Rezervna guma DOT 2002

Franz

Well-known member
Pozdrav,

imamo jedan rezervni autić u obitelji iz 2003. Nema ni 100.000 km, pa je još uvijek tu. Danas sam igrom slučaja, u autopraoni, zavirio ispod tepiha i ugledao "ganc novu" rezernvu gumu. :) Dot 2002.

Na autu su 3 godine stare zimske. U proljeće bih zamjenio dvije stražnje ljetne gume koje će napuniti 8 godina. Prednje su stare 2 god. Kad budem montirao nove gume, dal da ovu jednu osmogodišnju stavim na rezervnu? Čini mi se to ekonomična opcija za nuždu, jer imam dojam da ova 19 godina stara rezervna, u slučaju nužde, ne bi prešla ni dva metra. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih punoljetstvo proslavio novom novcatom gumom :)
Sa ekonomske strane nema smisla, ali što da ne, pogotovo ako je dimenzija od 300-400 kuna.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
imam dojam da ova 19 godina stara rezervna, u slučaju nužde, ne bi prešla ni dva metra.
Zašto? Ako drži tlak napumpana i bočne strane nemaju pukotina šta joj može biti? Osim temeprature, nije izložena bila drugim atmosferilijama niti suncu. Tako se meni čini, ne znači da sam u pravu.
Meni je jedan stari vulkanizer davno reka da za svaku rezrvnu gumu, bilo onu kompaktnu, bilo gumu normalnih dimenzija važi pravilo 80/80 - ne voziti brže od 80 kmh i ne dalje od 80 km.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Puno je to, jako puno za gumu, njih ubija oksidacija i kod punoljetnih guma nemožeš znati kakvo je stanje unutarnjih slojeva.
Novi novcati kinez u rezervnoj dimenziji je 200-300kn... bolje to nego da rerezvna pukne 500m nakon što ju smontiraš :D
 
Na vrh