mašina!
 
Na vrh