Staklo vozača se ne podize niti spusta

3007

Tužni vojnik
Staklo vozača se ne podize niti spusta, a čujem da elektromotor radi. Da li je moguce da se otkačio nosač stakla i kako zaviriti unutra.. Kad maknem masku sa vrata, limarija ne dopusta da se zaviri do stakla kao nekada na stojadinu. 😁. Molim savjet, nesto, bilo što? Kod spustanja cuo se kvrc..
 

sir.Oliver

Well-known member
kada skineš oplatu ( tapacirung ) i odlepiš onu foliju , moraš nešto videti .... a kao drugo , probaj staklo podizati rukama ( otvoriš vrata ... leva ruka spolja , desna iznutra stisni i polako pokušaj vući na gore ... ako ide , onda je najverovatnije spala sajla ( predpostavljam da ima sajlu . SB više nije free , tako da ne mogu pogledati )
 

sir.Oliver

Well-known member
vidiš , promaklo mi je ono " kvrc " .... ono može značiti samo jedno ... izlomljeno par zuba na zupčaniku i puž se okreće , ali ne pomera točak , čime se ne diže ili spušta staklo . moraš izvaditi mehanizam ( motor ) i pogledati kako stoji zupčanik ....
 

3007

Tužni vojnik
vidiš , promaklo mi je ono " kvrc " .... ono može značiti samo jedno ... izlomljeno par zuba na zupčaniku i puž se okreće , ali ne pomera točak , čime se ne diže ili spušta staklo . moraš izvaditi mehanizam ( motor ) i pogledati kako stoji zupčanik ....
Hvala puno, to sam nekako i ja povezao i probao. Skidam ovaj vikend, otvaram motor, gledam, podmazujem, javim. Hvala još jednom.
 

3007

Tužni vojnik
Hvala puno, to sam nekako i ja povezao i probao. Skidam ovaj vikend, otvaram motor, gledam, podmazujem, javim. Hvala još jednom.
Lp, ja rasturio vrata, skinuo podizač i vidio da je pukla plastika koji drzi bradavicu sajle na onom limenom kliizacu. Motor je ok. Probao improvizirati, nesto slozio, ali opet ispada. Gdje kupiti ovaj limeni trokutasti kliizač? Hvala!
 

3007

Tužni vojnik
Lp, ako nekog bude zanimalo.. Kupio podizač novi, u Autokrešo, došlo za dva dana, zamjensko, postavio i radi ko beba. Ono što sam dodatno napravio, silikon sprejom našpricao one staze u vratima gdje staklo prolazi, na oba prozora. Klize ko veliki. Mozda nekom pomogne ovaj info. Nije reklama, ali hvala ekipi iz Autokrešo.
 
Na vrh