Suškanje u motoru

sir.Oliver

Well-known member
Jak ti neki majstor.. Druk ležaj se čuje kad je opterećen, a to je kad je stisnuto kvačilo.
druk lagre se ovako prije čuje kada je kvačilo pušteno .... landara . kada je stisnuto onda obično pišti , jer je suh i zahrdjao iznutra .....
 

track

Active member
Odgovor svima (i hvala svima na pomoci):

1. Set kvacila promijenjen prije 5000 km, par susjeda mi reklo kad je culo zvuk da je to 100% druk lager famozni. Ja otisa, kupio set kvacila i prominio ali zvuk je ostao identican. Sad zamislite moje razocarenje kad asm upalio auto i skuzio dasam bacio novce u vjetar al ok, imam novo kvacilo lol. :D
Note: Receno mi je da je druk lezaj ukljucen u set kvacila. Jedino ako su me slagali. U CIAK- a sam kupio set kvacila na nekom popustu i nasao majstora da promjeni.

2. Mikrofon sa ove audio snimke je kraj bocnog retrovizora vozacevih vrata, sa vanjske strane vrata (snimano izvan auta). Prvo sam otvorio haubu i snimao direkt iznad motora ali tamo se razlika uopce ne cuje.

3. Kad stisnem kvacilo (pritisnem pedalu), zvuk auta postane super tih i miran, nikakvo pistanje, zvizdanje ili bilo kakav "cudan" zvuk osim jako mirnog rada motora.

4. Nakon svog iskustva i istrazivanja, dojma sam da bi mogao biti lezaj na spojnickoj osovini. Nasao sam i jedan post tu na forumu koji opisuje slicnu situaciju pa ne znam jel to moze biti moje konacno rjesenje. Evo link na post: Srednja Spojnicka Osovina Simptomi?
 

visaluteju

Well-known member
Danas bio kod majstora na zamjeni kavcila. Slusao taj zvuk a usput i nesto provjeravao kad je skidao mjenjac i kaze da je siguno do lezaja u mjenjacu. Kaze po njemu da se to jos ne dira nista
 

track

Active member
Danas bio kod majstora na zamjeni kavcila. Slusao taj zvuk a usput i nesto provjeravao kad je skidao mjenjac i kaze da je siguno do lezaja u mjenjacu. Kaze po njemu da se to jos ne dira nista
Meni osobno ne smeta zvuk pretjerano ali ga planiram prodati ili dati pod racun za nesto vece (porodica se siri lol) pa namjeravm popraviti na njemu sve potrebno.

Jel se ovaj popravak mjeri u stotinama ili tisucama kuna? :D
 

track

Active member
Bio nedavno u mehanicara, kaze mi da je ovo relativno normalno za ove aute i da mogu vozit bez problema ikakvih. Ja ga pita za popravak, on mi kaze da sta mi je da ne diram nista. :D
 
Na vrh