Radio se čudno ponaša

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav,

dakle, imam RD4 sa JBL-om i jedno vrijeme mi se znalo dogoditi na paljenju da radio sam prebaci sa aux na FM ulaz, no nije se događalo svaki put.
Danas sam upalio auto, skužio da se na ekranu prikazalo Input i onda FM, znači nešto je prtljao po ulazu. Ok, ko ga hebe, no kada sam vozio, bio je na Gold FM koji je memoriran na 1, stisnuo sam 4 da ode na Radio 101, ali kada sam stisnuo 4 on je prebacio ulaz na aux/input!

Ima netko kakav savjet što da radim? Jel se može prednja strana radija rastaviti da tipke operem contact cleanerom? Ako se ispostavi da radio krepava, koja je procedura nabavke novoga? Tj. moram li ići u ovlašteni?
 

Milosh

Test
Prednju stranu možeš rastaviti i očistiti, to bih i ja prvo napravio.

Izvadi radio i vidjećeš da je prednja maska vezana za ostatak radija sa dva vijka sa strane, na crnim plastičnim jezičcima (biće ti sve jasno čim ga izvadiš). Odvrni te vijke, ako ima koja plast. kopča gore i dole, otpusti je, te samo lagano odvoji prednju ploču od ostatka radija. Prednja ploča i glavna ploča radija su povezane konektorom koji se samo utakne, što je super. Pogledaj slike u mojoj C5 temi (pred kraj teme, imaju slike prednje ploče vezane za Joying i same ploče sa zalemljenim žicama).

Kad je skineš, vidjećeš ili par malih vijaka ili kopče koje drže štampanu ploču. Izvadi je i očisti alkoholom samu ploču (onu stranu do tipki), gumene tipke koje prave kontakt na ploči (unutrašnju stranu, onu do ploče) i obriši nečim i same tipke, možda ima prljavštine oko njih.

Takođe očisti i konektor koji spaja dvije ploče, ako možeš izduvaj unutrašnjost ženske strane konektora kompresovanim vazduhom.

Inače, ako imaš, dobro bi bilo to sve, a naročito konektor, preći i sprejem za čišćenje elektronike (koji uklanja oksidaciju). Ali možeš prvo probati sa alkoholom pa vidjeti ima li razlike. To ti je posao od 15 min.

Ako budeš morao mijenjati, nađeš polovan na otpadu i odeš u ovlašteni (ili kod nekoga ko ima DiagBox) da ti upišu VIN od auta u novi radio - procedura od 5 minuta.
 
Na vrh