"Rikverc" kamera

gora

New member
Pozdrav svima,

Razmišljam o instalaciji stražnje kamere u mom Citroen C4 Picassou 2010. godine (Exclusive). Sada bih vas ljubazno pitao je li moguće spojiti ga na moj NAVIDRIVE ekran tako da ne bih imao još jedan dodatni LCD. Ako je moguće i već ste to učinili, možete li mi reći kako se to spaja.

Kamera sa aliexpresa izgleda ovako https://www.aliexpress.com/i/32955537139.html

Puno hvala za svu vašu pomoć.
 

gora

New member
sir.Oliver dakle riječ je o prvoj seriji C4 Grand Picasso 2.0 HDi i ekran nije touch a točan model uređaja ću napisati kad i sam pogledam :) jer iskreno nisam nešto obraćao pozornost,kupio sam ga prije par dana i parkirao ga i otišao na put,u subotu kad se vratim pogledat ću ali koliko sam uspio ovdje na forumu vidjeti to bi trebao biti RT6 ali nisam siguran

sir.Oliver
Evo zamolio sam moju gospođu da mi slika radio.
Definitivno je RT3
 

gora

New member
visaluteju onu kameru sam naveo kao primjer ali moje pitanje je dali se bilo koja od tih kamera bez obzira na oblik i mjesto postavljanja na automobilu može spojiti na NAVIDRIVE LCD ekran na središnjoj konzoli,znači dali na stražnjoj strani tog LCD koji inače koristi za prikaz navigacije i svega ostalog na C4 picasso postoje đekovi za spajanje kamere,to je moje pitanje
 

gora

New member
visaluteju hvala ti . Nekako razmišljam i bilo bi logično da se to može izvest ,malo sam guglao i našao sam nekoliko slika od tog LCDa ali koliko vidim na stražnjoj strani nema nikakvih "đekova" možda najbolje ako ima neki auto električar koji radi u Citroenu pa da on napiše koju riječ o ovoj temi. Osobno neda mi se sve to rastavljat nemam više živaca za takve stvari ,jedino ako netko sigurno zna i otvarao je taj dio armature tj. da je netko vadio taj LCD i da mi kaže DA ima "đek" za spojit Rear wiew cameru e onda bi to i napravio
 

visaluteju

Well-known member
Po nekom mom iskustvu te originalne kamere i ekrani imaju drugacije totalno konektore unutar ekrana tj obicno su oni konektori sa iglicama koji povezuju jos svasta unutar jednog velikog konektora a ne tako da je ostavljeno vani da se moze spojiti bilo sta (na zalos) na klasicni av cinc konektor. Ako zakljucis da ne moze onda najbolja varijanta retrovizor sa ekranom
 

gambler072

C5 enthusiast
Ja vjerujem da nije problem da se kamera spoji (ne spaja se na lcd nego na player, mozda cak i na rca uticnicu ako je ima u autu, a citroeni tog godista su dolazili sa njom), veci bi problem bio srediti da se pali automatski kada se ubaci u rikverc, a ne manualno prebacivati izvor u postavkama. Milosh je ugradjivao kameru, doduse u android multimediu, a ne originalnu, ali sigurno ce znati reci koju pametnu
 
Na vrh