Pucketanje u prednjem kotacu kod kocenja

sitter

New member
Pozdrav, naime vec neko vijeme, kod usporavanja cujem neko pucketanje sa prednje lijeve strane.
Zvuci kao da se drobi nesto zapravo, ne bas ugodan zvuk. Svaki put dok pritisnem kocnicu, kod skretanja nema niceg.

Mjenjani su lezajevi amortizera, lezajevi na kotacima, obje kugle, majstor veli sa ovjesom je sve u redu.

Na sta da sad obratim paznju? Ili da ga jednostavno zapalim, jer sam sad dao 300eura za sve te stvari a auto i dalje jede *ovna
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Znači obratiti pažnju na kočnice, možda sa pločicama nije nešto u redu, napuknuti disk?
 

Mrki5

Well-known member
Pozdrav, naime vec neko vijeme, kod usporavanja cujem neko pucketanje sa prednje lijeve strane.
Zvuci kao da se drobi nesto zapravo, ne bas ugodan zvuk. Svaki put dok pritisnem kocnicu, kod skretanja nema niceg.

Mjenjani su lezajevi amortizera, lezajevi na kotacima, obje kugle, majstor veli sa ovjesom je sve u redu.

Na sta da sad obratim paznju? Ili da ga jednostavno zapalim, jer sam sad dao 300eura za sve te stvari a auto i dalje jede *ovna
Auto nije kriv što su "stručnjaci" procenili da te mogu zajebavati koliko hoće . Prvo skineš točak i klješta pa vidi da li je sve ok. . Greje li se taj točak ? Ako kada namoraš u levu ili desnu stranu pa se čuje krckanje i drobljenje to je do homokinetičkog zgloba.
 
Posljednje uređivanje:

Citron

Active member
Ja sam na svom C5 imao zvuk grebanja/drobljenja kad sam vozio u rikverc i pritisnuo kočnicu...prvo je bio neki "klak" kao da je nešto na luftu a zatim cviljenje da me sve bilo sram negdje na parkingu...evo promijenio sam prednje diskove i pločice i zvuk je nestao
 

Mrki5

Well-known member
Ja sam na svom C5 imao zvuk grebanja/drobljenja kad sam vozio u rikverc i pritisnuo kočnicu...prvo je bio neki "klak" kao da je nešto na luftu a zatim cviljenje da me sve bilo sram negdje na parkingu...evo promijenio sam prednje diskove i pločice i zvuk je nestao
Hoće ako su loše pločice ili diskovi ili oboje , hoće da se tako čuje, (najčešće cvilenje ) . 😂
 

sitter

New member
Auto nije kriv što su "stručnjaci" procenili da te mogu zajebavati koliko hoće . Prvo skineš točak i klješta pa vidi da li je sve ok. . Greje li se taj točak ? Ako kada namoraš u levu ili desnu stranu pa se čuje krckanje i drobljenje to je do homokinetičkog zgloba.
sve je super, to je prvo sta su me savjetovali da probam (homokineticki). znaci auto je super sve do trenutka pritiska na kocnicu. ali bez grebanja, iako bi drobljenje dobro okarakteriziralo taj zvuk
probao i malo jace startati - nista. samo kocenje aktivira potrebu da pustim suzu
 
Posljednje uređivanje:

Memphis

Active member
Ovako i kod mene na berlingu kada kočim u rikverc naprijed ne lupi.
Tebi lupi jer pločica šeće dok se ne napne kod promjene smjera. Na videu šeće stalno u istom smjeru.
kada se kreće u rikverc da , onda je to moguće ... ali ja nisam primetio da se negdje spominje vožnja u rikverc .....
Da u pravu si

U ostalom ne mora biti da je do toga, može biti nešto na ovjesu kao torziona, feder i sl.
Ovde se vidi da se pločica pomeri u ležištu. Verovatno nema onih limića ili federa što fiksiraju pločicu. Skidanje kako sam rekao, pa da se provderi.

Sigurno se pomera .
Pogledajte privitak 4120
Može i ovako da bude.
To ti se zna događat kad su pločice pri kraju. Isto tako može čeljust radit sličnu stvar kad se klizači poderu (čeljusti koje imaju klizače na sebi)
Svakako ja bi krenuo od pločica
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh