Suvozačka strana ne puše toplo kao vozačka

Damaj

Active member
Nije mi nitko odgovorio. To da je cijev dovoda u kiler vruća, a cijev odvoda mlaka upućuje na zastopan hladnjak, jel?
Dobro si zaključio, imam saznanja od više majstora da im je to tvornička boljka, ja sam svoj original nakon skidanja potopio u ocat i dugo držao u njemu i iza toga sam ga pod pritiskom ispirao ali opet nije imao jak protok.

Uz to što si Cutak nabrojio kod mene je jedna strana grijala, druga ne, kada se duže vozi koliko-toliko toplo, čim smanjim obrtaje mlako, ili gore puše toplo, dolje hladno. U leru dok mu držim gas puše relativno toplo, čim pustim gas - hladno ili mlako. I ja sam pomislio da je termostat u pitanju ili da mi ne rade motorići klapni za topli i hladan zrak. Na kraju kada sam promijenio kiler (termostat novi - zamijenjen) sve je funkcioniralo savršeno i puno je bolje grijalo općenito nego i kad je bio nov.
 

Cutac

Prèkaroš
Dobio sam dobru ideju na french car forumu. Skinem crijeva koja idu u firewall, nabijem šlauh unutra(ali kontra smijer) i odvrnem pipu, mozda istjera smece.
Ako ne uspije, uzmem hladnjak i rijeseno.

Tako je meni bilo sa starim termostatom, pod gasom je bolje grijao.
 

Cutac

Prèkaroš
Pa valjda je bilo do termostata jer sada nije tako.
Je da sada jedna strana ne grije, ali ne grije nevezano za gas.
 

Dalibor

Dado Tornado
odi kod nekog majstora da ga odzrači. koliko se može skužiti, nakon zamjene termostata nije odzračen.
treba otvoriti ekspanzijsku i na vrh spojiti naopaku flašu sa odrezanim dnom (kada se nema pravi alat), kako bi odrezano dno bilo iznad najviše točke susatava. nakon što postigne radnu temperaturu ostaviti neka radi dokle god diže razinu i zračne mjehure do vrha naopačke flaše (cca 20 min), sa povremenim odvrtanjem vijka za odzračivanje na termostatu.
tako ja odzračujem, sigurno postoji jos tehnika, pogotovo sa "profi flašom"
 

Cutac

Prèkaroš
To sam i radio.
Nije bilo mjehura, iz oduška za kabinu je curila sama rashladna, iz oduška na termostatu je prvi put kapala rashladna, drugi put ništa.

Odzračen je detaljnije nego prošli put, a prošli put nije bilo problema s grijanjem.
 

sino

Member
I jesi riješio problem ili ne? Ja ima identičan problem ali na Peugeotu 308. Ljetos sam mjenjao termostat i sad više ne grije kao do sad. I sto vozačeva strana je ok ali suvozačeva ili mlako ili nikako.
 

Damaj

Active member
Nije riješio problem i iz mog iskustva neće ga niti riješiti dok ne zamijeni mali kiler. Ovo sa ozračivanjem je velika zabluda, govorim iz iskustva.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zašto zabluda ako je proradilo?
I čemu zamjena kilera, što se ošteti kod zamjene rashladne?
 

Memphis

Active member
A što je tu proradilo ako nejednako puše toplina?
Pa budući da je mijenjao termostat i nakon toga mu slabo grije što onda može biti uzrok tome osim što ga nije dobro ozračio?

A poznati su po tome da ih je teško ozračit ...
To sam i radio.
Nije bilo mjehura, iz oduška za kabinu je curila sama rashladna, iz oduška na termostatu je prvi put kapala rashladna, drugi put ništa.
Tu mora isto pišat ...
 

Damaj

Active member
I čemu zamjena kilera, što se ošteti kod zamjene rashladne?
Začepi se ali ne skroz, medij usporeno protječe pa zato i grije nejednako, povremeno toplije iza toga hladnije, kiler u tom slučaju brže ohladi na nekim mjestima i te se površine kilera ne mogu ugrijati radi sporog protoka antifriza pa otud da jednu stranu grije bolje a drugu lošije. Osim toga znalci tvrde da su im kileri tvornički loše konstrucijski riješeni pa se lako začepe, zamjenski čak imaju bolji protok. Ja sam svoj original skinuti kiler držao potopljenog u octu nekoliko dana i opet nije imao protok kao zamjenski kada sam ga priključio na crijevo pod pritiskom.
Ne da mi se više objašnjavati, sve opisano je iz mog iskustva i ja sam svoj problem tako riješio i nisam jedini koji je tako problem riješio, pa ako moje svjedočanstvo u vezi toga nije dovoljno najbolje se obratiti vidovitom Milanu da riješi problem :grin::thinking:
 

Cutac

Prèkaroš
pa ako moje svjedočanstvo u vezi toga nije dovoljno
Ma dovoljno je, ali možda erozija sredi to što smeta u hladnjaku :D
Hladno je, moram napraviti poplavu u autu, smrznuti se, iskreno mi se ne da to sada sređivati. A ako se sredi samo od sebe kroz neko vrijeme, super, jer ionako neću to raditi kroz to neko vrijeme :)
 

Cutac

Prèkaroš
Jel može netko naći upute za zamjenu hladnjaka kabine?
Ne znam jesam li nekoga već tražio, ali ne mogu ih naći nigdje kod sebe. Stigao mi je hladnjak pa da sutra baš ne idem ućoravo naslijepo.
 
Na vrh