Promjena komande srednje tipke na kljucu

Milosh

Test
Jel moguće možda i kod C3 iz 2017 tu srednju tipku programirati da podiže stakla?
Ako ta opcija ne postoji fabrički za taj model auta, onda nije moguće, barem bez nekog hakovanja koda ili same elektrike. Podizanje i spuštanje stakala (koliko sam ja vidio) se kod svih auta radi preko tastera za otključavanje i zaključavanje, a ne preko srednjeg. Ako postoji fabrički za taj model, onda je pitanje da li taj auto ima potrebne module tj. hadrver. Ako ima to, onda samo treba aktivirati dijagnostikom. Ako nema hardver, treba ga ugraditi.
 

sir.Oliver

Well-known member
hmmm a dal je moguće uraditi ( podeliti ) da mi srednja tipka otvara samo gepek a ne cijeli auto . radi se o C - elysée 2017.
 

Milosh

Test
hmmm a dal je moguće uraditi ( podeliti ) da mi srednja tipka otvara samo gepek a ne cijeli auto . radi se o C - elysée 2017.
Ista stvar, ako ta opcija postoji na tom autu, moguće je, a ako ne postoji vjerovatno nije.

Koliko ima sada tipki za otključavanje, kako izgleda ključ?
 

sir.Oliver

Well-known member
Ista stvar, ako ta opcija postoji na tom autu, moguće je, a ako ne postoji vjerovatno nije.

Koliko ima sada tipki za otključavanje, kako izgleda ključ?
ključ ima tri tipke . zaključaj , otključaj gepek ( piktogram ) i otključaj . nervira me , kada otvaram gepek , otključa mi komplet auto , što baš i nije preporučljivo na parkingu tesca , lidla ......
 

Milosh

Test
ključ ima tri tipke . zaključaj , otključaj gepek ( piktogram ) i otključaj . nervira me , kada otvaram gepek , otključa mi komplet auto , što baš i nije preporučljivo na parkingu tesca , lidla ......
Pa to nema logike, čemu onda služi ta tipka za gepek? Šta piše u uputstvu, kako bi ona trebala da radi? Mozda nešto nije podešeno kako treba?
 

markan1000

Well-known member
Ja ti savjetujem da pogledaš u upute od auta što ti piše za srednju tipku. Kod nekih opcija otključavanja samo gepeka nije aktivirana, a u slučaju da nije aktivirana pritiskom na tipku gepeka se otključava cijeli auto. Opcija se može aktivirati u meniju. Kod Elyseea recimo nije moguće otključati samo gepek bez otključavanja cijelog auta, ali navodno se dužim pritiskom od 1 sec na tipku gepeka, gepek minimalno otvori.
upute.png
 

Milosh

Test
Ma bilo bi logično da je tako nešto u pitanju. Iako je riječ o Francuzima, nejverovatno mi je da bi napravili tako nešto. Ajde da neka naizgled sakrivena funkcija ne radi, ali baš tipka na ključu..
 

sir.Oliver

Well-known member
Ja ti savjetujem da pogledaš u upute od auta što ti piše za srednju tipku. Kod nekih opcija otključavanja samo gepeka nije aktivirana, a u slučaju da nije aktivirana pritiskom na tipku gepeka se otključava cijeli auto. Opcija se može aktivirati u meniju. Kod Elyseea recimo nije moguće otključati samo gepek bez otključavanja cijelog auta, ali navodno se dužim pritiskom od 1 sec na tipku gepeka, gepek minimalno otvori.
Pogledajte privitak 4087
u pravu si . ako kratko stisneš tipku gepeka , ništa se ne dešava . moraš duže zadržati da bi se otključao auto i pootvorio gepek ( cca 15 cm , ako ti se ne lepi keder .)
 

sir.Oliver

Well-known member
tu možda može . na C - elysée ne . tu ključ , kada stisneš središnju tipku , umjesto da otključa samo gepek , otključa komplet auto
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na DS5 srednja tipka za gepek također otključa cijeli auto, ali ako se ne otvaraju bočna vrata, auto se “sam” zaključa minutu nakon spuštanja vrata gepeka…
 
Na vrh