Trebam pomoć: kasko platio lošeg lakirera

Cutac

Prèkaroš
Sve im uzmi.
Ja bih novi branik, nove farove i novi zadnji branik jer pitaj boga šta su ovi sve pokidali ako su uspjeli far potrgati.

Fušeri su možda čak malo bolji od ''pravih'' jer žive od dobrog glasa.
Ja vala mogu srati kao nitko. Ali neću dok ne riješe problem(ako ga riješe).

Jutros su zvali iz lakirnice svojevoljno i rekli da dođem da poprave i pokušaju bolju boju pogoditi.
Pretpostavljam da čitaju forum pa neću pisati niti dobro niti loše dok se ne riješe branici.

Ali slobodno nek se piše, ne mora biti ništa konkretno :D
Ako netko ima nešto konkretno za reći, slobodno u PM ;)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Pretpostavljam da čitaju forum pa neću pisati niti dobro niti loše dok se ne riješe branici.
Iznenadi se čovjek da se čita forum. Išao sam autom na pregled u serivs i kaže mi čovjek na prijemu "a, vi ste se ono raspitivali na forumu oko kvara". :) Semering radilice.
Pitam, pa što mi niste odgovorili, a kaže da ne zna on dalje od Facebooka. :)
 

Franzg

New member
ovo je užas...zato sam ti i preporučio Javora, ja recimo imam tu piramidalno sivu perla boju koju je jako teško pogodit i Javor perfektno pogodio doslovno se ne vidi da je lakirano, a znam i slučajeve gdje ljudi ne žele nigdje drugdje nego kod Javora lakirat što je potpuno opravdano jer znaš da će ti napravit posao kako treba.
U svakom slučaju nadam se da će ti rješit ovu boju, za far pogledaj poklopac kak ti Ivan kaže možda nije dobro zatvoren
Javljaj situaciju bas me zanima kak ce se rjesit to na kraju
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ih :) Mei se čni da je stvar jednostavna.

Obeća ti je i napravija još nešto extra u zamjenu da ne pišeš više po forumu o tome. Jer se već izblamira lik 100 na 100 sa "lakiranjem" i pogađanjem boje.

Nakon onih slika jedio bi neki daltonist opet otiša kod njega pošpricati auto.

Da potvrdim, nisi cool. :D :D

dodatak: ravno 500-ti post mi je ovo. Iden otvorit nešto žestoko.
 

Cutac

Prèkaroš
Obeća ti je i napravija još nešto extra u zamjenu da ne pišeš više po forumu o tome. Jer se već izblamira lik 100 na 100 sa "lakiranjem" i pogađanjem boje.
Od njega ništa ne bih prihvatio, niti bih njemu ikako izašao u susret.
Ne zbog lošeg rada, nego zbog izuzetno lošeg odnosa prema mušteriji i čovjeku kao takvome.

Idem ga oprati i fotkati. Neću "klevetati", samo ću staviti fotke svog auta, to imam pravo. :whistling:

Pogodili su. Oprao sam ga i u redu je.
Budu fotke

Evo fotki.
Na zadnjoj se vidi razlika, makar uživo ne tako upečatljiva.
Za sada ostaje tako, ako budem o svom trošku nešto lakirao, cijeli auto ide u tvorničku i dobro...
Kako je buraz rekao za auto kad su prvi put radili - boja, crvena s defektom :D

Ne moram napominjati da bih rađe imao plavi branik na VTS-u nego njima išao opet :whistling:

Evo fotki.










E, da, osim što su izgrebali plastiku oko chevrona, još su ogulili lak kada su stavljali svjetlo.




Ja neću nikakve utiske dodatne pisati, sve je u temi :)

E, i evo pjesma koja je kao stvorena za ovu temu :D
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=vpvsKbrgCqI[/ame]
 

Jose

predsjednik države
Kakvo si oštećenje imao na branicima? Je li bilo nešto ozbiljno ili neke ogrebotine od parkiranja i sl.?
 

Cutac

Prèkaroš
Naprijed me netko prvo ostrugao, a kasnije i zveknuo vratima, a iza je zveket bio malo jači, ali i naprijed i nazad su bila samo oštećenja laka, plastika je bila OK, ali je došlo do nje.
Iza je i lijevo svjetlo bilo razbijeno, kada su ga mijenjali, ogulili su ovo sa zadnje slike.
Mada ne znam kako su uspjeli, jer ja sam ta svjetla skidao bar 5-6 puta i nikad problema.

Kako bilo, :doh:
 

Jose

predsjednik države
Ja sam nedavno vodio na lakiranje auto, da mi se srede te neke ogrebotine i packe, koje su posljedice parkiranja na javnim parkinzima.
Vrlo zadovoljan urađenim poslom.
Lakirer mi je objasnio da za takve stvari nikad ne ide farbanje originalnom bojom čitavog dijela karoserije. Farbaju se posebno oštećenja, a onda se sve matira i premazuje bezbojnim lakom.
Moje mišljenje je da na originalnu boju utiču sunce, kiša, snijeg, ovo, ono i nikad nova boja ne može biti iste nijanse kao ta koja je "odstajala" na uticaju atmosferilija.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Spektrofotometar. Osnovni alat svakog poštenog lakirera ili trgovine autolakova.

Za sve probleme, struka je već našla riješenje. No s obzirom da su lakireri kod nas u pravilu prevaranti, jasno je da je ovakav alat za njih teški SF.
 

diegos

Well-known member
Koliko vidim na slikama se i dalje vidi razlika al ajd :)

Edit
Centar Auto-lakova, Samoborska cesta, ZG. Imaju neki prijenosni uređaj koji očitava boju, ne znam ako bi to moglo pomoći
 

Cutac

Prèkaroš
Koliko vidim na slikama se i dalje vidi razlika al ajd
Ovi su svoje napravili. Ili bolje ne mogu, ili neće, kako god, ovo je plafon za njih.
Uglavnom, niti jednog pozitivnog aspekta u poslovanju s njima i nemam razloga za vraćanje i reklamiranje jer znam kakva će priča biti.

Da su se ispričali što su rekli da mogu, a ne mogu, ne. Zaključak je da je moja boja kriva što oni ne mogu pogoditi.

Proguglao sam i tema se ne vidi na prvoj stranici, šteta.
 
Na vrh