Putno računalo u C3

alenb

Member
Trebao bih malu pomoć vlasnika C3 1.4DHI, moj je 2003. g.
Radi se o putnom računalu, sve je OK sa njim ali mi nije jasna prosječna brzina koju prikazuje. Nakon 300 km autoceste 110-130 km/h on mi prikazuje A 15 km/h.
Nakon toga vožnja po gradu prikazuje od 3-6 km/h.
Vrijednost je apsolutno netočna pa me zanima ako ima tko iskustva ili ima nešto što se tu može podesiti?
Hvala
 

alenb

Member
Hvala :) probam pa javim rezultat.

Probao sam...dao kontakt izvadio shunt na 15-20sekundi...brisači su počeli raditi sami od sebe, svjetlila je engine lampica, radio mi se resetirao, ali prosječna brzina je ostala ista i danas nakon 50 km autoceste je i dalje 4 km/h.

Našao sam na nekom stranom forumu ovo...da li je to pametno napraviti? Koliko sam shvatio to će resetirati dio BSI-a.


The BSI is the Body Control unit (ECU) and the fuse box in the glovebox of the Citroen C3.
The BSI controls many of the electrical functions and often arbitrates between the switches and the devices they operate.
If you change the car battery or have strange electrical problems you may first wish to RESET then C3 BSI by following this procedure before exploring further.

Resetting the BSI computer:

Open the drivers window and the bonnet.
Close all the doors, switch off everything, like the radio, phone charger etc.
Remove the ignition key via the open window
WAIT 10 minutes
Disconnect the battery.

(change the battery at this point if this is required, otherwise WAIT 30 seconds)

Reconnect the battery,
WAIT 1 minute
Keeping the doors closed, lean in via the drivers window
Switch on the 'ignition' (Don't start the engine)
Switch on lights (Dipped, normal driving lights)
WAIT 30 Seconds
Start the car

Problem riješen...samo je trebalo onu tipku za mijenjanje prikaza držati malo duže i resetirao je sve i sada mi prikazuje ispravno prosječnu brzinu. Hvala svejedno na pomoći :)
 
Na vrh