Retrovizor se trese

mladenbl

New member
Pozdrav,
koliko sam mogao da vidim na forumu, nije niko pisao da ima ovaj problem, pa eto da ja pitam, da se neko nije susretao sa ovim :D
Prije par dana sam slucajno primjetio da mi tokom voznje suvozacev retrovizor se trese, za razliku od vozacevog koji se ne trese!
Da li se neko susretao sa ovim problemom i sta bi mogao da bude uzrog ovog problema?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Rjesavaj cim prije, moze bit samo gore! Vjerovatno treba nesto pritegnut samo, mozda ga je neko i udario u prolazu! Sretno, javi sta je bilo
 

mladenbl

New member
Vjerovatno se on trese duze vrijeme, ali sam ja to tek nedavno primjetio. Krajem sledece sedmice cu da odvezem auto kod limara ( inace drugar ) pa neka to pogleda, posto je auto u garazi i nece se voziti :)
Obavezno, javim kada se problem rjesi :)
 

Cutac

Prèkaroš
Vidjet će se, šta ne?

Ne znam kako točno izgleda mehanizam za zaustavljanje u položaju, ali pretpostavljam da se to ne da srediti. Ni meni ni Mladenu.
 

Milosh

Test
Vjerovatno se odvrnuo, nije nemoguće da se to desi. Treba skinuti tapacirung (unutrašnju plastičnu oblogu) vrata i dotegnuti maticu.
 

mladenbl

New member
Za mog je netko zapeo i kad je otklopljen ima lufta par mm. Ako vozim preko 180, pomakne se
I kod mene se retrovizor trese na brzinama iznad 140km/h :D

Vjerovatno se odvrnuo, nije nemoguće da se to desi. Treba skinuti tapacirung (unutrašnju plastičnu oblogu) vrata i dotegnuti maticu.
Kada sam kolegi objasnio sta mi se desava, sam je rekao da je to pola sata posla. Vjerovatno je popustila neka od matica koja drzi retrovizor.

Noga sama ide
Cim znas da moze jos, nesto te vuce da ides jos malo :D
 

Cutac

Prèkaroš
Cim znas da moze jos, nesto te vuce da ides jos malo
Ma ne ni krajnja brzina nego auto sam ide :)
Ne c4, ali VTS, A5, Mečka, to je na 180 stabilno, voziš kao da voziš 60. I još ako je tih, malo po malo dođeš na (pre)visoke brzine :D

I onda tamo Pero pričao da kad dođe na nizbrdicu strepi jer ako ga snime, ode u zatvor :D :D
 

mladenbl

New member
Mali update: problem rjesen. Problem je bio u matici koja je popustila. Matica dotegnuta, iskoristena prilika da se podmaze sistem podizaca stakla. Sve zajedno trajalo pola sata.
 
Na vrh