Suvozačka strana ne puše toplo kao vozačka

Cutac

Prèkaroš
Majstori kažu da su njihovi proizvodi kvalitetni, u ovom slučaju kvaliteta približno ista kao i Valeo a cijenom je dosta jeftiniji.
Odlično, hvala!
Gdje si ga uzeo?

Zar i ti sine cutace!?
Em nema modela(postoji 308), em Auris za istu cijenu nudi više opreme i famoznu Toyotinu pouzdanost.
Ali Citroen ostaje Citroen i svakako bih uzeo XM, SM, CX, Xantiju Activu, DS3, i tako dalje :)
 

markan1000

Well-known member
em Auris za istu cijenu nudi više opreme i famoznu Toyotinu pouzdanost.
o ne... shebane dimenzije odnosno prostornost, imam dojam ko da se vozim u malom gradskom autu, žešći plastikaner, ako nije neka luksuznija hibrid verzija izgleda jadno, taj nekakav izlomljeni japanski dizajn..
kako sam nekidan i za kiju napisao, prije bi vw
 

Cutac

Prèkaroš
Dobro, VW je isto smeće + ne znas hoces li kupiti normalan auto ili verziju za fotkanje, bez zracnih jastuka :D
Meni isto Auris nije lijepa, ali je Toyota :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ako za zamjenu treba samo skinuti jedan panel, onda ne mora biti neka kvaliteta, samo da funkcionira zimu, dvije, a ako ide pol kokpita dolje, onda je druga prica.
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala :)

Ne znas ti jel ja uzimam za japanca ili francuza :D
Izgleda kao da zamjena tog kilera nije neka zahebancija, nadam se samo da necu napraviti poplavu u autu. U ponedjeljak cu nabaviti kiler i antifriz pa cemo da vidimo.
 

Cutac

Prèkaroš
To budem vidio u procesu zamjene, cega ima, a cega nema. O kojoj brtvi pricas? Budem ju narucio ako se moze.

Nije mi nitko odgovorio. To da je cijev dovoda u kiler vruća, a cijev odvoda mlaka upućuje na zastopan hladnjak, jel?
 

dinko1981

Well-known member
Onako logocki, ako je prije ispustanja antifriza grijanje normalno radilo a sada naglo ne, ja bih prije rekao da sistem nije dobro odzracen.
 

Cutac

Prèkaroš
Ali napravio sam 700 kilometara od zamjene i sumnjam da bi jos uvijek zracni dzep ostao.
Dva puta sam napravio proces odzracivanja. A da je nesto upalo u sistem dok se mijenjao termostat, onda bi valjda zacepilo cijeli hladnjak, a ne samo dio.
 

Milosh

Test
Nije mi nitko odgovorio. To da je cijev dovoda u kiler vruća, a cijev odvoda mlaka upućuje na zastopan hladnjak, jel?
Logično je da temp. ulaza u kiler bude viša od temp. izlaza, jer se toplotna energija antifriza predaje vazduhu koji ulazi u kabinu (tako funkcioniše grijanje).

E sad, kolika je tačno razlika u temp a kolika treba biti kad je sve ispravno, to ne znamo.
 

Cutac

Prèkaroš
To svakako, ali mislim da ventilator nema dovoljan protok da smanji temperaturu toliko koliko je kod mene niza.
Na dovodu ne mozes drzati ruku, a odvod jedva da je mlak, znaci cirka 25-30 stupnjeva.

Ali da je protok toliko slab da je razlika tolika, onda ni vozacka strana ne bi grijala koliko grije(a bas krvnicki kuri, nisam ni u jednom autu to dozivio).
A zraka ne moze biti jer sam isao i gore i dolje i brzo i sporo.
 
Na vrh