Senzor visine citroen c5

Citroen c5h3+

New member
Pozdrav svima,
Ima li neko iskustva, prednji kraj auta mi je konstantno u visem polozaju nego zadnji.
Da li je to do senzora visine i da li bi ja to mogao sam nastimati?
 

gambler072

C5 enthusiast
Sam veoma tesko, jer je dosta zavucen, a i pitanje je da li bi ga ustimao na pravu visinu jer minimalno zakretanje senzora pravi veliku razliku u visini. Ako ces po pravilu, auto treba biti spojen na Lexiu da bi u svakom trenutku mogao vidjeti ocitanje trenutne visine. Okaci koju sliku, mozda i nije nista, obicno je C5 dosta odignut na prednjem kraju, a i prilagodjava se voznji i terenu
 

Citroen c5h3+

New member
Sam veoma tesko, jer je dosta zavucen, a i pitanje je da li bi ga ustimao na pravu visinu jer minimalno zakretanje senzora pravi veliku razliku u visini. Ako ces po pravilu, auto treba biti spojen na Lexiu da bi u svakom trenutku mogao vidjeti ocitanje trenutne visine. Okaci koju sliku, mozda i nije nista, obicno je C5 dosta odignut na prednjem kraju, a i prilagodjava se voznji i terenu
Prvo sam primjetio da kada ugasim auto, spusti se zadnji kraj( kao da propadne).
Eh zadnji sam senzor malo podesio sad ostane takav kao na slici.
Ali prednji mi se cini previse dignut i to osjetim kada prelazim preko neravnina, lupi previse.
Ne znam sad, da li imam problem naprijed ili pozadi( na dijagnostici pise visina naprijed 127 a pozadi 116).
 

Prilozi

gambler072

C5 enthusiast
Po meni imas problem nazad, prenizak je, lako je moguce da je zbog njega prednji kraj ide tako visoko(na slikama je def previsok). Neka "odokativna" visina zadnjeg kraja, bar kod mene (a zadnji senzor sam mijenjao u ovlastenom i oni su stimali visinu) je 4 prsta od gume do ruba blatobrana. I moj je na 17" felgama
 

Citroen c5h3+

New member
Kada sam stimao zadnji senzor bio sam ga digao jos malo vise, ali onda kada sam ga probao auto nije bio udoban, bas je truckao.
Probacu opet jos malo podici.
Da li je moguce da je do ulja, kada ga spustim u posudi ulje nije do onog sita.
Ali kada sam ispustio zrak preko dijagnostike ulje je doslo tacno do sita.
Sada ne znam da li da dosipam ili ne.
Neko kaze ne, neko da.
I jos nesto, da li je normalno da su zadnje gume ovako ne simetricne u odnosu na prednje.
Evo ako se da vidjeti, ili ja umisljam.
 

Prilozi

Na vrh