Saxić 1.0 by gox

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Bravo Gogi :stovanje::stovanje::aplauz::aplauz:

Ulupalo se para vidim..;),a i volje :D..samo naprijed :cool:

ps. vidim da se puno motaš oko Konzuma :whistling:,samo nemoj da ti ga stara opet "uredi" tamo :D:D
 

gox

New member
Hehehe, tnx !

Ma da, moram nać bolju lokaciju za slikanje, taj dan nismo frend i ja imali inspiracije baš...ja ga pazim maximalno kolko mogu...
 

Ciki vts

New member
Si zvao borisa sa vidi kad moze rijesiti sa gewindama?

Ali znas sto mi nikako nije jasno? Nije mi jasno kako mogu biti tako mekane, to mi nejde u glavu..

Trebao bi moje probati da vidis razliku.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
ja ga pazim maximalno kolko mogu...
Možeš ga ti pazit kolko god hočeš,kad ima mamlaza koji ne paze ni svoje a kamoli tuđe :(:twisted:

btw jel imaš poslikano to kaj ti je neko sredil suvozačka vrata ? da vidimo :confused:..u biti,sad imaš stereo.."uređena" i jedna i druga vrata :p:D
 

Ciki vts

New member
Jel ti znas uopce gox kaj imas na autu? :D

Imas gumene odbojnike hahaha, da nemas propisile bi gewide vrlo brzo :D to je sastavni dio gewinde i da to nema bilo bi to jednako kao i da nema rupe za sarafe :D

Bump stop je nesto drugo i tebi nebi pomoglo jer je opruga prejaka i pregusta. Trebas napraviti nove opruge kao i ja, sa tocnom kilazom -20% zbog kontra udarca i to je to.

EDIT: daj nadi onu sliku koju si stavio na FC, tamo se sve vidi pa ti pokazem di je sta

Evo nasao sam sliku koju si stavio:



Ovaj dio koji ti imas zuti IMAS, jer da nemas prdnula bi gewinda brzo.

Uglavnom, odrezes jedan komad zute gume koju pokazujes i rijesio su kick koji imas, ALI cim to odrezes gubis jamstvo i OBAVEZNO trebas tvrde opruge za to.

Napravi onak kak sam ja napravio i to je to.

PS. znam da si u bedu zbog gewindi ali moras znati da kad ih jednom krenes prepravljati tu nema povratka, ako ti stos gumu odrezes skratis jako vijek amortizera. Tako da se ja na tvom mjestu bas i ne bi igrao s time, podigni ga malo i stvar rijesena.

PS2, sad se sjetio jos jedne stvari koja je pomagala deckima, si probao staviti distancu/podizac opruge?
Modzda ti to pomogne bez modifikacija po amortizeru, mislim da kosta oko 40kn/KOM ;) probaj to prvo ;)
 

gox

New member
Znam, ali nisam znao na što deda točno misli odmah. Ova žuta guma, ja to nemam, tj. nisam vidio dok smo stavljali to (ili sam propustio, ne znam sad stvarno)...slika nije moja nego je uzeta od drugog člana s foruma...

To sam i mislio napraviti, tvrđe opruge i gore onaj dio top pan što drži oprugu širi...

Znači ovako nešto (top pan je ovo zlatno)





Daj pliz napiši kaj si ti točno napravio...
 

Ciki vts

New member
cekaj malo, ti nisi isto dobio metalni ring? ja nisam i bas sam sa exom neki dan pricao o tome kak su valjda zaboravili staviti to.

Kak ti onda opruga sjeda na dosjed amortizera ako nemas to?

slika nije moja nego je uzeta od drugog člana s foruma...
Koja slika?? ona di se vidi kako netko pokazuje stos gumu?
 

gox

New member
Dobio sam ring, ali nije kak bi trebo bit, preuzak je...ma uzas su gewinde same po sebi cijele..znas sve...

Da, ova kak netko pokazuje stos gumu...
 

gox

New member
Strugalo je iza, ali sam otpilio jedno pola cm uz plasticni rub onaj metalni dio tak da ništa ne struže sad...
 

gox

New member
Danas složene gewinde, stavljene druge opruge, top pan, drukciji dosjed opruge i amortizeri potokareni, napokon auto ne lupa i ugodno je vozit. Nije zgewindan sad do kraja jer će zima pa je viši, ali na proljeće ide dolje kolko ima navoja :) Poslikam kroz koji dan...
 
Na vrh