Reset BSI-a

Mrki5

Well-known member
Problem sa hidraulikom, prednji kraj mi ostaje visi..pa reko da probam mozda pomogne.
To ti ništa neće pomoći, nemoj se džaba zezati sa tim. Idi kod nekog da ti to podesi. Na senzoru visine se podešava , a za 5 minuta se može uraditi. Screenshot 2022-04-11 at 22-29-44 C5 II - Citroen C5 X7 visina.png
Evo gde se nalazi
Screenshot 2022-04-11 at 22-36-54 Front Height Adjustment.PNG (PNG слика 673 × 424 пиксела).png
Da li je neko nešto dirao po senzoru '? Od kada ti se to dešava?
 
Posljednje uređivanje:

Citroen c5h3+

New member
Nije niko nista dirao, samo je tako doslo, ne znam zbog cega.
Prvo sam primjetio da mi se zadnji kraj auta previse spusti kada ugasim auto( to se pocelo desavati od kada sam mjenjao gume na autu- zamijenio im mjesta samo).
Sada sam uspjeo dici zadnji kraj bas kao sto si rekao podesavanjem zadnjeg senzora( medjutim imam osjecaj da je auto izgubio na udobnosti, previse trucka) ali prednji kraj mi jos uvijek izgleda previse dignut.
I da li se moze to regulisati samo sa podesavanjem senzora ili mora i dijagnostika, cito sam da mora kalibracija ili tako nesto
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Može samo podešavanjem senzora kako si već radio. Ako je auto nestabilan, nisi dobro podesio visinu. Sa dijagnostikom možeš da uradiš "fina "podešavanja. Pregledao sam slike , ne valja ni prednji ni zadnji kraj. Prednji je kako si rekao previsok, a zadnji je niži nego što treba . Metar u ruke i izmeriš od podloge do ruba na sred blatobrana. Biće to sve ok kada odradiš. Ovako treba da izgleda Screenshot 2022-04-11 at 23-34-32 c5 x7 – Google претрага.png
Znam da znaš . Podesi ovako da leži.
 
Posljednje uređivanje:

Citroen c5h3+

New member
Podigao sam ga jos malo vise pozadi, probacu i prednji kraj dok nadjem negdje da ga mogu odici.
Gledao sam preko dijagnostike ( nije lexia) pise da su zadate vrijednosti naprijed 127 a pozadi 116, jeli normalno da ima toliko odstupanja, treba li naprijed uopste biti visi.
I da li neko zna zbog cega mi se ovo desilo?
 

Prilozi

Mrki5

Well-known member
Otkači polugice sa senzora pa očisti i podmaži . Zbog ovakvih gluposti ljudi menjaju bombe, ulje , teleskope a auto je stalno neudoban . To niko ne radi! A zašto, vole bih da znam ?!
 
Posljednje uređivanje:

Citroen c5h3+

New member
Vidjecu, uradicu nesto.Ima li neko da ima c5 na 17" i da mu je uredu ovjes, da mi kaze ili izmjeri visinu od poda pa do blatobrana da znam na cemu da baziram
 

gambler072

C5 enthusiast
Još bolje ako ima da se kupe nove ! (y)
Ja sam ih cak nasao na stanju kod Pavica u Tuzli, moram se zakopati po slikama da vidim imam li kataloske br.
Edit:
Evo kataloski:

5273 E2 prednja spona

5273 81 zadnja spona

Ima li neko da ima c5 na 17" i da mu je uredu ovjes, da mi kaze ili izmjeri visinu od poda pa do blatobrana da znam na cemu da baziram
Rado bih pomogao, ali nisam blizu auta ovih dana
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh