Ulje za C4

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da jednostavno moraš na 5w30 ako imaš ekologiju, po specifikaciji
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako ima i 40 sa specifikacijom ko šta Cutac veli, ja bi išao na to... na njegovu preporuku. Bar za njega znamo da je proučio sva moguća podmazivanja :)
 

Cutac

Prèkaroš
:D

Da je moj, koristio bih Motul X-Clean 5W-40. Alternativa bi bila INA Star 5W-40.

Taj motor je nekada išao na Quartz 7000, a do ovog ušljivog Ineo ECS-a je došao radi emisija i DPF-a.
 

visaluteju

Well-known member
Bio sam juce u zurbi jer sam vec krenuo u kupovinu, prvi pit uzeo da sam izmjenjam ulje i filtere.
Uzeo sam total ineo esc 5w30, taj su mi iscitali da kao ide...
Uzeo sam filtere goriva, klime, vazduha i ulja, neke kao malo bolje sto su imali.
Sve me izaslo ukupno 85eura.
Kada mjenjam sve to u servisu izadje me 120 eura. Nije mi nesto do ustede ali reko hajde da odradim jednom to i sam.

Imam pitanje, gdje se nalazi filter klime/kabine u c4II?
 

3007

Tužni vojnik
Bio sam juce u zurbi jer sam vec krenuo u kupovinu, prvi pit uzeo da sam izmjenjam ulje i filtere.
Uzeo sam total ineo esc 5w30, taj su mi iscitali da kao ide...
Uzeo sam filtere goriva, klime, vazduha i ulja, neke kao malo bolje sto su imali.
Sve me izaslo ukupno 85eura.
Kada mjenjam sve to u servisu izadje me 120 eura. Nije mi nesto do ustede ali reko hajde da odradim jednom to i sam.

Imam pitanje, gdje se nalazi filter klime/kabine u c4II?
Može se znati koje si filtere kupio?
Post je automatski spojen:

:D

Da je moj, koristio bih Motul X-Clean 5W-40. Alternativa bi bila INA Star 5W-40.

Taj motor je nekada išao na Quartz 7000, a do ovog ušljivog Ineo ECS-a je došao radi emisija i DPF-a.
Da nije mrvicu preskupo? 450 kn 5L 🙉
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Mobil sam plaćao 120 kuna litru, za 6 litara...
Plus MoS2 na to...

A 90 kuna za litru ulja nije malo, ali nije ni tako puno. Koliko je Ineo, 60 kuna litra?
Za taj 1.6 hdi treba kupiti 4 litre. Znači 120 kuna razlike na interval, što je uglavnom godina dana. Ne znam, meni nije problem dati 10 kuna mjesečno za bolje ulje.
 

3007

Tužni vojnik
Mobil sam plaćao 120 kuna litru, za 6 litara...
Plus MoS2 na to...

A 90 kuna za litru ulja nije malo, ali nije ni tako puno. Koliko je Ineo, 60 kuna litra?
Za taj 1.6 hdi treba kupiti 4 litre. Znači 120 kuna razlike na interval, što je uglavnom godina dana. Ne znam, meni nije problem dati 10 kuna mjesečno za bolje ulje.
Jel bih mogao imati problema ako to ulje sipam u C4 coupe, 2006?
 

mali_BB

Active member
Mobil sam plaćao 120 kuna litru, za 6 litara...
Plus MoS2 na to...
Cutac zar ti nisi prešao na Shell 5w40?
Ja imam 1.6Vti benzinac i stavio sam Total 5w40. Za sljedeću izmjenu ću probati Total Ineo ECS 5w30. Uz današnje cijene ulja svatko bi trebao odraditi servis svakih 10 000km. Svako malo je akcija ulja i filtera u Auto Kreši a sama izmjena je tako banalna da se isplati uložiti 200ak kn za alat pa si onda siguran da si napravio kako spada.
 
Na vrh