Raspao se novi set kvačila

RI-222

Member
Stavio sam pred 3000 km novi set kvacila "sachs" jucer mi je auto stao prilikom prestizanja,pogledao sam nakon sat vremena kopanja po autu u zamasnjak i vidim da vise nema lamele,zeljezo mi je naslonjeno na zamasnjak:shock:
Dali je moguca reklamacija za to,sta im mogu reci da mi daju novi set?hvala.
 

Damaj

Active member
Ako ti je ugrađivao majstor (prijavljeni obrt) neka on ganja trgovinu u kojoj je kupljeno, trebali bi priznati ako nije prošlo više od godinu dana. U svakom slučaju cijeli set je potrebno skinuti i predati ga u trgovinu, a dalje trgovina šalje proizvođaču na odlučivanje da li je tvornička greška. Bio bi problem ako si sam ugrađivao ili je u pitanju bio fuš majstor. Pa čak i tada se treba oratiti trgovini pa da se vidi kako dalje.
 

RI-222

Member
A tko plaća troškove ponovne zamjene?
i vucnu sluzbu,sve je napravljeno legalno kod majstora,a znaju i da mi je treslo malo prilikom kretanja drugi dan nakon sto je stavljeno na auto(presao sam preko toga jer mi se nije dalo vise biti bez auta)
Sutra idem do njih pa cu javiti sta kazu,hvala na odgovorima;)
 

Damaj

Active member
i vucnu sluzbu,sve je napravljeno legalno kod majstora,a znaju i da mi je treslo malo prilikom kretanja drugi dan nakon sto je stavljeno na auto(presao sam preko toga jer mi se nije dalo vise biti bez auta)
Sutra idem do njih pa cu javiti sta kazu,hvala na odgovorima;)
Ovo što si nam spomenuo za trešnju nakon dva dana ni u ludilu više nikome ne spomiji jer da sam ja trgovac tako bi te lako otkanto da bi se ti samo čudio. A to što ti se nije dalo biti više bez auta je stvarno neodgovorno i moglo bi te sada skupo koštati.

A troškove ponovnog postavljanja seta kvačila neka ganja majstor od trgovca ako je on nabavljao dijelove ili neka se s njima dogovara za nekakve popuste u budućnosti. Deda uglavnom i sam znaš da je to majstorov rizik ako je majstor vršio nabavku.
 

ExOduS442xb

Racing
Meni su debili onu višuljšku prelomili i zavarili jer nisu mogli kvačilo naštimat poslije mjenjanja korpe. RI majstore čisto sumnjam da će ti proći to za vučnu službu ali ako imaš račun, moraju ti prihvatiti reklamaciju, ipak si ti to platio.;)

Edit: Kolega Damaj je u pravu, očito sam krivo shvatio, ali imaš račun to je najbitnije, jedino da ne vele da je majstor krivo ugradio tj. nešto zeznio da se ne ograde.
 

RI-222

Member
Hvala na pomoci,dali su mi da popunim reklamacijski list ,ja trebam skinuti kvacilo i zajedno sa tim papirom u ducan,pa onda cekanje,i valjda povrat novca,u međuvremenu mi je opet otisao motor pa skidam sve dole i stavljam ovaj put najjeftinije kvacilo jer mislim da je to sve blizu sto se tice kvalitete.
 
Na vrh