Ugradnja kuke na Berlingo II 2015.g. L2

hdraskov

New member
Pozdrav ekipa,
sutra mi dolazi kuka za Berlinga, mehanički dio nije problem ugraditi.
Sto se tiče struje, kažu da se mora ugraditi i električni modul(auto kuke Zvonar),
nije problem naći sto je sto od žica(žmigavci, pozicija,stop svjetlo,rikverc,maglenka) nego muci me dolaz plusa do modula,
u desnom dijelu gepeka ima jedan konektor koji ima samo plus i minus kada se okrene ključ(da kontakt) i oznake na tim žicama su 3335 AECP0 to je plus i minus iliti masa je 3956 MCP05. Ako netko zna preko kojeg to osigurača ide, te koliko je taj osigurač A?
Ako netko možda ima shenu? ili zna jel ovo mogu spojiti na taj konektor. Slike gdje se nalazi konektor u prilogu.
Hvala
IMG_20210419_172701 (1).jpg IMG_20210419_172706 (1).jpg
 

hdraskov

New member
Na kraju sam nazvao PSC Osijek i pitao za savjet,
njihova peporuka je bila da ne spajam nista na postojecu instalaciju ukoliko vozilo nema na postojecoj instalaciji pripremu za kuku.

Jer kazu i oni u tim slucajevima povuku novi vod od akomulatora do modula, pa sam i ja tako napravio.
 

Milosh

Test
To stoji, ali treba probati, sa led sijalicama možda i ne bi. Ne znam koja godišta Berlinga imaju can bus na svjetlima, možda i nemaju svi.
 

Mirage

Well-known member
Moj berlingo je 2017 godina 8 mjesec u 12 je uzašao novi trenutna linija i moj nema can bus za detekciju izgorjelih sijalica. Uzeo sam max paket opreme koji se u hrvatskoj mogao kupiti. Bez doplata.
 

hdraskov

New member
Moj berlingo je 2017 godina 8 mjesec u 12 je uzašao novi trenutna linija i moj nema can bus za detekciju izgorjelih sijalica. Uzeo sam max paket opreme koji se u hrvatskoj mogao kupiti. Bez doplata.
A ne znam sta da kazem, moj je 12/2015.... probao sam skinuti jednu zarulju od pozicije(straga) i vozilo ne javlja nikakvu gresku, tj nema upozorenje za sijalicu, i racunao sam da mi ne treba mogul. Ali kada sam kontaktirao Auto kuke Zvonar i PSC Osijek i jedni i drugi su mi rekli da mora ici modul, pa sam ga ugradio. A sada ti budi pametan.
 

Milosh

Test
A ne znam sta da kazem, moj je 12/2015.... probao sam skinuti jednu zarulju od pozicije(straga) i vozilo ne javlja nikakvu gresku, tj nema upozorenje za sijalicu, i racunao sam da mi ne treba mogul. Ali kada sam kontaktirao Auto kuke Zvonar i PSC Osijek i jedni i drugi su mi rekli da mora ici modul, pa sam ga ugradio. A sada ti budi pametan.
Naravno da su rekli, neće ti oni reći da se to može "prečicom" ugraditi i spojiti. Ako ti ne javlja grešku kad izvadiš sijalicu onda nema CAN bus na svjetlima. Trebao si otići kod bilo kog klasičnog autoelektričara.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Malo bi se nadoveza na temu. Odnosni li se can bus i na rasvjetu interijera? Ili mogu kao i do sad dodavati kineske led-ice po gepeku?
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
na interijer se ne odnosi . u interijeru radi što te volja , samo pazi na to , koliko struje ( ampera ) vuku i zbroji sve ... da ti izdrži osiguirač
Dali je itko bio u situaciji da ugrađuje dodatno svjetlo u kabini kod zadnjeg reda sjedala,djeci fali......,i nevjerovatno je da ga nisu stavili!Mislio sam nači neko zgodno iz nekog auta,urezati gore,spojiti na prednje....,i ubaciti!Dali da očekujem neki problem....
 

sir.Oliver

Well-known member
nemoraš očekivati problem .... dovoljno je uzeti zadnju lampu od P-301 / C - elysée i montirati . ja bi je montirao tako da je mogu isključiti sa sjedala vozača . ( ponekad zna smetati )
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
nemoraš očekivati problem .... dovoljno je uzeti zadnju lampu od P-301 / C - elysée i montirati . ja bi je montirao tako da je mogu isključiti sa sjedala vozača . ( ponekad zna smetati )

Nije loš prijedlog!Moram otiči na otpad i nači nešto zanimljivo za oko,i ugraditi.......,pa na što naletim!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Nemora biti ništa posebno,samo da je oku ugodna,nešto slično kao i prednja!Na otpadu ima hrpa auta,ali nedaju da se sam motaš okolo,pa ču vidjeti što budem mogao uočiti!
 
Na vrh