Ugradnja zvučnika u C-Elysee otraga

dario.zg

Member
Evo, nakon nekog vremena, točnije od 22.7.2017e, nisam ništa novo radio do ove godine na auto HiFiu; jednostavno, nije bilo vremena vizavi posla (projekta) itd..... dakle, lagani update

Početkom Ožujka otišao sam par stepenica više što se tiče zvuka...rekao bih - to je sada to!

Prednje Alpine sam promijenio u MB Quart RWC 130, a visokotonce iz tog istog seta Alpine, u Focal-e.

Za usporedbu, razlika Alpine (lijevo) i MBQ (desno)


Dodao sam i pojačalo (SPL, 4ch) za te prednje zvučnike (uskoro stižu i zadnji) i moram priznati nisam imao pojma koliko je ono prije "loše" sviralo u odnosu na ovu novinu; pojačalo radi svoje, skretnice, filteri...

Dakle, zvučnici se sada spajaju na pojačalo (skretnice, povlačio sam 3 cincha, 1xsub i 2xzvučnici) tako da se više ne spajaju na "pojačalo" glavne jedinice (4x50W) ; promjena je - nebo-zemlja... naravno da ovo "extra" pojačalo iziskuje i prostor i kablove itd no krajnji rezultat je ono čemu sam težio. Skretnice sam stavio u prostor za "rukavice" koji je ionako vječno prazan..i sada sa skretnicama stanu sve stvari koje su bile i prije tu...

Dampirao sam i subwoofer kak' spada tako da to sve sada svira top i samo s ovim prednjim zvučnicima i subom u gepeku (nepotrebno je raditi "prolaz" do kabine" s obzirom da zadnji sicevi nemaju nikakve stražnje pregrade :unsure::D već su samo "spužva i tkanina" s okvirom)

Za stražnje zvučnike sam (za sada) izabrao Boston5.4LF i visokotonce Autosonik technology f6.2; naravno, raditi ću i preinaku zadnje "klupe" jer ove mrcine ne mogu stati na predviđeno mjesto vizavi dubine samog zvučnika (nesretne "škare" gepeka limitiraju dubinu postavljanja zvučnika) tako da ću morati rezati zadnju konzolu i složiti originalne mrežice... Naravno, ide i damping zadnje klupe vizavi lima-plastika...

Što se tiče rastavljanja "bočnih prolaznih stranica" za provlačenje kabela, bogme sam doktorirao i to je sada mačji kašalj...

Jedna napomena je vezana uz glavnu jedinicu, u mojem slučaju Alpine 178BT, jer ima fine mogućnosti štelanja zvuka ("rezanja", TCRa itd) pa ako mislite mjenjati glavnu originalnu jedinicu, razmislite što kupujete; friend je kupio model Pioneer (cca 1000kn) no za par sto kn više, mogao je uzeti puno kvalitetniji model koji ima puno više mogućnosti štelanja zvuka...naravno, sve ovisi o ambicijama, želji, lovi...ali možda za iste novce se može kupiti nešto bolje?

eto..mojih par lipa, kako bi netko rekao...kada složim i zadnje zv, najvjerojatnije opalim par fotki...
 

sir.Oliver

Well-known member
pozz

a što ne izbaciš te " škare " ( kako sam kažeš ) i ne staviš gasni amortizer za otvaranje gepeka ? dve muve jednim udarcem , em ti ne smetaju , em ti se gepek otvara skroz do gore a ne samo nekih 10 - 15 cm . ja sam imao , ali mi se nije svidjelo ( prejak amortizer ) te sam odstranio . sada planiram nabaviti DARL 3612+ čime dobijam i mogućnost zatvaranja a ne samo otvaranja .
https://www.drive2.ru/l/1886493/
 
Posljednje uređivanje:

dario.zg

Member
pozz

a što ne izbaciš te " škare " ( kako sam kažeš ) i ne staviš gasni amortizer za otvaranje gepeka ? dve muve jednim udarcem , em ti ne smetaju , em ti se gepek otvara skroz do gore a ne samo nekih 10 - 15 cm . ja sam imao , ali mi se nije svidjelo ( prejak amortizer ) te sam odstranio . sada planiram nabaviti DARL 3612+ čime dobijam i mogućnost zatvaranja a ne samo otvaranja .
https://www.drive2.ru/l/1886493/
Nisam se usudio dirati na autu ništa ovakvo; moram pogledati o čemu je riječ ali da, izbacio bih te škare jer su nespretne!
Imaš kakve slike Tvoje izvedbe?
Hvala, pogledati ću link.
 

sir.Oliver

Well-known member
mislim da nemam . nije tu ništa naročito... treba samo dobro izmeriti gde se buši rupa ...... a ono što ja planiram uraditi je staviti motor od pozicionera satelitske antene ... imaš i otvaranje i zatvaranje .... pogledaj kako su to ljudi radili ... You tube je pun toga ....
 

dario.zg

Member
ovako bi to trebalo izgledati kada se odradi ....
Riješio sam bez "izbacivanja škara" i umetanja novih amortizera za gepek... Šteta je ionako da nisu pronašli bolje rješenje za taj poklopac gepeka...
Stavio sam "veći prsten" prihvata tako da je "dublji" zvučnik s tim većim prstenom "iznad" zadnje točke "škara" (ima lufta par mm), a na zadnjoj ploči smo izrezali "otvor" i složili "pokrivnu mrežicu" s time da je ispalo lijepo, neupadljivo, kao da je "original" tvornički :D
Budem stavio sličicu kad se sjetim slikati...
 

sir.Oliver

Well-known member
" Budem stavio sličicu kad se sjetim slikati... " .... izgleda da je stvarno zaboravio na svoje obećanje
hvala Cutac .
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh