Skidanje volana

BorisB

New member
Pozdrav svima! Zna li netko kako skinuti volan ili bar one limene dijelove? Auto ima cca 250000 km, vec ce dosta izlizani, pa me to malo zivcira. Mislio sam ga ponovo presvuci, a limene djelove dati obojiti. C5 2011. Hvala.
 

Pavel

Lepi™
vborovic ce ti 100% znati proceduru skidanja volana, dam se kladit da je on svoj skidao ili nešto na njemu promijenio. :p

Ali ovo me zanima, limeni? Koji dio volana ti je limen?
 

Mrki5

Well-known member
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=QYHpRbhrFLw[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=QYHpRbhrFLw[/ame]
 

Brruno

Well-known member
To su modeli prije x7. Za x7 sam i ja gledao i prvo sto treba je skinuti kleme s baterije zbog airbaga. To tuda sam dosao 😂. Ima.rupa za skidanje airbaga najprije ali kolega vborovic zna x7 u dusu pa ce nam ako ima volje malo objasniti sto i kako. I kako vratiti natrag volan jer i to je koliko citam "a little tricky" :)
 

pokra89

Well-known member
i mene bih to zanimalo, unutar volana mi nešto "šuška" kad prelazim preko ishabanog asfalta, ništa strašno, ali me pomalo živcira, kao da se nešto otkačilo. pa me baš zanima može li se to otvoriti bez da se ne poremeti ništa u vezi zračnih jastuka:thinking:
 

Milosh

Test
pa me baš zanima može li se to otvoriti bez da se ne poremeti ništa u vezi zračnih jastuka
Sigurno da može. Ne znam tačnu proceduru vezano za volan C5, ali generalno se na svim autima akumulator otapaja prije bilo kakvih radova koji uključuju iskopčavanje konektora airbag-a, jer se može desiti da se (naročito prilikom ponovnog spajanja) pojavi skok napona ili nešto slično što bi moglo aktivirati eksplozivno punjenje airbag-a. Èak se preporučuje otpojiti aku pa pričekati 5-10 min prije početka radova (tačnije prije otpajanja).
 

BorisB

New member
Ma da nije limeni, nego plastični, no znate na što mislim. :) Svi se pozivaju na kolegu vborovica, no od njega ni slova. :) Link koji je Doomsday poslao je za C5 stariji model. Moj je kako sam napisao 2011. Zadnji model kojem sredina volana miruje.
 

Brruno

Well-known member
Ja bi to odavno pokusao otvoriti ali auto treba svaki dan i ne smijem ostati bez njega bez nekakve organizacije. Plastike s vrata i centralnu konzolu sam otvorio do kraja jer ne utjece na voznost ali volan nikad nisam skidao s njega osim sto citam po netu iskustva
 

Galileo

New member
Uvalit ću ovo pitanje ovdje....Kad smo kod skidanja, Jeli tko našao video kako skinuti instrument tablu?

Neznam kako vama ali onaj signal za nevezivanje je prestrašAn,uvijek se vezivam ali ovako na kratko me ubi onaj zvuk, mislim da je negdje u tabli zvučnik i cvicange su stand-by da ga dokrajči.

još ću pitati u servisu može li se to sofwerski rjesiti ali mislim "hardwerski" je uvijek tu pri ruci.
 

vborovic

C5 modifikator
Na mobitelu sam pa ne mogu dati suvisli odgovor ali ako bi ti isao nesto rezati na opisani nacin na X7, treba ti oduzeti auto ... dijagnostika, jedan parametar i bok, nema vise provjere vezanosti
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
signal za nevezivanje je prestrašAn,uvijek se vezivam ali ovako na kratko me ubi onaj zvuk, mislim da je negdje u tabli zvučnik i cvicange su stand-by da ga dokrajči.
Ma kakve cvikcange :shock::shock:...to se riješi preko dijagnostike jednim klikom ! Ja sam to riješil tak čim sam auto kupil :whistling:

treba ti oduzeti auto
:rofl::rofl:
 
Na vrh