Saxić 1.0 by gox

gox

New member
Evo, da i ja predstavim svog saxića:

Saxo 1.0i (50ks), 1999. godina, 1. vlasnik, 175 000km, japansko crvena boja

"Oprema":

- 1 x zračni jastuk (volan s tri kraka) i 3 rupe

Modovi:

- MP3 HU - Pioneer DEH 1100
- MacAudio zvučnici naprijed u vratima, MacAudio elipse straga na polici (nisu spojeni trenutno), woofer Rockford Fostgate Punch P1 150 RMS-a u kompresiji, pojačalo Magnat 4x125W
- Branici i retrovizori prelakirani u boju auta
- Felge od pug-a 106 prelakirane u bijelu boju na serijskim gumama 155/70 R13
- Zadnji protočni lonac od Lastovčića
- Bijele LED-ice u središnje osvjetljenje na krovu
- Kraća antena od 306 XSi-a
- Skinuta oznaka AutoLuka

Planovi:

Za proljeće:

- popravit vozačeva vrata - mama zakačila stupić na konzumovom parkingu (vjerovatno ću ih skinut sa nekog drugog saxa, a ne lakirat i kitat ova)
- prelakirat felge (isto u bijelu, ali novi lak jer je ovaj malo ispuco već)
- stavit kraće, tvrđe amortizere (opruge H&R -5cm imam već) ili gewinde
- promijenit ručicu mjenjača, stavit od saxa VTS
- čukice s obrtaljkom
- papučice od C2 VTS OEM
- distance 20mm straga

-Ovi planovi vrijede ako ne kupimo novi auto i ako ću imat dovoljno sredstava do tada jer ima sitnica za rješit

Prošli mjesec je napravljen servis:

- filter ulja
- filter zraka
- filter goriva
- svo remenje i zatezači
- svjecice
- kablovi svjecica
- vodena pumpa
- ulje 10W40 ELF 4L
- metlice brisača sve

Inače, auto je redovno servisiran i održavan svakih 10 000km.

Maska je od modela 96.-98. jer buraz naletio s 30 km/h u koloni na caddy-a (prije 5 godina jedno, mozda vise) pa kada su to mijenjali su ih zeznuli jer su im dali tu masku, makar je meni ona ljepsa od 99. modela.

Slike:

Prije (dok ga je buraz tek uredioi dok je bio spušten - 2006.) :wub:








9. mj. 2010. (udarena vrata - mama na parkingu kod konzuma stupić zakačila :( )









PS kako bi trebao izgledati do proljeća (popravljena vrata, spušten (previše odozada, treba bit kao naprijed) + potrebno lakiranje felgi



To bi bilo to, planova ima, sredstva se skupljaju, samo čekam da vidim što će buraz odlučit jer ga on održava itd. Možda uzme neki noviji auto, pa će saxo na prodaju, a ako ne, onda ću ga (ja se nadam) složit do proljeća po planovima. Ima sitnica za rješiti pa će se morat i na to malo istrošit, ali, vidjet ćemo.

Pozdrav!
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Hehe..hvala! Trudim se da bude što bolji! :) Naravno, kao i uvijek, samo o novčekima ovisi sve pa to nije onako kako bi ja htio da bude, ali eto ! :)
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Taj sam, deda.

@zvezdan: i meni ga je žao prodat, nisam taj koji bi ga prodavao, nego moj brat tako da nije do mene...

Hvala svima! Htio bi ga stvarno uredit, znam da nije VTS, da je 1.0 i nema opreme, ali baš mi je prirasto srcu nekako, moj prvi autić, stalno nešto oko njega pa ga nebi htio samo tako "pustiti" :)

BTW. Auto ima 165 000km, a ne 175 000 (tolko ima megane) pa sam krivo napisao..
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Imam neku kombinaciju za ove papučice. Što mislite o njima? Jel bi pasale? Liče mi malo na C2 VTS papučice...sutra ih idem vidjet uživo i probat jel mi pašu...



 

Vedran

New member
Re: Saxić 1.0

Neke užasne kineske su ovo.....

Koji će ti đavo uopće ikakve, samo buš zapinjal po tepihu, a saxo ima super razmještene serijske....
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Sutra ih uživo idem pogledat pa ćemo vidjet...Nije mi bitno jesu veće, još bolje ako nisu, bitno mi je samo da prekriju ove stock..

Evo, upravio isprobao papučice, i za sada pašu, dakle skinuo sam one gumice s papučica i naslonio ove, da vidim da li pašu razmaci rupa šarafa i dali lijepo legnu na papučicu i odgovor je DA, širine su kao serijske, malkice šire, što sam i htio, dakle nema zapinjanja. Uživo puno bolje izgledaju. Za vikend slijedi montaža vjerovatno pa ćemo vidjet da li 100% pašu.
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Eto, danas išao montirat papučice i "ne pašu". Zašto? E pa zato što ovi francuzi nisu mogli više kemije napravit nego što su napravili na tim saxićima i 106-icama! Naime, gumene "navlake" preko papučica se mogu skinut samo sa kvačila i kočnice, dok gas je cijeli plastičan i ne može skinut, odnosno ispod njega nema metala kao što je ispod navlaka na kvačilu i gasu i kada sam išao stavljat papučicu gasa, ona je jednostavno preširoka i onda to grdo izgleda.

Moje papučice ovako izgledaju


I kada se skinu "navlake" bi to trebalo ovako izgledat, ali nažalost kod mene se ne može skinut s gasa, odnosno nema metalne površine ispod kao na ovoj slici



Nažalost, ništa od ugradnje, a tako su mi dobre papučice, uživo izgledaju puno bolje, skoro kao OEM.
 
Na vrh