Ugradnja tablet računala u auto

Tomma

Member
Spojio bi na njegov original,nebih ga dirao ako ne moram. Da vidio sam na yt predobro izgleda. Nego znaci napajanje 12v? Di to spojiti? Dal bi se palio i gasio kad ili auto ili? Ako netko zna nekog mestra u zg nek slobodno preporuci...
I btw. Di bi bilo najbolje ugraditi mali display,kompjuter,jer ce mi sve zauzet tablet
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koji C4, godište, radio ako znaš???

Na tim androidima se da namjestit da se gase/hiberniraju kad im se ugasi direktno napajanje. Što znači da se pale/gase sa autom čim ih spojiš na izvor struje.
Provuče se žica punjača iza konzole i spoji se plus sa plusom, minus sa minusom. Najlakše na stražnju stranu orginalnog utora za punjač, još se ubaci ekstra osigurač.
No to prepusti električaru ako nećeš sam slagat...

...
Stariji C4 ;)
Znači dovoljan ti je onaj kabel, i aktiviranje auxa preko Lexie.
A ekran bi probao dole negdje ispod klime smjestit, ne vidim di drugdje...
 

tomica0308

Well-known member
ovo ti je za putno racunalo [ame]https://www.youtube.com/watch?v=NfElMEE_i7Q[/ame]
a ovo ti je za tablet [ame]https://www.youtube.com/watch?v=NfElMEE_i7Q[/ame]
i ja bi se mogao time pozabavit hmm
 

Tomma

Member
Da,vidio sam to na yt,samo mi se cini komplicirano to....a i ovak mi pola ekrana ne radi,tak da neznam ni dali bi ga ubacivao. Planiram si kupiti obd plavi zub, pa vrtiti sve preko tableta....
 

nero81

Active member
Donator foruma
Je li probao netko ugradjivati android radio na c4? Planiram uzet nekakav univerzalan pa me zanima kako pase u rupu. Tipski za c4 su ultra skupi
 

Doomsday

U prolazu...
Univerzalni kinezi znaju bit problem zbog svojih čudnih dimenzija, problema sa dimenzijom ukrasnog okvira, sa dimenzijom i kačenjem kaveza ili kako već...

Svako auto je priča za sebe... Koji je tvoj C4, koje godište...?
 

Doomsday

U prolazu...
A dobro, pogledaj ovaj, nije ludo skup, moraobi pasat i radit više-manje OK...

https://www.aliexpress.com/item/Android-4-4-In-Dash-Car-Stereo-For-Citroen-C4-2011-2014-Auto-Radio-DVD-GPS/32333290105.html

Bilo bi dobro dana ugradnju odeš nekome tko se baš s time bavi i ima iskustva... Prodavač kaže da ako mu platiš extra 20 USD nemaš ni carinu ni PDV...

Ukoliko nisi kao Milosh i ne kužiš se u sve što treba, plus spretan sa rukama, ovo bi ti moglo bit najpovoljnije i najbezbolnije rješenje... Pogotovo ako nađeš nekoga za ugradnju ko kuži i auta i android, pa će ti ako treba napravit update od MCU, itd...

:cool:
 

Doomsday

U prolazu...
Sve 5, ako ide glatko, onda ništa nije problem...

Ali ako bilo di zapne, bilo koja od funkcionalnosti koje mogu radit ne proradi, tipke na volanu, TPMS, ma bilo šta, dobro bi bilo znat da postoji netko kome se možeš obratit, a ko stvarno ZNA šta radi, i sa strane auta, i sa strane Androida...

:D
 

visaluteju

Well-known member
Cutac gdje si ovo iskopa? Sa neta ili neki nas covjek radio? Imas li jos slika ili opis? Svidja mi se gdje je turio mali display, jq sam tu razmisljao staviti parking monitor
 

visaluteju

Well-known member
Ljudi ja se satra tražeći plastični okvir za navigaciju za C4II. Znači ona plastika koja se nalazi izmedju radija i ventilacije oko velikog ekrana.

https://imgur.com/a/eqAMjp9

Moj C4 ima mali ekran i onaj mali pretinac a preskupo mi je da dajem 300-400$ dolara za onaj aftermarket namjenski android display a osmislio sam super ideju za ugradnju tableta ili eventualno 6 incnog mobilnog (po uzoru na miloshev projekat u c5 i ovu sliku iznad što je cutac okacio) medjutim nigdje da nadjem pomenutu plastiku.

Palo mi na pamet da sam pokušam nešto izrezati ali nije baš to to

prelistao sam sav ebay, aliexpress i alibabu, cak sam slao i pitanja kinezima i ništa...par otpada u bih sto sam kontaktirao ili nema ili nece da prodaju samo okvir.

Pisao sam i u dva ovlaštena servisa jedni mi govore da se to ne može ugraditi u moje auto (druga plastika (?!?) ) a a drugi su mi tražili broj šasije i kada sam im objasnio da moj auto ima drugaciji displej i za šta mi treba nisu mi ni odgovorili :)

Jel moguće ovo igdje naći i gdje ?
 

Milosh

Test
Naravno da jeste, samo je pitanje koliko treba vremena. :) Koje to bi godište, tj. u koja godišta se ugrađivala ta plastika koja ti treba?

edit:

Jel ti ovo treba:

 
Posljednje uređivanje:
Na vrh