Umrlo mi auto

thenoise

Member
Krenem jutros, auto nece da vozi u automaticu. Podjem saltat manualno, nece vise od trece brzine. Stanem sa strane da skontam sta je, a on vise nece da upali.
Gresaka na displeju nema.
Da li je umro, ili je samo dozivio mozdani udar?
 

Spallato

Active member
Slično je bilo i kod mene, kad je u pitanju mijenjanje brzina, i u početku, dok sam još mogao voziti, nije išao preko 30 km/h. Ja sam ga uredno mogao paliti...

Kakva ti je baterija?
 

thenoise

Member
A ne znam kakva je. Sad sam ga prikopcao na kleme, ali samo stekce, kao da je anlaser, ali kad stekce, pomalo okrece motor, ali nece da upali.
Prozori i ostala struja je mrtva, ali moze se otkljucati i zakljucati, retrovizori se sklope.
 

Spallato

Active member
Stvarno ne znam šta bi moglo biti, ali mislim da bi možda prvo trebao provjeriti bateriju/struju.

Nisam nikakav stručnjak, ali mislim da ti problemi s mjenjačem nisu pokazatelj da je on u pitanju (a to ti ne bi poželio).
 

thenoise

Member
Evo skidamo akumulator.
Fora je ta sto kad nije na dodatno napajanju, ne daje nikakve znakove zivota, a kad jeste, samo stekce.
 

thenoise

Member
Stavili novi akumulator, i dalje ne daje znakove zivota.
Struja i dalje ne radi. Mjenjac kada se prebacivaju brzine, uopce ne registrira R, A, M, uvijek ostaje u N. Ni da zavergla...
Rucnu i dalje mogu otpustiti i zakociti, zakljucavanje radi, izbornik na volanu ne radi. Economy mode active se pali, pa mi display ugasi za par sekundi. Taj mode mi se uvijek palio, od kada sam ga kupio, i normalno je radilo sve.

Skontasmo sta je. Slaba masa.
Kad smo premostili masu direktno, sve radi.
Eh sada treba naci sto je i gdje je u prekidu.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ne umire citroen tek tako! Prvo te treba dobro ispûzdit da i tebi dođe mrjet :D
Sretno s masom 😉
 

Ax boy

Well-known member
Tako je mengela, prvo te izludi citrać a ondaa krepa :( ;). Nego jel ti znaš,jel ko sa foruma blizu duge rese,karlovca?. Draga mi dobila posao tamo jeeeeeeejj ;) nakon svadbe punto ide za zagreb ;)
 

thenoise

Member
*hebes ga, spojili smo novi kabel sa direktno na klemu, premostili onaj za koji sumnjamo da je u prekidu, i evo auto radi.

Modul za pracenje baterije i ako imam, ne znam za njega ni gdje se moze vidjeti.
 

thenoise

Member
Za vikend sam testirao ovaj slučaj nekih 200 km i sve je OK. Èak mi više ne izbacuje "economy mode active", sad je li razlog ta masa ili bolje puni nemam pojma.
 
Na vrh