Unutarnji retrovizor

pokra89

Well-known member
nesreća nikad ne dolazi sama.

danas, dok sam cistio auto, udarim u unutarnji retrovizor, i on se dobro promrda. nije otpao ali trese dok vozis, i odlucim ga skinut i ponovo zalijepiti. Kupim ovom ljepilo http://www.amazon.de/Liqui-Moly-6194-Rückspiegel-Klebe-Set/dp/B004FQ0492, pratim upute al nece pa nece. Prvo sam ocistio dio na prozoru, zatim dio od retrovira, izrezao mreze koliko mi treba, namazao na sajbi ljepilom, stavio mrezu, preko nje retrovizor ali nece i gotovo. Kako je dio od retrovizora koji ide na sajbu cisti celik, odlucih ga skinuti, pa probati prvo njega staviti dok ne uhvati, pa onda retrovizor.

medutim, kako ga skinuh na tome i ostade, nema teorije da ga vratim. Molim pomoc, i to:
1. kako se vraca ovaj celicni dio unutar ovog dijela
2. kako cu zalijepiti kad i ako to uspijem vratiti?

hvala na pomoci



naglasavam da je ovo crno dosta uže i nema teorije da u njega uđe ovo :surprised:
 

ZlatkoC4

Well-known member
crni dio je fiksiran torx vijkom, da.
kako mislis rotirajuci, nema sanse da ista tu zarotiram
ovaj dio metalni ( poklopac) mi se čini trokutast u sredini kao da dođe između onog crnog hvatišta pa se zarotira. Da sjedne u crna hvatišta.
 

pokra89

Well-known member
ne moze. kad ude pravocrtno, nema milimetra lufta ni lijevo ni desno da bi se zarotirao. a kad stavim pod malo drugacijim kutem, tj da ovi kraci dijelovi poklopca "uđu" u ove dijelove od metalnog dijela (kako mislim da bi trebalo na kraju biti), uvijek dva mogu a trećem fali par milimetara
 

ZlatkoC4

Well-known member
a jesi probao malo raširiti i povuči to treče hvatište prema gore. ili da probaš odvrnuti crno hvatište prilagoditi ga ovom metalnom djelu i onda vratiti pa ga stisnuti.

Dali ovo metalni dio u ruci s druge strane ima udubljenje ili tak neš
 

vborovic

C5 modifikator
Dobro ti Zlatko kaže, kada vraćaš retovizor na tu metalnu pločicu (normalno pogotovo, kad je ona gore na staklu), treba malo pod kutem ubacivati, kao da šarafiš retrovizor (kao kazaljke na satu, ne), na taj način če naskočiti na tu metalnu pločicu ... kada sam mijenjao svojega isto sam se napatio junački, već sam mislio odustati, ali tako je napravljeno da treba stvarno velika sila da skoči gore, ne treba se iznenaditi oko toga
 

vborovic

C5 modifikator
Koliko se sjećam uputa za popravak/zamjenu retrovizora, isto se navodi stavljanje pod kutem, i "zavrtanje" dok ne uskoči u tu "trostranu maticu"
 

ZlatkoC4

Well-known member
Koliko se sjećam uputa za popravak/zamjenu retrovizora, isto se navodi stavljanje pod kutem, i "zavrtanje" dok ne uskoči u tu "trostranu maticu"
to da kad ga ručno postavljaš ali oni kad postavlju mislim da je več spojen podložni lim.
 

pokra89

Well-known member
metalni dio ima male, jedva vidljive izbocine, dok crni dio u jednom od ova tri kraka ima rupu. pretpostavljam da ova izbocina mora uci u tu rupu. ali kako, pitanje je




bemti net pola sata mi uploada i na kraju mi samo jednu sliku uspije uploadati...
@vborovic, i ti si mijenjao retrovizor? s cim si ga zalijepio kasnije na prozor, i kako? ili ga uopce nisi lijepio
 

ZlatkoC4

Well-known member
metalni dio ima male, jedva vidljive izbocine, dok crni dio u jednom od ova tri kraka ima rupu. pretpostavljam da ova izbocina mora uci u tu rupu. ali kako, pitanje je
Znam da ima izbočine i njih hvata crni dio ali najvjerovatnije pod rotacijom samo ti treba malo jača sila rotiranja da bih uskočio jedan u drugoga.
 

pokra89

Well-known member
nista, uspio sam tako da sam ih malo prosirio i onda nekako na silu gurno, sad je ok, do kad ce bit tako ne znam...

e sad mi dolazi ono zbog cega sam i dosao do ove faze: kako zalijepiti ovo na staklo? prosto mi je nevjerovatno da se prvo zalijepi metalni dio, jer ako se on zalijepi, evo ustanovili smo da treba malo jaca sila rotiranja, ali nece li ta ista sila onda i odlijepiti ovaj metalni dio sa stakla?
 

ZlatkoC4

Well-known member
nista, uspio sam tako da sam ih malo prosirio i onda nekako na silu gurno, sad je ok, do kad ce bit tako ne znam...

e sad mi dolazi ono zbog cega sam i dosao do ove faze: kako zalijepiti ovo na staklo? prosto mi je nevjerovatno da se prvo zalijepi metalni dio, jer ako se on zalijepi, evo ustanovili smo da treba malo jaca sila rotiranja, ali nece li ta ista sila onda i odlijepiti ovaj metalni dio sa stakla?
Sa kojim ljepilom se ljepi nisam siguran. ali kad ljepiš stavi cijeli retrovizor gore.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Ima neko ludo dvoponentno ljepilo lijepi sve zivo ali se jako sporo susi,ja ga kupio u bingu,trgovinski centar se tako zove.
Ali sa njim bi samo moga zalijepiti taj metalni dio pa onda,nakaciti retrovizor.(tek za 12 h sto posto osusi i uhvati)
Staklo prvo dobro alkoholom oprati pa tek onda lijepiti.
 

pokra89

Well-known member
to mogu probat al tek kad skuzim kako se retrovizor kaci na metalni dio. sve prije toga je suludo i pokusavati
 

ZlatkoC4

Well-known member
A kad budeš ljepio uzmi mali rastezni štap poput onih za moleraj. i uglavi ga između ručne i nosača retrovozora tako možeš staviti retrovizor cijeli bez rastavljanja te metalne pločice. Prvo si postavi dužinu štapa i sve probaj na suvo pa tek onda ljepilo. ostavi preko noči i to bih trebalo biti ok.:grin:
 
Na vrh