Razne šale, zafrkancije i filmići 😂

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ne znam uči li se sad u školama u Hrvatskoj ćirilica, u BiH, po hrvatskom programu, u HNŽ se uči u četvrtom osnovne!
 

Cutac

Prèkaroš
Ne uči. Ja naučio u srednjoj, bilo mi dosadno na satovima pa ja i frend učili, čisto da znamo :)
Jedino rusku ne znam baš najbolje, ali mogu povezati.

Tipa kad čitam nešto za Citroen na ruskom, mogu dobiti generalnu ideju što piše.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Dobro, nešto za citroen bi dosad i na klingonskom povezali 😷
Bila mi je mrska u osnovnoj, pogotovo pisana, učili tjedan latinicu, tjedan ćirilicu od '88 do '90 ...a onda nismo učili ništa, posljedice vidite 😷
 

charllie

Active member
Meni jos ide nekak stampana,mada smo ucili u skoli.Ucil sam i njemacki a govoril sam, mi nikad nebu treba a vidi sad,delam u Austriji.Sad savetujem decu da je knjiga najbolji covjekov prijatelj pa mi se smiju,a kaj bus i sami smo bili takvi.
 

Cutac

Prèkaroš
Kažu da se virus dugo zadržava u bradi :)
Ja sam ju imao prije karantene, sad se nisam brijao tri tjedna, sad sam na nekih 7 centimetara. Šišat sam se trebao još prije mjesec dana, tako da ako se karantena oduži, budem izgledao kao četnik 1/1
 

Franz

Well-known member


Ne znam uči li se sad u školama u Hrvatskoj ćirilica, u BiH, po hrvatskom programu, u HNŽ se uči u četvrtom osnovne!
Ne uči se od 1990. Bez obzira na tadašnje glupe nacionalističke razloge zbog kojih je uklonjena iz škola, mislim da je to danas zastarjelo pismo. Otprilike kao da u praksi koristimo rimske brojeve umjesto arapskih. ;) Latinica je lakša i praktičnija. Pogotovo pisana.
Ako već treba dodatno opteretiti djecu, bolja investicija u budućnost i znanje je kinesko pismo. :)
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh